ATLETIKA - Dvoranska natjecanja u Rijeci i Zagrebu

Solidni Samoborci

U dvorani zagrebačkog Boćarskog doma održano je 5. veljače dvoransko pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke. U pratnji trenera Blaže Jankovića uspješno su nastupili i mladi samoborski atletičari.

Antonio Žganjer je na 60 m prepone osvojio 6. mjesto. Na 60 m nakon kvalifikacija Alen Grgos osvojio je 22. mjesto, Filip Koražija 24. mjesto, a Lovro Librić s rezultatom 7,58 na 60 m je u finalu B, osvojio 4. mjesto sa zaostatkom 0,01 sekunde za trećeplasiranim.

U isto vrijeme u atletskoj dvorani Kantrida u Rijeci održano je dvoransko pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje. Samoborac Leon Koražija je u bacanju kugle za mlađe kadete kugle, s hicem od 10,10 m osvojio 2. mjesto i svoju prvu državnu medalju. U disciplini 60 m Patrik Pavlin osvojio je 9. mjesto, a Dolores Ćosić na 55 m prepone bila je 8. Mlađa kadetkinja Magda Relić u bacanju kugle od 2 kg s 9,62 m osvojila je 9. mjesto.

Naredno natjecanje je Turopoljska utrka, a održat će se 20. ožujka u Velikog Gorici.