Ipak iščupali bod

OREŠJE – Sportski centar Orešje

Sudac: Jurić (V. Farkaševac)

Pomoćnici: Gordana Katušić (Gradec) i Pankretić (Velika Lovrečka)

Strijelci: 0:1 Ivanković(7), 0:2 Leskovar(34), 1:2 Nehutni(44 – 11m), 2:2 Nehutni(54 – 11m)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović (od 46. Sapanjoš), Nehutni, Lovro Masnjak (od 26. Malečić), Crnjac, Kruhek, Kukolja, Luka Masnjak, Librić (od 67. Barić), Vučur, Jež (od 67. Franjičević)

NAFTAŠ IVANIĆ: Lukić, Matija Vorih, Ivanković, Marko Vorih, Marković, Hruševar, Leskovar, Šintić (od 46. Marić), Gaiser, Rašić, Šikač (od 81. Havidić)

Trener: Miroslav Vuksanić

Igrač utakmice: Zlatan Nehutni (Sloga)

Nakon uvjerljivog poraza u prvom proljetnom kolu (0:5 od Bistre), igrače Sloge iz Orešja čekao je još jedan teški ispit – gostovanje drugoplasiranog Naftaša iz Ivanić Grada.

Za domaćine sve je krenulo loše već od 7. minute kad grešku domaće obrane koristi Ivanković i pogađa za 0:1. Nakon pola sata gosti poduplavaju prednost zahvaljujući preciznosti Leskovara koji trese mrežu Gudževića. Nakon minusa od dva gola za domaćine nije slutilo na dobro, ali tik pred odmor igrači Sloge se vraćaju u igru. U 44. minuti sudac Jurić pokazuje na bijelu točku, a s iste je precizan Nehutni za 1:2. Nakon desetak minuta igre u nastavku domaćini ponovno namještaju loptu na kreč. Ni iz druge prilike Nehutni ne griješi pa se stvari vraćaju na početak. Gosti nakon egala pokušavaju uloviti novu prednost, no domaćini se uspješno brane i upisuju prvi bod u nastavku prvenstva.

Jamnica - TOP 0:0

Podjela nezasluženih bodova

PISAROVINA – Igralište Jamnice

Sudac: M. Čužić

Pomoćnici: I. Čužić i Kovač (svi iz Velike Gorice)

JAMNICA: Braje, Štulhofer (od 65. Čefko), Tuka, Zelenika, Mihalić, Maras, Skorin, Baković, Palić, Lolić, Pavek

Trener: Siniša Mioković

TOP: Kos, Mesić, Radoš, Jukić, Kutija, Brglez, Buden, Pipić, Holetić (od 68. Novak), Marković (od 81. Šolčić), Levanić (od 81. Malenica)

Trener: Žarko Šetka

Igrač utakmice: Denis Maras (Jamnica)

Loše izdanje momčadi iz Pisarovine i Kerestinca jedino je i moglo rezultirati s konačnih 0:0. Obje ekipe bezidejne svih 90 minute, uz tek poneku priliku koja nije mirisala na pogodak. Dojam iz utakmice je za brzi zaborav, jedino što ostaje je po bod za svakog od takmaca.

Sava Sop Hruščica – Sava Strmec 0:1 (0:0)

Frajt za tri boda

SOP HRUŠČICA – Igralište Save

Sutkinja: Krušlin (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Lacković (Jablanovec) i Rončević (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Frajt(84)

SAVA SOP HRUŠČICA: Karas, Soldo, Hašimović, Lukač, Barberić, Delić (od 46. Juroš), Fišter, Stanić (od 9. Kuprešak), Joveš (od 79. Delač), Bosankić, Ćosić

Trener: Damir Abramović

SAVA STRMEC: Razum, Vrančić, Novoselec, Trgovčević (od 39. Šarić), Frajt, Matošević (od 72. Vitko), Ovčariček, Kostanjski, Župančić (od 46. Kočnar), Mihelčić, Gavran (od 65. Halužan)

Crveni karton: Novoselec(79)

Igrač utakmice: Darko Frajt (Sava Strmec)

Imenjak vodeće momčadi lige dugo je držao Strmčane u neizvjesnosti, ali rekordni niz Save (sada već 17 pobjeda) se ipak nije prekinuo. Izjednačen dvoboj momčadi koje se nalaze na dijametralno suprotnim stranama tablice bio je bez golova sve do 84. minute kad domaću mrežu otključava Frajt što je u konačnici bilo dovoljno za minimalnu pobjedu. Prije toga i domaći, ali i gosti u još više navrata ne koriste prilike za poentiranje. Gosti iz Strmca su u zadnjih 10 minuta imali i igrača manje na terenu (Novoselec po drugi puta „požutio“ u 79.), ali ni to nije bilo previsoka prepreka za nastavak šampionskog hoda za ekipu trenera Damira Kovačića.

