3. HNL zapad - 15. kolo Samobor – Zelina 3:2 (1:1)

3. HNL zapad - 15. kolo
Samobor – Zelina 3:2 (1:1)

Sudac: Čuljak

Pomoćnici: Pušić i Vrbanec (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Regović(16), 1:1 Klarić(45 – 11m), 1:2 Mijoč(49), 2:2 Bradarić(65), 3:2 Škvorc(69)

SAMOBOR: Ilić, Horvat, Vrančić (od 72. Mihelčić), Kostanjski, Ivkovčić, Hasan, Drušković, Brdarić, Brujić, Regović (od 56. Grgečić), Škvorc (od 90. Rubinić)

ZELINA: Jurjević, Klarić (od 83. Martinović), Mijoč, Kovačević, Marić (od 87. Stipić), Marčić (od 83. Sokač), Hrupec, Posavec, Ovčar, Jurjević, Zubčić

Trener: Zlatko Fluka

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Pobjedom u posljednjem jesenskom kolu Samoborci su barem malo uljepšali stanje na tablici koje i dalje nije bajno, ali svaka pobjeda se piše, a posebno ona protiv direktnog konkurenta. Nakon početnih 15 minuta opipavanja snaga u derbiju začelja na ne idealnom, blatnjavom terenu domaćini su došli u prednost. Brujić je izbacio Regovića u solidnu šansu, a on iskoristio nepotrebno istrčavanje Jurjevića za 1:0. Posljednjeplasiranim gostima rezultatski minus nije ubio volju za nastavkom borbe pa na kraju prvog dijela iz dvojbeno dosuđenog jedanaesterca poravnavaju na 1:1. To je poljuljalo domaćine koji u uvodu nastavka primaju i drugi gol na negodovanje rijetke publike na tribinama. Ipak, ubrzo Brujić ponovno proigrava (ovog puta) Brdarića koji ne griješi, a samo četiri minute kasnije (u 69.) igrači Svena Raića po drugi puta preko Škvorca okreću vodstvo na svoju stranu. Do kraja više nije bilo golova (ne i prilika) pa po treći put u sezoni svi bodovi ostaju u Hebrangovoj ulici.

Nakon 15. kola, polovice odigranih utakmica, vodi Dinamo II s 35 bodova, drugi je Novigrad s 29, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 14 bodova.