ATLETIKA - 3. kolo HALS-a – Varaždin, 21. svibnja

Limači i limačice prvi u ekipnom poretku

21. svibnja u Varaždinu je odigrano 3. kolo HALS-a za mlađe kategorije. Natjecao se 431 natjecatelj iz 18 klubova regije. Limačice su ponovno osvojile prvo mjesto u ekipnom poretku i uvjerljivo vode nakon 3. kola.

Na 60 m Ana Fresl osvojila je 3. mjesto, a Emanuela Mažar 2. na 600 m. Štafeta 4x100 m u postavi Ana Fresl, Dora Pavliša, Jana Hrs i Dora Španović bila je druga.

U kategoriji limača Franko Stanić na 60 m i Marin Muheljić u skoku u dalj osvojili su 2. mjesto, dok je Antonio Jagodić u bacanju vorteksa bio prvi.

Dečki su, u postavi Franko Stanić, Marko Stipe Posavec, Marin Muheljić i Damjan Lacković, u štafeti 4x100 m osvojili 1. mjesto.

U ekipnom poretku bili su prvi, a nakon 3. kola limači su na drugom mjestu. Za prvoplasiranim zaostaju za jedan bod.

Mlađi kadet Filip Kufrin u disciplini 300 m osvojio je 2. mjesto, a Leon Koražija u bacanju vorteksa bio je prvi.

U nedjelju, 22. svibnja, natjecale su se starije kategorije.

U troskoku je mlađa juniorka Tara Glaser osvojila 2. mjesto s 9,57 m.

U štafeti 100+200+300+400 m u postavi Alen Grgos, Antonio Žganjer, Filip Koražija i Lovro Librić osvojili su 1. mjesto.

U ukupnom poretku mlađi juniori su na 3. mjestu.

Naredno natjecanje je troboj u kategoriji limača i limačica 11. lipnja, u Novoj Gradišci.

G.K.J.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 27. kolo

Vrh - Klokočevac 2:2 (1:0)

Dovukli bod s vrha

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Mandir (Peskovec)

Pomoćnici: Dumić (Lomnica) i Bugarinović (Deanovečko Brdo)

Strijelci: 1:0 Knjaz(1), 1:1 Beloša(18), 2:1 Ječmenjak(70), 2:2 Skukan(85)

VRH: Brcko, Grgec, Jedvaj, Rod, Lacković, Knjaz, Dašić, Minić, Franjo, Ječmenjak, Zimić

KLOKOČEVAC: Čalić, Skukan, Ćosić, Janjić, Ivančić (od 57. Lehpamer), Vlašić (od 19. Gestić), Kušter (od 57. Kulašević), Dumić, Matijaščić, Brajković, Ovčarić (od 46. Beloša)

Igrač utakmice: Marko Beloša (Klokočevac)

Dvije posljednjeplasirane momčadi igrale su na pobjedu koja ih održava u igri za ostanak u ligi, ali su na kraju došli samo do boda s kojim ni jedna momčad ne može biti zadovoljna. Već u prvoj minuti hladan tuš za goste iz Klokočevca – Knjaz pogađa za 1:0. Najbolji pojedinac susreta Beloša nakon sata igre je izjednačio stanje na semoforu, a drugi put u prednost domaćine je doveo Ječmenjak u 70. minuti. Vrijedan bod gostima pet minuta prije kraja susreta donosi Skukan, a momčad Vrha šalje u ligu niže.

Sloga (K) - TOP 0:2 (0:2)

Pojavio se tračak nade

KRIŽ – Igralište u Sportkom parku

Sudac: Novak (Pušća)

Pomoćnici: Zajec i Kušter (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Vratarić(9), 0:2 Vratarić(23)

SLOGA: Moguljak, Karašić, Sokolić, Podgorski (od 28. Vorel), Korman, Đerek (od 76. Kopestko), Pleteš, Bubenik, Bosankić, Kovačević, Marjanić

Trener: Patrik Oković

TOP: Bugarin, Lisec, Puntarec (od 60. M. Patljak), Klingor, Hržić, I. Meglajec (od 80. Kalman), Fabek (od 89. Maceković), Divjak (od 87. Domjančić), Vratarić, Žlender, Domjan

Igrač utakmice: Damir Vratarić

Derbi kola (sudar druge i četvrte momčadi lige) završio je laganom pobjedom TOP–a koji je ovom pobjedom ponovno vratio tračak nade u borbi za prvo mjesto – 4 boda u odnosu na Dinamo Hidrel). Gosti već u devetoj minuti dolaze u rano vodstvo kada Žlender asistira Vratariću za 0:1. Isti igrač desetak minuta kasnije poduplava prednost Kerestinčana. U nastavku nije bilo golova za čim više mogu žaliti gosti jer je greda spriječila Jordanov gol u 62. minuti.

Zrinski Tehnovent – Vatrogasac 1:2 (0:1)

Bodovi prema Zdencima

FARKAŠEVAC – Igralište Zrinskog

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Čunović (Zdenčina) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 0:1 Komar(33), 0:2 Šekrst(56 – 11m), 1:2 D. Jagodić(90)

ZRINSKI TEHNOVENT: J. Mandir, Ramić, Šicl, Žganjer (od 68. Koletić), Mataušić (od 60. Horvat), Ištuk (od 30. D. Jagodić), Radek, Vrančić, Blažević, Radovanić (od 68. Župančić), F. Mandir (od 73. M. Jagodić)

Trener: Zoran Smiljanec

VATROGASAC: Belko, Pažin, Samardžija, Majdančić (od 28. Ma. Pažin), Šekrst, Prskalo, Ceraj, Skender, Horvat (od 68. Lučić), Merkl, Komar

Trener: Marijan Prelec

Igrač utakmice: Krešimir Merkl (Vatrogasac)

Novi poraz na domaćem terenu ubilježili su igrači Zrinskog. Svi bodovi su otišli prema Zdencima, a njih je nakon 30 minuta prema tamo usmjerio Komar preciznim udarcem. Do poluvremena gosti su preko istog igrača mogli i povećati svoju prednost, ali je u dva navrata dobro reagirao Mandir. U nastavku domaćini u svom 16 – ercu ruše Horvata, a Šekrst koristi najstrožu kaznu za 0:2. U posljednjim trenucima susreta počasni gol za domaćine postiže Jagodić za minimalni poraz.

Nakon 27. kola vodi Dinamo Hidrel s 58 bodova, drugi je TOP s 54, Zrinski Tehnovent je četrnaesti s 24, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu s 20 bodova.