Nakon 18. kola (17 odigranih utakmica) vodi Sava (S) s 51 bodom, drugi je Naftaš Ivanić s 33, TOP je jedanaesti s 18 bodova koliko ima i trinaesta Sloga (O).

SENIORI – A2 liga – 22. kolo Rudeš – Samobor 58:73 (32:36) (16:19, 16:17, 11:16, 15:21)

KOŠARKA - Samoborci nadskakali domaće

SENIORI – A2 liga – 22. kolo
Rudeš – Samobor  58:73 (32:36) (16:19, 16:17, 11:16, 15:21)

SAMOBOR: Mihovil Nakić 14, Matej Levanić 12, Marko Šilobod 10, Mateo Gionechetti 9, Matej Čižmešija 9, Bruno Levanić 8, Zvjezdan Imbert 7, Josip Vranić 2, Karlo Planinčić 2, Jakov Kontak; Trener: Josip Vlah

RUDEŠ: Bruno Perić 21, Krešimir Nikić 11, Ivan Radman 8, Mario Galić 8, Mario Štirjan 6, Luka Ljubičić 4, Krešimir Ljubičić, Tomislav Cvitković, Ivan Skorupan, Marko Jurič, Bruno Miloš, Antonio Zubac; Trener: Danko Miholić

Košarkaši Samobora u 22 kolu A2 lige seniora pobijedili su na gostujućem terenu uvjerljivo i to trećeplasiranu ekipu lige Rudeš iz Zagreba rezultatom 58:73. Nakon zadnjeg lošeg domaćeg izdanja protiv Medveščaka Samoborci su krenuli u susret silovito riješeni da u zadnjem kolu lige ostvare pobjedu. Čvrstom obranom i dobrom egzekucijom odmah dolaze u vodstvo od pet šest koševa razlike koje ne ispuštaju iz ruku do kraja utakmice za na kraju zasluženu pobjedu, u kojoj su u potpunosti nadskakali domaću ekipu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Mihovil Nakić s 14 koševa i 10 skokova, Marko Šilobod s 10 koševa i 11 skokova, te Matej Levanić s 12 koševa.

Kod Rudeša najučinkovitiji su bili Bruno Perić s 21 i Krešimir Nikić s 11 koševa. Ovo pobjedom Samoborci su zauzeli 7 mjesto na tablici s tim da ih dijeli tek jedna pobjeda od 5 mjesta.

Bushido kup prijateljstva – Zagreb, 20. ožujka

KARATE - Sedam medalja za Samoborce

U sportskoj dvorani Peščenica održan je 20. ožujka Bushido kup prijateljstva. Natjecanje je bilo odlično organizirano pa i ne čudi da je broj prijavljenih natjecatelja bio 474, iz četiri države (Mađarska, Srbija, BiH i Hrvatska). Organizatori su za sve natjecatelje organizirali sokove i velik broj slanih peciva, tako da su mali natjecatelji osim radosti natjecanja uživali i u malim slasticama.

Natjecanje su otvorili natjecatelji u katama. Kataši Karate kluba Samobor imali su na turniru odličan nastup, ali su osvojili samo 3 medalje.

Najbolji su bili Roko Vuksanović i Simona Szel u kategoriji mlađih učenika, tj. mlađih učenica, osvojivši srebrna odličja, dok je Iskra Majsec osvojila 3. mjesto u kategoriji učenica.

Natjecatelji u borbama su bili tek mrvicu uspješniji, ali obzirom da je riječ o početnicima koji su tek započeli karijeru, njihov nastup bio je itekako zadovoljavajući.

Borna Šunjić u kategoriji mlađih učenika do 30 kg, koji ovdje spada u iskusnije natjecatelje, je nakon tri pobjede posustao u finalu te se morao zadovoljiti srebrnom medaljom.

Lena Duraković je osvojila također srebrno odličje u kategoriji mlađih učenica do 36 kg.

U kategoriji mlađih učenica do 32 kg te učenica do 32 kg bronce su osvojile Ana Terihaj i Mia Fauković.