12. kolo 1. HL zapad žene i 2. TOP 8 Zagrebačke županije

STOLNI TENIS - Samoborke izborile opstanak

U subotu, 16. Travnja, odigrano je 12. završno kolo 1. HL žene zapad. Samoborke su u prvom susretu s liderom lige STK Crikvenicom izgubile 1:4, a u drugom meču s STK Sv. Jakov iz Jadranovog ostvarile pobjedu 4:2. Ukupno su završile na 7. mjestu.

Veseli činjenica što su Samoborke u prvoj sezoni igranja u višem rangu natjecanja izborile opstanak u ligi, i to vlastitim snagama, predvođene iskusnom Ivanom Medvedović i perspektivnom Zarom Ilić.

17. je travnja u Velikoj Gorici odigran 2. TOP 8 Zagrebačke županije za mlađe kategorije. Zara Ilić u mlađim kadetkinjama zauzima 1. mjesto, Klara Znika je bila 2. u kadetkinjama, a Nela Parazajder u najmlađim kadetkinjama 3. Pravo nastupa su još izborile Neva Gojković, Lucija Krnić, Ana Znika, Petra Penić i Jan Bogović.

17. Memorijalni karate kup Zagreb

KARATE - Srebro za Patriciju Žabčić

U subotu, 16. Travnja, u OŠ Petar Zrinski održan je 17. Memorijalni karate kup Zagreb, na kojem je nastupilo 450 natjecatelja iz Hrvatske.

Iz Karate kluba Bregana nastupile su 4 natjecateljice, a najuspješnija je bila Patricija Žabčić, koja je osvojila drugo mjesto u kategoriji učenica do 40 kg. Dobar nastup imale su i Petra Šimrak te Luna i Lara Weismann, ali su ovom prilikom ostale bez medalja.

3. HNL zapad – 23. kolo Samobor – Vrapče 4:3 (0:2)

NOGOMET - Veliki povratak domaćih

3. HNL zapad – 23. kolo
Samobor – Vrapče 4:3 (0:2)

Sudac: Cvijović

Pomoćnici: Balen i Sokolović

Strijelci: 0:1 Bektaši(25), 0:2 Bektaši(44), 0:3 Horvat(54), 1:3 Regović(59), 2:3 Tomić(68), 3:3 Regović(80), 4:3 Regović(90)

SAMOBOR: Kovačić, Horvat, Makarun (od 58. Štignjedec), Ivkovčić, Zeman, Hasan, Škvorc, Trupec (od 46. Martić), Tomić, Brujić, Guliš (od 46. Regović)

VRAPČE: Miletić, Lazov, Marić, Milas, Kos, Vrbat, Šarić (od 84. Mamić), Horvat, Samardžić (od 71. Šutalo), Bektaši, Ćosić

Trener: Franjo Pužin

Igrač utakmice: Antonio Regović (Samobor)

Ljepoticu kola, a možda i prvenstva odigrali su Samobor i Vrapče u Hebrangovoj ulici ove subote. Nakon 0:3 minusa domaćini su se uzdigli poput Feniksa i na kraju minimalno slavili 4:3. Nakon 45 minuta gosti su na odmor otišli s dva gola prednosti (oba puta strijelac Bektaši), a kako su igrači u plavim dresovima izgledali na terenu, Vrapče je još i s malom prednošću otišlo na predah. Otvaranje nastavka nije donijelo ništa novoga pa gosti golom Horvata odlaze na (činilo se) nedostižnih 0:3. No onda – potpuni preokret. Raić je na poluvremenu dvojac Trupec – Guliš zamijenio s dvojcem Martić – Regović i upravo Regović u 59. na asistenciju Tomića smanjuje na 1:3. Sam Tomić desetak minuta kasnije vraća neizvjesnost golom za 2:3, a novim golom Regovića u 80. minuti na zaprepaštenje gostujuće klupe stvari se vraćaju na početak. No ni tu nije bio kraj uzbuđenjima na terenu. U sudačkoj nadoknadi Regović novim golom ostavlja Vrapče bez ijednog boda, a svojoj momčadi donosi pobjedu nakon rijetko viđenog preokreta!

Nakon 23. kola vodi Novigrad s 58 bodova, drugi je Vinogradar sa 45, dok je Samobor na petom mjestu s 37 bodova.

Jedinstvena županijska liga – 16. kolo (zaostalo kolo)

NOGOMET - Porazi Sloge i TOP-a

Sloga (O) – Naftaš Ivanić 1:3 (1:2)

Ražalostio ih Radoš

OREŠJE – Sportski centar Orešje

Sudac: Vukadin

Pomoćnici: Bičanić i Bergovac (svi iz Dugog Sela)

Strijelci: 1:0 Jež(23), 1:1 Radoš(25), 1:2 Radoš(42), 1:3 Radoš(85)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Mekinec (od 70. Barić), Prahin, Malečić, Kruhek, Kukolja, Librić, Luka Masnjak (od 46. Bojić), Jež (od 60. Lovro Masnjak), Franjičević, Sapanjoš (od 55. Nehutni)

