BICIKLIZAM - Održano 18. izdanje XCO Samobor 2011.

Naslovi u Argentinu i Sloveniju

Organizatori iz Brdsko biciklističkog kluba Šišmiš okupili su u Samoboru 200-tinjak biciklista domaće i međunarodne konkurencije na 18. XCO Samobor 2011 utrci. Dodatak atraktivnosti ovogodišnje utrke bila je činjenica da se startalo s Trga kralja Tomislava, nakon čega je staza vodila kroz park-šumu Tepec. U skladu s "punoljetnim" izdanjem utrke i staza je bila primjerene razine zahtjevnosti pa je viđeno i nekoliko padova, što je i za očekivati na utrkama ove razine. Na kraju, pobjednik u kategoriji seniora je Argentinac Cartiel Sato, dok je u ženskoj konkurenciji prva do cilja stigla Slovenka Blaža Klemenčič.

I.H.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 30. kolo

TOP – Vatrogasac (Z) 6:2 (2:0)

Torpedirali vatrogasce

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sutkinja: Dumić (Lonjica)

Pomoćnici: Mandir (Peskovec) i Čunović (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Fabek(7), 2:0 Husak(13), 3:0 Fabek(47), 4:0 Domjančić(51), 5:0 Patljak(53), 5:1 Lučić(61), 6:1 Bugarin(68 – 11m), 6:2 Brdarić(82)

TOP: Bugarin, Maceković, Popović, Hržić, Patljak, Kalman, Fabek, Lisec, Domjančić, Husak (od 46. Perić), Jordan (od 75. Žlender)

Trener: Milan Končarević

VATROGASAC ZDENCI: Belko, Komar, Samardžija, Šekrst, Leovac, Ceraj, Skender, Lučić, Merkl, Mandić, Brdarić

Trener: -

Igrač utakmice: Pavao Fabek (TOP)

Uspješnu sezonu (osvojeno drugo mjesto) igrači Milana Končarevića zaključili su visokom pobjedom. Pred 100 – tinjak domaćih navijača vatrogascima su „utrpali“ 6 golova i to s izmješanom momčadi u kojoj je čak i rezervni vratar Husak igrao i postigao gol. U prvih 45 minuta gosti su se dobro držali (2:0) da bi u nastavku vratar Belko još 4 puta morao po loptu u mrežu. Najbolji kod kerestinčana Fabek s 2 gola, dok su po jedan postigli Husak, Domjančić, Patljak i Bugarin s bijele točke.

Ostrna - Zrinski Tehnovent 2:2 (2:0)

Ipak izvukli bod

VELIKA OSTRNA – Igralište Ostrne

Gledatelja 200

Sudac: Čužić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Jerbić (Velika Mlaka) i Vukašinec (Mraclin)

Strijelci: 1:0 Cvijanović(28), 2:0 Jonjić(41), 2:1 Župančić(80), 2:2 Ištuk(84)

OSTRNA: F. Mandić, Funtek (od 53. Vešligaj), Šušak, Pintar (od 46. S. Mandić), Lovrić, Kujundžija (od 53. Matušin), Begović, Nestić (od 46. Šušak), Jonjić, Cvijanović (od 65. Jaković), Višić

Trener: Velibor Vujić

ZRINSKI TEHNOVENT: Mandir, Horvat, Žganjer, Murić, Ištuk, Radek, Župančić, Vrančić, Blažević

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Cvijanović (Ostrna)

Za oproštaj od ovog stupnja natjecanja gosti iz Farkaševca osvojili su bod iako su cijelu utakmicu bili u podređenom položaju. Domaćini su na odmor otišli s dva gola prednosti koju su održavali sve do 80. minute da bi sve to prosuli u samo deset minuta. Prvo je Župančić smanjio na 2:1, a za podjelu bodova u 84. minuti bio je precizan Ištuk.

Klokočevac – Sava (D) 3:0 (2:0)

E, da su tako prije igrali...

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Boras (Rakitje)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Jankavić (Jagnjić Dol)

Strijelci: 1:0 Ćosić(16), 2:0 Beloša(31), 3:0 Vlašić(68)

KLOKOČEVAC: Ratešić, Skukan, Radulović (od 73. Čalić), Janjić (od 46. Ivančić), Lehpamer, Gestić, Kasalo, Ćosić, Beloša, Ovčarić, Dumić (od 46. Vlašić)

Trener: Ferdo Kamenčić

SAVA DRENJE: Pavlečić, Preskar, Šoštarić (od 76. Švec), Šunde, Jukić, Katelo, Ćorak, Vrhovski, Jakovina, Žauhar, Olovec

Trener: Zlatko Koletić

Igrač utakmice: Marko Beloša (Klokočevac)

Da su igrači Klokočevca igrali veći dio sezone kao u posljednja dva kola sada sigurno ne bi zauzeli 15. mjesto i preselili u 1. županijsku ligu. Već od početka susreta opušteni domaćini preuzimaju terensku inicijativu i nakon pola sata igre golovima Ćosića i Beloše vode sigurnih 2:0. Od gostiju nismo baš previše toga vidjeli pa je na konačnih 3:0 za oproštaj od navijača do jeseni zaslužan je bio rezerva Vlašić.

Nakon posljednjeg, 30. kola prvak je Dinamo Hidrel sa 64 boda, drugi je TOP sa 60, Zrinski Tehnovent je četrnaesti s 28, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu s 26 bodova.