Prvenstvu Hrvatske za seniore

Dominiku Jurkoviću srebro, Niki Slaček bronca

Dominiku Jurkoviću srebro, Niki Slaček bronca-1

Članovi Judo kluba Profectus Samobor imali su uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske za seniore. Dominik Jurković je u kategoriji do 81 kg stigao do srebra, a Nika Slaček bila je brončana u kategoriji do -70 kg. Ovo im je prva medalja sa seniorskih prvenstva Hrvatske, ranije su osvajali medalje u svim ostalim natjecateljskim uzrastima.

Dominik je upisao 4 pobjede, najveću u četvrtfinalu nad prošlogodišnjim prvakom Hrvatske, dok je Nika upisala 2 pobjede i bila jedna od ukupno 10 kadeta koji su stigli do medalje na najjačem državnom prvenstvu u sezoni.

Također, Nikola Škalec (-73 kg) i Vita Crkvenac (-63 kg) osvojili su 7. mjesta, a treba spomenuti i da su “profectusovci” bili oslabljeni jer zbog operacije nije mogla nastupiti Tena Pšeničnjak, kao niti Marcel Škalec, inače najuspješniji muški predstavnik JK Profectus Samobor, zbog ozljede koljena.

r.s.

Članovi Judo kluba Sakura uspješno nastupili na Prvenstvu Hrvatske

Manuela Rožić viceprvakinja Hrvatske

Manuela Rožić viceprvakinja Hrvatske-1

Članovi Judo kluba Sakura na Prvenstvu Hrvatske za seniore predstavili su se s dvije predstavnice. Manuela Rožić je u kategoriji do 48 kg osvojila srebro, a Snježana Kufek u kategoriji do 52 kg izgubila je borbu za treće mjesto i natjecanje je završila na petom mjestu.

Mlađi članovi nastupili u Labinu, na međunarodnom natjecanju Labinska Republika. Karlo Lovrinović je u konkurenciji U14 boraca do 60 kg osvojio 1. mjesto, a Karla Vešligaj u kategoriji do 40 kg i Noa Pasanec u kategoriji do 55 kg treće mjesto, dok je Leon Klemenčić u kategoriji iznad 66 kg osvojio 5. mjesto.