NAFTAŠ IVANIĆ: Slavujević, Tupek, Pokos, Maras, Bilandžija, Antolković, Spudić (od 86. Nujić), Peh, Radoš, Hadaš, Milin

Trener: Anđelko Domitrović

Crveni karton: Malečić(74)

Igrač utakmice: Boris Radoš (Naftaš Ivanić)

Domaćini su golom Ježa poveli na svom terenu u Orešju, ali gosti na pogon raspoloženog Radoša zasluženo slave. Domaće veselje bilo je kratkog vijeka jer Radoš samo 2 minute nakon vodećeg pogotka domaće momčadi poravnava na 1:1. U 42. minuti Radoš koristi grešku Luke Masnjaka i po drugi puta šalje loptu iza Gudževićevih leđa. Domaćini su u zadnjih dvadesetak minuta u 2 navrata (Bojić i Lovro Masnjak) opasno zaprijetili izjednačenjem, ali se mreža Naftaša nije tresla. Svoju vrlo dobru partiju Radoš zaključuje hat–trickom u 85. minuti utakmice.

Klas - TOP 3:0 (2:0)

Još jedna loša predstava

MIĆEVEC – Igralište Klasa

Sudac: Vuković (Sveti Ivan Zelina)

Pomoćnici: Kamenarić (Zagreb) i Jakopić (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 1:0 Okić(24), 2:0 Bedeković(39), 3:0 Bubalo(54)

KLAS: Filipović, Butković (od 46. Bubalo), Kundih, Celčić, Marinčević, Tadić, Kljajić, Fišer, Bedeković (od 63. Aghonze), Okić, Bojčić

Trener: Zvonimir Franjković

TOP: Kos, Brglez, Mesić, Cvitanović, Buden, Levanić, K. Holetić, Jovanović (od 46. Šolčić), Pipić, Marković, Stanić (od 63. Hudi)

Trener: Žarko Šetka

Igrač utakmice: Filip Bedeković (Klas)

Loša predstava igrača TOP–a i uvjerljiv poraz od Klasa. Domaćini su u svim elementima nadigrali goste koji su na odmor otišli s dva gola minusa. Za početno vodstvo domaćina pogodio je Okić iz slobodnog udarca, a na 2:0 podignuo je igrač susreta Bedeković. Sve nade u povoljan rezultat igračima iz Kerestinca porušio je Bubalo već početkom nastavka golom za konačnih 3:0.

1. Hrvatska rukometna liga - 22. kolo Bjelovar - Rudar 32:36 (16:19)

RUKOMET - Pobjeda za Premijer ligu

1. Hrvatska rukometna liga - 22. kolo
Bjelovar - Rudar 32:36 (16:19)

Ključnu pobjedu u svom pohodu u Premijer ligu ostvarili su rukometaši Rudara na gostovanju u Bjelovaru. Nakon izuzetno uzbudljive i neizvjesne utakmice Rudari su ostvarili zasluženu pobjedu rezultatom 36:32, poluvrijeme 19:16. Premda oslabljeni izostancima povrijeđenih Erika Fresla i Zvonimira Đikića te zbog reprezentativnih obveza odsutnog Lovre Gaće, Rudari su još jednom dokazali da svojom srčanošću, voljom i htijenjem mogu prevladati sve prepreke. Utakmica u Bjelovaru bila je izuzetno značajna, jer bi u slučaju poraza pratitelji došli na samo 2 boda zaostatka, a u naredne četiri utakmice Rudare čeka još teško gostovanje kod ekipe Metkovića koja još gaji ambicije o mogućem plasmanu u Premijer ligu. Utakmicu u Bjelovaru Rudari su odigrali gotovo savršeno u napadu, dok obrambeni dio nije bio na razini dosadašnjih igara. Nakon početnog vodstva domaćina 3:1, Rudari sređuju redove i preuzimaju vodstvo pa sredinom poluvremena imaju prednost 16:10. Nekoliko pogrešaka daje priliku domaćinima za hvatanje priključka, što oni koriste i na poluvremenu Rudari imaju prednost 19:16. U nastavku smo gledali neizvjesnu utakmicu u kojoj su "rudari" održavali prednost od 2 do 3 pogotka razlike sve do rezultata 29:26, kada "rudari" sa dva uzastopna pogotka povećavaju svoju prednost na 31:26. Uporni domaćini uspijevaju smanjiti na tri pogotka razlike, ali za konačni preokret nisu imali ni snage ni vremena. Konačnih 36:32 realan je rezultat prikazanog tijekom 60 minuta ove izuzetno zanimljive i uzbudljive utakmice. Pobjedom u Bjelovaru Rudari su značajno uvećali svoje izglede za plasman u Premijer ligu, za što su im potrebne domaće pobjede protiv ekipa Splita i Zadra. Do sljedeće utakmice nadamo se da će se popraviti i zdravstveno stanje ozlijeđenih, kako bi što spremniji dočekali vrlo dobru ekipu Splita koja zauzima 5. mjesto na ljestvici.

