Helena Vuković do srebra u Gyoru

Otvorila sezonu vrhunskim rezultatom

U subotu je u mađarskom Gyoru judašica Judo kluba Samobor Helena Vuković ostvarila izvrstan rezultat, osvojivši 2. mjesto u kategoriji +78 kg. U finalu je od nje bila bolja Nizozemka Sweers, dok je na putu do finala Helena pobijedila Diarrassoubu iz Francuske te Ukrajinku Homan.

Ovim rezultatom Helena je ostvarila nove bodove na IJF WRL-u, a veseli i spoznaja da je nakon sjajnog rezultata na EP za seniore prošle godine, i novu godinu otvorila vrhunskim rezultatom.

r.s.

Međunarodni judo turnir u Čakovcu

Vratili se sa šest medalja

Vratili se sa šest medalja-1

Judo klub Samobor s 15 je predstavnika u subotu nastupio na međunarodnom turniru u Čakovcu, koji je okupio 560 natjecatelja iz 50 klubova.

Do zlatne medalje došao je Arian Marković koji je u finalnoj borbi u kategoriji U14 svladao klupskog kolegu Adriana Josića kojemu je tako pripalo srebro.

Srebrnu medalju u kategoriji U16 osvojio je i Ivano Šojat. Arian Marković je nastupio i u starijem uzrastu U16 gdje je zavrijedio broncu.

U kategoriji U12 brončanim medaljama okitile su se i Izabela Kramar i Ema Janković.