KOŠARKA - 13. memorijalni turnir košarkaša veterana Zlatko Franolić

Samoborcima prvo mjesto

Samoborski su košarkaši - veterani 24. rujna gostovali u prelijepom i sunčanom gradiću Krku na otoku Krku, gdje su sudjelovali NA memorijalnom turniru u organizaciji domaćina KK KRK.

U prvoj utakmici tokom cijele utakmice vodili su domaći, veterani KK KRK, te na kraju zasluženo pobijedili KK Doboj s rezultatom 69:63.

U drugoj utakmici veterani Samobora, fizički odlično pripremljeni, u drugom poluvremenu ubacuju u višu brzinu te odlaze vrlo brzo na dvadesetak razlike, dovoljno za uvjerljivu pobjedu protiv veterana Opatije s rezultatom 70:52.

U utakmici za treće mjesto uspješniji su bili veterani Doboja, pobijedivši veterane Opatije sa 73:61.

U finalu odlično prvo poluvrijeme veterana Krka i Samobora u egal rezultatu. U drugom poluvremenu ponovno dolazi do izražaja fizička pripremljenost Samoboraca, koji na kraju uvjerljivo s pobjedom 80:58 osvajaju 13. memorijalni veteranski turnir Zlatko Franolić. Uz prvo mjesto Samoboraca, nagrada kao najboljem igraču turnira pripala je Samoborcu Petru Pavšeku.

Nakon zanimljivih utakmica i odlične organizacije, domaćini su u obližnjoj Malinskoj počastili večerom ekipe veterana te se ugodno druženje nastavilo i izvan sportskih terena do večernjih sati.

KARATE - Kup Jadrana - Split, 25. rujna

15 natjecatelja uzelo devet medalja

Jedan od najstarijih turnira u Hrvatskoj, Kup Jadrana, održan je u svom izdanju za 2011. godinu u nedjelju, 25. rujna, u Splitu. Natjecanje se odvijalo na Gripama, a sudjelovalo je 350 natjecatelja iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Karate klub Samobor nastupio je u Splitu pod vodstvom trenera Davora Cipeka i Saše Bjegovića s 15-ero mladih natjecatelja, a konačni učinak bio je devet medalja. Potrebno je spomenuti i odličnu organizaciju domaćina - Karate kluba Jadran.

Rezultati Karate kluba Samobor:

1. mjesto: Lucija Gečević, Ian Baždar, Damjan Nenadić, Kruno Fadljević

2. mjesto: Fran Trošelj, Leonard Šogorić, Leonard Kramarić

3. mjesto: Nika Medved, Dražen Šarić

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 5. kolo Laduč – Sava 2:1 (1:0)

Laduč – Sava 2:1 (1:0)

Radost je kratko trajala

LADUČ – Igralište Laduča

Sudac: Turkalj

Pomoćnici: Baneković (oba iz Kutine) i Faletar (Sisak)

Strijelci: 1:0 Remenar(32), 1:1 Drenški(46), 2:1 Švigir(49)

LADUČ: Čavalić, Anđelić, Vulić, Boranić, Ostojić, Vrhovski, Gajser (od 85. Štefanović), Marković (od 80. Marić), Lučić, Švigir, Remenar

Trener: Davor Orsag

SAVA: Kožarec, Golubić, Filipović, Golemović, Drenški, Matošević (od 69. Vlašić), Kostanjski, Kukolja (od 46. Kočnar), Čakanić, Brdarić (od 56. Janjić)

Igrač utakmice: Duško Ostojić (Laduč)

Drugi poraz u sezoni doživjeli su igrači Damira Dragozeta u Laduču protiv istoimenog domaćina. Već u 17. minuti Ladučani su mogli do 1:0, ali Švigirov jedanaesterac sjajno brani Kožarec. Desetak minuta kasnije mreža Save se ipak trese, a Remenar je u 32. razveselio stotinjak domaćih navijača. Gosti početkom nastavka poništavaju domaće vodstvo – slobodni udarac s 35 metara sjajno izvodi Drenški i pokraj živog zida izjednačava rezultat. Radost gostiju iz Strmca nije dugo trajala - samo 3 minute kasnije Švigir ispravlja grešku iz prvog dijela. Do kraja sureta obje momčade imaju po dva zicera, ali se rezultat više ne mijenja.

