SENIORI – II. liga Centar – 11. kolo Maksimir - Samobor 84:124 (52:55) (23:33, 29:22, 20:24, 12:45)

KOŠARKA - Mandalinić "utrpao" 45 koševa

SENIORI – II. liga Centar – 11. kolo
Maksimir - Samobor  84:124 (52:55) (23:33, 29:22, 20:24, 12:45)

KK SAMOBOR: Lovro Mandalinić 45, Marko Šilobod 18, Mateo Gionechetti-Prahin 14, Josip Škara 14, Luka Živko 13, Niko Gril 10, Dario Gazić 8, Bruno Srabotnak 2, Matej Levanić, Bruno Levanić-Kutni; Trener: Marin Sedlar

MAKSIMIR: Filip Škrinjarić 25, Petar Pavao Lacić 17, Šime Klapan 16, Fran Regina 16, Sven Papišta 10, Nikola Pević, Jadran Popović, Branimir Boljfetić, Tvrtko Novaković, Ivan Mandić, Tonko Puljiz; Trener: Robert Matijević

Košarkaši Samobora u 11. kolu lige s još jednom uvjerljivom pobjedom u gostima protiv ekipe Maksimira iz Zagreba rezultatom 84:124 zaključili su jesenski dio sezone na odličnom 3. mjestu, odmah iza ekipa Dubrave i Zapruđa. Odmah na početku krenuli su Samoborci s brzim proigravanjima s desetak ubačenih koševa u nizu, međutim tada su se posložili domaćini i dobrom igrom doveli utakmicu u egal. U zadnjoj četvrtini konačno su Samoborci čvrstom obranom i brzim kontranapadima s efektnim zakucavanjima naprosto eksplodirali ubacivši nevjerojatnih 45 koševa nasuprot samo 12 domaćina.

U pobjedi Samoboraca briljirao je Lovro Mandalinić sa 45 koševa, a odlično su ga pratili Marko Šilobod s 18 i Mateo Gionechetti-Prahin sa 14 koševa, te fenomenalni Josip Škara s triple-double učinkom od 14 koševa, 11 skokova i 13 asistencija.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Filip Škrinjarić s 25 koševa.

KADETI – 2. HRL – 12. kolo Vern - Samobor 48:76 (23:39) (15:22,8:17,11:16,14:21)

KOŠARKA - Na krilima Knezovića

SAMOBOR: Mark Knezović 31, Zorko Noa 15, Marko Milakara 14, Roko Spaseski Baburek 10, Roko Sedlar 4, Jan Matović 2; Trener: Marin Sedlar

VERN: Petar Gulija 12, Ivan Doko 10, Adrian Rast 7, Martin Potočić 6, Emilio Čančar 4, Borna Čorkalo 4, Luka Bulić 2, Antonio Kračun 2, Bruno Milaković 1, Matej Capan, Lovre Andrić, Andrija Glavović; Trener: Pavelić

Kadeti Samobora pobijedili su u gostima ekipu Verna rezultatom 48:76. Preko šuterski raspoloženog Marka Knezovića Samoborci do poluvremena imaju 16 koševa prednosti 23:39. Do kraja utakmice igra se u istom tempu bez opuštanja za na kraju uvjerljivu pobjedu Samoboraca i pomak na tablici sa 7. na 6. mjesto lige.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Mark Knezović s 31, Zorko Noa s 15 i Marko Milakara sa 14 koševa.

Kod Verna najučinkovitiji je bio Petar Gulija s 12 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 3. kolo play offa za 3. mjesto Samobor - Podsused 59:38 (31:27) (13:15, 18:12, 11:8, 17:3)

KOŠARKA - Ipak zasluženo treći

SAMOBOR: Mixich 21, Vlašić, Rubinić 5, Mihalić, Sedlar 6, Mucak, Sirovica 2, Klišanić 19, Pleš, Penava 6, Jelić, Paar; Trener Krešimir Klupač

PODSUSED: Stipančić, Crnić 8, Jerković 7, Štrlek 6, Balog 10, Sačarić 1, Voščan, Knežević 4, Mirković 2; Trener: I. Kralj

U 3. kolu play offa lige za 3. mjesto mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu Podsuseda s rezultatom 59:38. Do početka zadnje četvrtine Podsused je još bio u igri, da bi tada Samoborci nagazili do daske i s desetak koševa u nizu otišli na nedostižnih dvadestak koševa prednosti te na kraju i zasluženu pobjedu i 3. mjesto lige.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Mixich s 21 i Klišanić s 19 koševa, a kod Podsuseda Balog s 10 koševa.

U finalnoj utakmici Fortuna je pobijedila Ivanić rezultatom 58:54.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Petar Zrinski - Samobor 91:67 (44:34) (17:15, 27:19, 21:15, 26:18)

KOŠARKA - Pali u drugom poluvremenu

SAMOBOR: Pavšek 10, Zemljak 7, Govekar 2, Ivanišević 4, Zadro 11, Škiljan K. 4, Škiljan Z. 4, Džimbeg 5, Mulahalilović 20; Trener: Zdravko Džimbeg

PETAR ZRINSKI: Nemec 28, Beljo 9, Barači, Škrapić 13, Fašaić 22, Kunić 15, Haić 4; Trener: Horvat

Veterani Samobora u 6. kolu županijske lige izgubili su u gostima od ekipe Petar Zrinski iz Vrbovca rezultatom 91:67. Prvo poluvrijeme uglavnom se igralo u egalu, do same završnice, kada domaćini odlaze na deset koševa prednosti 44:34. Polovicom treće četvrtine mali pad u igri Samoboraca koriste domaćini te povezuju desetak koševa u nizu za dvadesetak koševa prednosti, što im je bilo dovoljno na kraju za zasluženu pobjedu.

Kod veterana Samobora istaknuli su se učinkovitošću Mulahalilović s 20 koševa, od čega 6 trica, i Zadro s 11 koševa.

Domaćine je do pobjede predvodio dvojac bekova šutera Nemec s 28 i Fašaić s 22 koša.