Klokočevac – Zrinski Tehnovent 1:1 (0:0)

Sudac: Jeleč (Zaprešić)

Pomoćnici: Matić (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(59), 1:1 Vratarić(70)

KLOKOČEVAC: Čalić, Skukan, Ćosić, Janjić, Lehpamer, Bošnjak (od 70. Brajković), Dumić, Kasalo, Vlašić, Gestić, Matijaščić (od 75. Ovčarić)

TOP: Bugarin, Lisec, Puntarec, Hržić (od 60. Patljak), Marijan, Filipi (od 88. Maceković), Jakopec, Kalman (od 14. Fabek), I. Meglajec, Vratarić, Jordan

Crveni karton: Marijan(72), Vratarić(88)

Igrač utakmice: Hrvoje Janjić (Klokočevac)

Susjedski obračun u 17. kolu završen je podjelom bodova. Puno sadržajnije je drugo poluvrijeme u kojem domaćini nakon udarca glavom Matijaščića stižu do 1:0 (51. minuta). Drugoplasirani gosti (završili utakmicu s 9 igrača) ne mire s golom manjka te ubrzo izjednačuju iz slobodnog udarca kojeg je precizno izveo Vratarić. Do kraja susreta trobod gostiju dva puta spriječavaju prečke koje su naciljali Lisec i Jordan.

Dinamo Hidrel – Zrinski Tehnovent 4:1 (2:0)

Nije išlo protiv lidera

NOVO ČIĆE – Igralište Dinamo Hidrela

Sudac: Kašnar (Paukovec)

Pomoćnici: Vuković i Bugarinović

Strijelci: 1:0 Komljenović(1), 2:0 Miljković(28), 2:1 Jagodić(50), 3:1 Komljenović(64), 4:1 Paviša(80)

DINAMO HIDREL: Beko, Košković (od 88. Kulić), Domitrović, Budimir, Miljković, Jovanovski, Žugaj, Varivoda, Paviša, Kralj (od 68. Menjak), Komljenović

Trener: Željko Domitrović

ZRINSKI TEHNOVENT: J. Mandir, F. Mandir, Šantalab, Murić, Blažević, Mataušić, Jagodić (od 70. Sirovica), Bošnjak (od 70. Radek), Koletić (od 46. Žganjer), Vrančić (od 76. Jagodić), Letinčić

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Komljenović (Dinamo Hidrel)

Lider prvenstva dolazi u prednost već u 1. minuti, a nakon pola sata igre na semaforu „svijetli“ 2:0. Gosti se početkom drugog dijela golom Jagodića vraćaju na minimalni zaostatak, ali do kraja susreta kvalitetniji domaćini još 2 puta spremaju loptu iza leđa Mandira za uvjerljivih 4:1.

Nakon 17. kola vodi Dinamo Hidrel sa 41 bodom, drugi je TOP s 35, dok su Zrinski Tehnovent i Klokočevac na četrnaestom i petnaestom mjestu s 12 bodova.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 5. kolo Zapruđe – Samobor 48:85 (19:34)

Šetnja kroz Zapruđe

SAMOBOR: Srabotnak 4, Skok 8, Borić 4, Čižmešija 22, Korade 12, Belamarić 13, Sladić 22. Trener: Marin Sedlar

ZAPRUĐE: Pjevac 3, Liber 4, Rulek 9, Kranjčina 16, Benlan 2, Markoč, Matosović 4, Ivanković 10. Trener: Marko Slavica

Mlađi kadeti Samobora nakon petog kola i dalje ostaju jedina neporažena ekipa. Ovaj puta uvjerljivo su slavili u gostima kod ekipe Zapruđa iz Zagreba. Već nakon par minuta igre i vodstva od 10:0 bilo je jasno da će se Samoborci samo prošetati kroz Zapruđe. U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija i Sladić, oba s po 22 koša, te Belamarić s 13 i Korade s 12 koševa. Kod Zapruđa najbolje je odigrao Kranjčina sa 16 koševa.