Teniski rezultat u Jakovlju

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Novosel (Desinec)

Pomoćnici: Režek (Plešivica) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Šimunić(2), 1:1 Sviben(30), 2:1 Zrinski(32), 2:2 Sviben(37), 3:2 Eršek(52), 4:2 Zrinski(57), 5:2 Beščec(60), 5:3 Šikić(63), 6:3 Babić(68), 6:4 Starjački(82)

DINAMO JAKOVLJE: Borovec, Keškić (od 58. Beščec), Škrlin, Heric, Dašić, Malić (od 46. Eršek), P. Kuš, Šimunić, Zrinski, Z.Kuš, I. Babić

Trener: Zvjezdan Brlek

BESTOVJE: Šutalo, Kapus, Kostanjski (od 62. D. Babić), Frajtić (od 64. Žerjav), Šantalab, Stanić, Brekalo (od 25. Blažek), Sviben (od 65. Golub), Jupić, Starjački, Šikić

Trener: Domagoj Francetić

Igrač utakmice: Ivan Babić (Dinamo)

Teniskim rezultatom 6:4 završen je dvoboj u Jakovlju kojim mogu biti sretniji domaćini i kojim nakon 3. kola dijele vodeće mjesto na tablici. U prvom dijelu 4 pogotka koja su bila pravilno raspoređena. Goste je u igri držao Sviben s 2 gola, no on nije mogao sam protiv raspucanih domaćina koji u nastavku još 4 puta tresu mrežu i zasluženo osvajaju nove bodove.

Kupinec - Tigar Rakitje 3:0 (1:0)

Tigar opet nastrijeljen

ZAGREB – Igralište u Blatu

Sudac: Matijašec

Pomoćnici: Horvatić (oba iz Zaprešića) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 I. Tandarić(9), 2:0 Turk(80), 3:0 Kolar(85 - 11m)

KUPINEC: Papak, Jambrešić, I. Tandarić (od 62. Plešić), Turk, Bencetić (od 18. Matko), Beg, Kolar, Čiklaš, Šabić (od 67. Čunović), Popović, Mravak

Trener: Tomislav Kelava

TIGAR: Husak, Hlevnjak, Prevendar, Brekalo, Borić (od 25. Matić), Horvat, Bungić, Likić, Petković, Sinković (od 46. Martić), Josipović

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Ivan Tandarić (Kupinec)

Novak u ligi lagano se obračunao s gostima iz Rakitja koji i nakon trećeg kola imaju propuh na bodovnom stanju. Tandarić je u 9. minuti usmjerio vodu na mlin papirnatih domaćina (igralo se na igralištu u zagrebačkom Blatu), da bi potvrda pobjede bolje momčadi stigla tek u završih 10 minuta. Prvo je za 2:0 u 80. bio precizan 2:0 Turk, a točku na „i“ pet minuta kasnije postavlja Kolar s bijele točke.

Jaska - Zrinski 1:4 (1:1)

Na krilima razigranog Ištuka

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Jakovina (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Munić (Bregana) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Vulić(25), 1:1 Ištuk(44 – 11m), 1:2 Ištuk(51), 1:3 Ištuk(54), 1:4 Blažević(90)

JASKA: Tomašković, Kišić (od 20. Bohaček), Kuzmanović, Kokot, Lončarić, Šikljan, Šoić (od 56. Jerbić), Martinović, Vulić, Priselac, Štefić

Trener: Dražen Vranek

ZRINSKI: Kožarec, Oslaković (od 41. Prelec), G. Horvat, T. Vrančić, D. Vrančić, Baltić, M. Horvat, Šarić (od 84. A. Horvat), Draclin (od 84. H. Horvat), Ištuk, Blažević

Igrač utakmice: Jurica Ištuk (Zrinski)

Unatoč početnom rezultatskom minusu, Zrinski je na krilima razigranog Ištuka došao do uvjerljive pobjede protiv (kvalitetom) skromne momčadi Jaske. Domaćini su poveli u 25. minuti preko Vulića, ali se gosti u psihološki ključnom trenutku (tik pred odmor) vraćaju u egal – Ištuk je s kreča nadmudrio Tomaškovića. Igrač Zrinskog, osokoljen realiziranim jedanaestercem, početkom nastavka postiže još dva gola i odvodi susret u mirne vode. Gosti iz Farkaševca su nakon toga propustili čitav niz izglednih prigoda s kojima su mogli dokrajčiti domaćina. Ipak, u 90. na konačnih 1:4 postavlja Blažević.