Dinamo Hidrel – Samobor 3:3 (1:1)

S novim trenerom do boda

NOVO ČIĆE – Igralište Dinamo Hidrela

Sudac: Kurtović (Zaprešić)

Pomoćnici: Krnic i Bogović (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Đuksi(20), 1:1 Brujić(28), 2:1 N. Novosel(47 – 11m), 2:2 Puškarić(55), 2:3 Brujić(70), 3:3 Komljenović(76)

DINAMO HIDREL: Beko (od 46. Škrablin), Miljković, K. Budimir, Pavlica, Đuksi, Nikolić, N. Novosel, Žugaj, Berić, Varivoda (od 55. Jovanovski), V. Novosel (od 46. Komljenović)

Trener: Rajko Paviša

SAMOBOR: Levak, Frajt, Hainešek, Salopek, Pavlović, Štrkalj, Puškarić (od 75. Kotarski), Ivkovčić (od 85. Kumerički), Štefković (od 70. Stanec), Brujić, Grgečić

Trener: Stjepan Čordaš

Crveni karton: Miljković(79)

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Debi na klupi Samobora (što se tiče ligaškog dijela natjecanja) prošao je s polovičnim učinkom za Stjepana Čordaša. Zanimljivu utakmicu u Novom Čiću obilježila je rezultatska neizvjesnost i 6 golova. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:1. Domaćini su prvi došli u vodstvo, u 20. minuti Đuksi je najbrži na "odbijancu" nakon slobodnog udarca. Brujić samo osam minuta kasnije udarcem glavom vraća rezultat na početak. Dinamo odmah u otvaranju nastavka s kreča (ruka Pavlovića) vraća rezultatski plus na svoju stranu, ali ponovno Samobor brzo izjednačuje – ovoga puta Puškarić probija po desnoj strani za 2:2. Brujić i dalje vuče goste pa u 70. iz slobodnog udarca prvi put Samobor ima vodstvo. Domaćini preko Komljenovića izjednačuju na 3:3 pa ubrzo nakon toga ostaju s 10 igrača na terenu. Gosti su to mogli u 86. minuti iskoristiti, ali Kotarski traljavo lobom šalje loptu pokraj Škrablinovih vrata.

Nakon petog kola vodi Bistra s 12 bodova, koliko ima i drugi Udarnik, Samobor je sedmi sa 7 bodova, dok je Sava na četrnaestom mjestu s 3 boda.

KOŠARKA - KADETI - Samobor – Sisak 107:59 (62:33)

Dvije čiste pobjede

Kadeti Samobora u prvom kolu kvalifikacija za 1. HRL odigrali su više nego odlično protiv jake ekipe Maksimira iz Zagreba. Utakmica se lomila tri četvrtine, da bi u zadnjoj četvrtini, nakon velikog zalaganja, Samoborci "eksplodirali" ubacivši čak 29 nasuprot samo 13 primljenih koševa za uvjerljivu pobjedu. Briljirao je Šuvaković s 29 koševa, od čega 4 trice. Uz njega odlično su odigrali Levanić sa 17, Smolčić sa 16 i Mandalinić s 15 koševa. Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Goršić s 21 košem.

U drugom kolu kvalifikacija Samoborci su imali nešto slabije protivnike, tako da su svi igrači dobili priliku za igru. Na kraju uvjerljiva pobjeda od 48 koševa razlike. Kod Samoboraca ponovno je najučinkovitiji bio Šuvaković s 21 košem i isto toliko skokova. Uz njega, odlično je odigrao Levanić također s 21 košem i 10 ukradenih lopti. Kod Siska jedina svjetla točka je bio Boltek s 29 postignutih koševa.

SD Dubrava u Zagrebu

KOŠARKA - Sportske škole '99 – 1. HRL – 1. i 2. kolo Samobor – Pešća Cedevita 14:11 Samobor – Vučići 48:16

Isplatile se dobre pripreme

Najmlađi Samoborci, nakon dobrih priprema pod vodstvom trenera Mirka Mandalinića, startali su odličnom igrom i pobjedom u prvom kolu lige 1999. godišta sportskih škola. U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošču Antolović s 5 i Golić s 3 koša. Kod Pešće Cedevite najbolji je bio Rudeš s 3 koša.

U istom danu najmlađi Samoborci odigrali su još jednu utakmicu, i to vrlo učinkovito, pobijedivši ekipu Vučiće II. Ovaj puta najučinkovitiji Samoborci su bili Škiljan s 12 i Matijaščić s 11 koševa. Kod Vučića najbolji je bio Mustapić sa 6 koševa.