Nakon 22 odigrana kola Rudari s 37 bodova drže 2. mjesto ljestvice, iza ekipe Metalca koja je osvojila 38 bodova, a slijedi ih Metković s 32 te Dugo Selo s 31 osvojenim bodom, ali i utakmicom manje.

Utakmica Rudar - Split na rasporedu je u subotu, 23. Travnja, s početkom u 19.30 sati. Rudari pozivaju svoje vjerne navijače da dođu u što većem broju i podrže ih u ovoj izuzetno značajnoj utakmici za konačan plasman.

Rudar: F. Kumerle ; T. Fabeković ; F. Skendrović 5; M. Štajnkler 1; S. Šujster 7; M. Škiljan; D. Trčak ; T. Štajnkler 2; P. Fresl; T. Brnas 6; J. Štajnkler 5; A. Trčak 10 (5); L. Bumbak

Zlatni pojas Čačka 2016. – Čačak, 15. travnja

KARATE - 3 zlata, 3 srebra i 2 bronce

Sedmero mladih karateka Karate kluba Samobor nastupilo je u Srbiji na 45. Zlatnom pojasu Čačka, turniru za koji se tvrdi da je najstariji turnir u Europi.

U Čačku se okupilo preko 800 mladih sportašica i sportaša, a među njima su se mlade Samoborke i Samoborci itekako dobro snašli te ponovno zablistali i dokazali svoju međunarodnu vrijednost. Karate sport je u Srbiji vrlo razvijen i kvalitetan, a da i Karate klub Samobor pripada visokom rangu međunarodne kvalitete dokazano je s osam osvojenih odličja.

Zlatnim medaljama u katama su se okitili Jan Katanac i Dario Szel u konkurenciji učenika, tj. mlađih kadeta. Dario je posebno sve ugodno iznenadio, ali i samog sebe, jer je postigao uspjeh koji nije očekivao, obzirom da je on ipak specijaliziran za borbe. Mladi Jan se diže iz turnira u turnir i spremno očekuje državno prvenstvo i visok plasman.

Srebrne medalje su osvojili Iskra Majsec (učenice), Nika Jelen (mlađe kadetkinje) i kata team mlađih kadeta (Terihaj, Šimunec, Szel). Iskra i Nika su imale izvanredan nastup, kao i ekipa mlađih kadeta, koja je u finalu za dlaku izgubila od favoriziranih prvaka Srbije.

Brončanu medalju u katama je osvojio Dino Šimunec, koji je također imao odličan nastup u Čačku.

U borbama je nastupio Ivan Terihaj, koji je u svojoj konkurenciji pomeo sve svoje suparnike i nadmoćno osvojio zlatno odličje. Ivan je bio vrlo nadahnut, iako je u prvi meč ušao bez volje i motiva, ali je odmah krenuo silovito te na kraju zasluženo stao na tron.

Ekipa mlađih kadeta (Blažeković, Szel, Šimunec, Terihaj) se također domogla medalje brončanog sjaja, a do višeg plasmana jednostavno nisu mogli protiv fizički težih i jačih suparnika.

Turnir u Čačku je poslužio i kao posljednja provjera katašima pred državno prvenstvo, koje će se u subotu, 23. Travnja, održati u Sportskoj dvorani Samobor s početkom U 11 sati.

SENIORI – Ljetna liga – 1. kolo Samobor – Rudeš 106:84 (64:40) (32:19, 32:21, 24:18, 18:26)

KOŠARKA - Briljirali Milatić i Levanić

SENIORI – Ljetna liga – 1. kolo
Samobor – Rudeš 106:84 (64:40) (32:19, 32:21, 24:18, 18:26)

SAMOBOR: B. Levanić 28, Mišić 5, Gionechetti 13, Milatić 29, Knezović 2, Imbert 11, Jelić 2, Rubin 16, Golić, Čižmešija. Trener; Matija Brkljačić

RUDEŠ: Radman 2, Čavar 8, Matolić 2, Jelačić 11, Galić 14, Štirjan 21, Maglajlija 6, Cvitković 8, Nakić 2, Ljubičić 6, Jurić, Skorupan 4; Trener: Danko Miholić

Košarkaši Samobora su u 1. kolu ljetne lige seniora startali uvjerljivom pobjedom protiv ekipe Rudeša iz Zagreba pobijedivši ih rezultatom 106:84. Pomlađeni sastav seniora Samobora krenuo je u utakmicu s čvrstom obranom, nakon koje su organiziranim kontranapadima nepogrešivo punili koš Rudeša. Najveću prednost od 35 koševa 97:62 Samoborci imaju početkom zadnje četvrtine. Tada kadeti ulaze u igru i vrlo dobro održavaju prednost, za na kraju zasluženu pobjedu.

U pobjedi Samoboraca briljirali su Milatić s 29, Levanić s 28 i Rubin sa 16 koševa, ali najatraktivniji je bio kapetan Gionechetti, koji je pobjedu zasladio s nekoliko ekstra zakucavanja te na kraju i s "alley oop"-om preko ruku protivničkog centra.

Kod Rudeša najučinkovitiji su bili Štirjan s 21 i Galić sa 14 koševa.