(Ribić '5, Marinčić '16, Tukić '35 – 11m; Vlašić '72)

Bestovje – Rakov Potok 2:0

(Moštak' 41, Sviben '59)

Zrinski – Rakov Potok 2:1

(Grgečić '36, Draclin '78; Josipović '78)

Nakon 13. kola vodi Rakov Potok s 29 bodova, druga je Mladost (KS) s 27 koliko ima i treći Zrinski, Klokočevac je na petom mjestu s 20 bodova, Novaki su šesti s 19, Bestovje je deveto s 14, Sloga (B) je na dvanaestom mjestu s 12 bodova koliko ima i trinaesto Tigar Rakitje, dok je Bregana na četnaestom mjestu s 11 bodova.

10 utakmica, 365 dana, 15 dugih godina

NOGOMET - Zrinski zasjeo na vrh

U nedjelju, 12. studenoga, seniori Zrinskog iz Farkaševca gostovali su na izuzetno neugodnom terenu i u jako nezgodnom terminu (10 sati), pogotovo dan nakon Martinja. Utakmica na Centrali u Jastrebarskom, terenu s kojeg već dugo boodovi nisu stigli u Farkaševec, započela je žustro i s po nekoliko prilika na obje strane, a domaćin prvi koristi jednu šansu te u 15. minuti prelazi u vodstvo.

Do 39. minute redale su se prilike na obje strane, a tada Mataušić upućuje dobar udarac, koji nažalost odsjeda na stativi, a nespretni branič domaćina u želji izbijanja lopte zabija autogol.

Četiri minute nakon toga vratar domaćina ne uspijeva uhvatiti jedan centaršut, lopta dolazi do Župančića, koji također pogađa stativu, ali tu se našao Ištuk koji ju zakucava za 1:2.

Drugi dio utakmice prolazi uglavnom u dominaciji Zrinskog i s puno propuštenih prilika. Pred sam kraj susreta Kožarec nevjerojatnom obranom spašava mrežu, a odmah nakon toga najljepša akcija na utakmici, u kojoj je Grgečić fenomenalno primio loptu, dodao do usamljnog Mataušića, koji ju primiruje i upućuje u prazan kut vratara Divkovića.

Bila je to teška utakmica u kojoj su igrač Zrinskog pokazali da sloga, borbenost i upornost mogu donijeti 3 boda, ali i prvo mjesto na ljestvici.

Bila je to 10. uzastopna utakmica Zrinskog bez poraza, najduži niz od svih ekipa ove sezone.

U nedjelju u Farkaševcu gostuje NK Vrh, a upravo tog dana momčad na čelu s trenerom Denisom Murićem slavi 365 dana od kad je tvrđava Široki grm neosvojiva za sve prvenstvene protivnike.

Ujedno valja podsjetiti da je prošlo više od 15 godina otkad je seniorska momčad Zrinskog zauzimala prvo mjesto ljestvice lige u kojoj su se tada natjecali.

Tada su momčad činile sve od reda legende kluba: Dragoša, Kujundžija, Da. Dragozet, Dr. Dragozet, F. Vlahović, Hercigonja, Vegel, Fučkar, M. Vlahović, Raguž, Radoš, Štrbac, Vujeva, Škrobot i mnogi drugi, tada pod vodstvom trenera Josipa Galića.

Za nadati se je da će i momčad sa slike, ali i svi oni koji su im se naknadno pridružili, pod vodstvom sad već dovoljno iskusnog trenera Murića, isto jednoga dana biti zlatnim slovima upisani u povijest kluba te kod današnjih klinaca biti spominjani kao legende Zrinskoga.