Nogometaši Samobora počeli s pripremama

NOGOMET - Odlaske popuniti nadolazećim "klincima"

Prozivkom, a zatim i uvodnim treningom Samoborci su u petak, 15. siječnja, i službeno otvorili pripreme za proljetni nastavak prvenstva u 3. HNL zapad. Na prvi kat u Hebrangovoj uspelo se tridesetak igrača kojima će, prema riječima predsjednika kluba Kreše Jelića i sportskog direktora Nikole Tomića, glavni posao biti kvalitetnim proljetnim igrama zadržati Samobor i sljedeće sezone u ovom stupnju natjecanja.

Trener Sven Raić u novu polusezonu ulazi značajno oslabljen i to u onom najdelikatnijem dijelu momčadi – obrani.

Umirovljenju Zemana nadodao se i odlazak jednog od najboljih igrača u jesenskom dijelu prvenstva Mateja Ivkovčića, koji je prihvatio sportski izazov pa je svlačionicu Samobora zamijenio onom vodećeg Vinogradara. U kontra smjeru došao je iskusni Dajan Šimac (Stupnik) i Rajkovača (Zagreb II) koji će, nadamo se, uspješno pokrpati rupe nastale odlaskom ova 2 kvalitetna defenzivca. Ostale pridošlice su Mršić (Zagreb II), Gluić (TOP Kerestinec) i Antolić (Zagorec).

Prvoj momčadi je također priključeno i 9 najperspektivnijih juniora koji će zaoštriti konkurenciju na treninzima. Niska pripremnih susreta počinje već 28. siječnja protiv NK Zagreb, a ostatak se proteže kroz veljaču gdje će protivnici biti Segesta, HAŠK, ZET, Gorica, TOP, Kustošija...

Ako vremenske prilike dopuste, proljetni start prvenstva je zakazan za 4. ožujka, kada u Hebrangovoj gostuje Vrapče.

Matija Milić

SENIORI – A2 liga – 16. kolo Samobor - Vern 65:91 (30:44) (18:22, 12:22, 13:13, 22:24)

KOŠARKA - Teško stradali od visokih gostiju

SENIORI – A2 liga – 16. kolo
Samobor - Vern  65:91 (30:44) (18:22, 12:22, 13:13, 22:24)

SAMOBOR: Mateo Gionechetti-Prahin 18, Lovro Mandalinić 16, Marko Šilobod 13, Niko Gril 8, Jakša Milatić 4, Nikša Šiljezar 4, Zvjezdan Imbert 2, Ivan Bilić, Mark Knezović, Lovro Jelić, Marko Marcelić; Trener: Matija Brkljačić

VERN: Ivan Penić 25, Luka Živko 20, Filip Šimović 13, Filip Kordić 10, Bruno Levanić-Kutni 8, Luka Jakić 6, Matej Kljajić 5, Leon Abramović 4, Juraj Čičko, Marko Baković, Luka Jelinić; Trener: Srđan Helbich

Košarkaši Samobora u 16. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu od lidera lige ekipe Verna iz Zagreba rezultatom 65:91. Još u prvom poluvremenu Samoborci drže priključak, ali nikako da ih krene šut, tek dvije trice u cijeloj utakmici, a kad se doda čak 22 skoka viška visinski dominantnije ekipe Verna na kraju ne čudi uvjerljiv poraz Samoboraca.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Mateo Gionechetti-Prahin s 18 i Lovro Mandalinić sa 16 koševa.

Kod Verna najučinkovitiji su bili Ivan Penić s 25 i Luka Živko s 20 koševa.

Najava

SENIORI – A2 liga – 17. kolo

Dubrava - Samobor

Subota 28.01.2017., u 15,30

SD Dubrava u Zagrebu

KADETI – 2. HRL – 14. kolo Samobor - Vern 68:56 (39:24) (26:7, 13:17, 12:16, 17:16)

KOŠARKA - Na kraju i "zabrenzali"

SAMOBOR: Knezović 29, Kontak 17, Noa 13, Matović 5, Polo 2, Milakara 2, Sedlar, Baburek Spasevski; Trener: Marin Sedlar

VERN: Potočić 12, Rast 11, Lazić 8, Budimlija 7, Bulić 6, Gulija 5, Čančar 5, M. Capan 2, Doko, Andrić, Milaković, L. Capan; Trener: Hrvoje Božić

U 14. kolu kadeti Samobora su na domaćem terenu pobijedili ekipu Verna s rezultatom 68:56. Nakon žestoke igre Samoboraca u prvoj četvrtini i 19 koševa prednosti Samoborci su malo "zabrenzali" i u laganijem ritmu rutinirano priveli utakmicu kraju za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Mark Knezović s 29, Jakov Kontak sa 17 i Zorko Noa s 13 koševa.

Kod Verna najučinkovitiji je bio Martin Potočić s 12 koševa.

Liga 2005 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo Samobor - Ivanić 45:19 (23:10) (14:2, 9:8, 13:0, 9:9)

KOŠARKA - Gosti bez ikakve šanse

SAMOBOR: Galunić 3, Seba 5, Žganjer 1, Medić 4, Posedi 2, Žingor 2, Klupač 4, Klasan 2, Kos 14, Musa 2, Štrkalj 4, Grgos 2; Trener: Marko Šilobod

IVANIĆ: Radašević 8, Belić 11, Tišljer, Ferenčak, Pajur, Tomeš, Posudar; Trener: Zajčić

U 4. kolu Lige 2005. Zagrebačke županije Samoborci su došli do uvjerljive pobjede pobijedivši na domaćem terenu ekipu Ivanića rezultatom 45:19. Već nakon prve četvrtine i rezultata 14:2 vidjelo se da nemaju šanse protiv razigranih Samoboraca.

Gosti u drugoj četvrtini protiv druge petorke Samoboraca još donekle pariraju, ali povratkom najjače petorke Samoboraca u trećoj četvrtini, koju dobivaju s rezultatom 13:0 gostima, je zapečačen visoki poraz.

U ekipi Samoboraca briljirao je Marat Kos sa 14 ubačenih koševa. Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Belić s 11 koševa.