1. Hrvatska rukometna liga - 14. kolo MRK Metalac - RK Rudar 27:27 (14:11)

RUKOMET - Rudari neporaženi u derbiju

1. Hrvatska rukometna liga - 14. kolo
MRK Metalac - RK Rudar 27:27 (14:11)

U derbiju dviju vodećih momčadi 1. HRL vidjeli smo sjajnu utakmicu pred ispunjenim tribinama legendarne Kutije šibica. Za subotnji derbi možemo reći da je donio svu čar i ljepotu rukometa, ali i sporta u cjelini. Ispunjene tribine, gromoglasno, ali korektno navijanje, fer i sportsko ponašanje igrača na terenu, te odlično suđenje stvorili su fenomenalan ugođaj pa su mnogi posjetitelji izjavili da je ovo bio "praznik rukometa".

Rukometaši Rudara odigrali su još jednu dobru i kvalitetnu utakmicu i prikazanom igrom opravdali vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Protiv sebe su imali odličnu ekipu Metalca sastavljenu od prekaljenih prvoligaških igrača, od kojih mnogi imaju više sezona igranja u Premijer ligi no što pojedini igrači Rudara imaju sezona igranja rukometa, a neposredno pred utakmicu angažirali su zvučno pojačanje Davida Špilera, koji je još jesenas igrao ligu prvaka u dresu skopskog Metalurga. Sam početak utakmice nije nagovještavao dobar ishod za Rudare, jer su domaćini vrlo lako ostvarili prednost 8:4, a igra Rudara nije štimala ni u obrani ni u napadu. Nakon "time-outa" Rudari mijenjaju obranu i malo po malo dostižu prednost domaćina, da bi u 26. minuti izjednačili rezultat na 10:10. Do kraja poluvremena iskusni domaćini uspijevaju iskoristiti greške gostiju i na odmor odlaze s prednošću 14:11. U nastavku utakmice gledali smo pravu sportsku dramu, s nizom preokreta i uzbudljivih trenutaka kako to samo rukomet može ponuditi. Rudari u drugo poluvrijeme kreću opušteno i ubrzo imaju novo izjednačenje 16:16, da bi u 43. minuti ostvarili prvo vodstvo 18:17. Slijedi nekoliko minuta zaista odlične igre hrabrih Rudara i na semaforu svijetli nestvarnih 23:19 u njihovu korist. Iskusni domaćini sređuju svoje redove i u 55. minuti smanjuju rezultat na 24:26, a u tim trenutcima Rudari ne koriste priliku da riješe utakmicu u svoju korist. Pri spomenutom rezultatu presijecaju napad domaćina i imaju kontru, ali vratar Martinović spašava domaćine koji u protunapadu postižu pogodak, a da bi nesreća bila kompletna suci isključuju igrača Rudara. U naredne dvije minute brojčano nadmoćni domaćini okreću rezultat u svoju korist i imaju vodstvo 27:26. Rudari još jednom pokazuju zašto su vodeća momčad 1. HRL i poravnavaju rezultat na 27:27, svega 90 sekundi prije kraja utakmice. Domaćini u narednom napadu ne koriste priliku da ostvare novo vodstvo i Rudari imaju napad 52 sekunde prije kraja, da možda dođu do pobjedonosnog pogotka. Da bi napetost bila potpuna, Rudari svega 18 sekundi prije kraja utakmice ne koriste zadnji napad, što iskusnim domaćinima daje dovoljno vremena da pokušaju doći do konačne pobjede. U preostalih 18 sekundi još jednom je do izražaja došla poznata rudarska obrana, koja domaćinima nije dopustila da upute udarac prema odličnom Bumbaku. Neriješen rezultat je najpravedniji ishod ove rukometne ljepotice, u kojoj su obje ekipe imale svoju šansu za pobjedu, ali svakako da zadovoljniji mogu biti Rudari, koji su zadržali vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici i nastavili niz od 12 utakmica bez poraza.

Ostvareni rezultat i prikazana igra daju optimizam pred nadolazeći derbi s ekipom Dugog Sela, koja za vodećim dvojcem zaostaje tri boda i uz ekipu Osijeka najozbiljniji je pratitelj vodećeg dvojca.

Utakmica Rudar - Dugo Selo na rasporedu je u subotu, 20. veljače, s početkom u 19,30 sati.

Rudar: F. Kumerle; T. Fabeković; S. Šujster 3; M. Škiljan; L. Gaća 1; Z. Fabeković 1; T. Štajnkler; P. Fresl; T. Brnas 7; J. Štajnkler 7; A. Tračak 5; L. Bumbak; E. Fresl 1; Z. Đikić 2

3. ekipno prvenstvo Samoborske lige

STOLNI TENIS - Samo treba delati najbolji

STOLNI TENIS - <I>Samo treba delati</I> najbolji
STOLNI TENIS - <I>Samo treba delati</I> najbolji-1

U petak, 12. veljače, završilo je 3. ekipno prvenstvo Samoborske lige u stolnom tenisu. Ekipa Samo treba delati osvojila je 1. mjesto, ekipa STK Samobora 2. drugo mjesto, a 3. mjesto je osvojila ekipa Priključka. U subotu, 13. veljače, odigran je pojedinačni turnir 3. Samoborske lige na kojem je 1. mjesto osvojila Jasna Šinko, 2. Tomo Stinčić, a 3. Tomislav Blažević.

U utješnom djelu 1. je bio Renato Kos, a 2. Željko Petljak.

Pozivaju se sve ekipe da se priključe 4. ekipnom natjecanju Samoborske lige, koja se planira igrati po Davis Cup sistemu. Prijave se primaju zaključno do 24. veljače, a više informacija se može pronaći na web stranici www.stksamobor.hr.

Tradicionalni bridž turnir u povodu Valentinova

BRIDŽ - Ljubav prema njemu je vječna

Na Valentinovo, u nedjelju, 14. veljače, Športski bridž klub Samobor organizirao je u restoranu Samoborska oštarija svoj tradicionalni turnir, na kojem je zaigralo 13 parova, sve redom zaljubljenici u bridž. Nakon kartanja, uz uobičajenu obilnu zakusku, pjesmu i šale, podijeljeni su i pehari najuspješnijima. Najbolji rezultat postigli su Marko Šipuš i Kiril Marinovski, a drugo i treće mjesto s potpuno izjednačenim rezultatom, podijelili su Arijana Dujić i Neven Blagojević te Ksenija Noršić i Marko Grgurić.

Športski bridž klub Samobor nastavlja sa svojim redovitim turnirima petkom u 18,30 u restoranu Samoborska oštarija i poziva sve zainteresirane bridžiste da im se priključe. Osim toga, u 2016. godini klub će opet organizirati nove napredne tečajeve te tečaj za početnike, a sve informacije o upisu u klub i tečajevima potražite na www.sbksamobor.hr.