Mladost (KS) - Bregana 3:1 (1:0)

Stigao i poraz

KLINČA SELA – Igralište Amruševo

Sudac: Milaković (Hrastina)

Pomoćnici: Šoić (Galgovo) i Božić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Stunja(18), 2:0 B. Kelečić(49), 3:0 Ložnjak(72), 3:1 Ovčarić(80)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Kelečić (od 70. K. Kegljević), Blažinčić, Sirovica, Matulin (od 76. M. Kelečić), Veselčić, Bušić, Hasanović, M. Jakšić (od 65. Ložnjak), Stunja, I. Jakšić

BREGANA: Štibić, P. Runtas, Andabak, Lehpamer, Kasalo, Župančić, Žganjer, Tančak (od 70. Muranić), Ovčarić, Grgat (od 6. Ivandić), I. Runtas

Igrač utakmice: Bruno Kelečić (Mladost)

Nakon dvije domaće pobjede, stigao je i gostujući poraz za igrače Bregane. Prvi dio završio je minimalnom prednošću domaćina koji je do vodstva stigao s bijele točke (strijelac Stunja) nakon što je Kelečić bio zaustavljen u gostujućih 16 metara. Početak nastavka donosi novu loptu u mreži Štibića (ovog se puta asistent prometnuo u strijelca), a na 3:0 i osiguranje pobjede u 72. minuti postavlja Ložnjak. Najljepši detalj utakmice viđen je u 80. minuti kada Ovčarić neobranjivo škaricama para mrežu Bilobrka.

Novaki – Mladost (KD) 2:0 (1:0)

I druga pobjeda

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sudac: Golub

Pomoćnici: Božić (oba iz Jastrebrskog) i Gregorić (Donji Desinec)

Strijelci: 1:0 Golubić(16), 2:0 Rasi(48)

NOVAKI: Dorotić, Širanović (od 88. Čakanić), Marko Žugec (od 87. Mario Žugec), Barbarić, Janjić, Gestić, Rasi, D. Barač (od 46. Alitović), Matijaščić, Golubić, Letinčić (od 77. S. Barač)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Vugrinec, Jambrešić, Komar (od 46. Slavi), Brkić, Mat. Nemčić, Pulek, Hudina (od 46. I. Ivanuš), Mar. Nemčić, Debogović, D. Ivanuš (od 58. Sutlar)

Trener: Dario Ivanuš

Igrač utakmice: Filip Dorotić (Novaki)

Sigurnom igrom domaćini su upisali drugu prvenstvenu pobjedu s kojom se nalaze u gornjem dijelu tablice. U svakom poluvremenu viđen je po jedan gol. Početni gol Novaka postiže Golubić nakon petnaestak minute igre da bi tih 1:0 vrijedilo do samog starta drugog dijela kada odmjerenim udarcem prednost domaćina povećava Rasi. Igrači trenera Kamenčića do kraja susreta sigurno čuvaju stečenu prednost i u konačnici zasluženo slave.

Nakon 3. kola vode Dinamo (J) i Sloga (O) sa 9 bodova, Bregana i Novaki su na petom i šestom mjestu s po 6 bodova, Zrinski je sedmi s 4, Bestovje je jedanaesto s 3, dok je Tigar Rakitje na petnaestom mjestu s 0 bodova.

U Osnovnoj školi Bogumila Tonija obilježen Hrvatski olimpijski dan

Pokreni se i postani sportaš!

Dvadesetak sportskih klubova Samoborskog športskog saveza 10. je rujna u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija, pred tribinama punima djece svih vrtićkih i školskih uzrasta, svojim kratkim prezentacijama pozivalo buduće i sadašnje đake da se aktivno uključe u neki od sportova po svom izboru.

Prije njih učinio je to i pročelnik za društvene djelatnosti Grada Samobora Juro Horvat, koji je i otvorio Hrvatski olimpijski dan. Podsjetnik je to na datum kada je Hrvatska kao samostalna država ušla u olimpijsku obitelj. Uz njega, svečanosti otvorenja nazočio je, uz druge uzvanike, i tajnik Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije Mario Makarun.

Kako u Samoboru djeluju brojni sportski klubovi, čiji sportaši redom postižu velike uspjehe i na državnoj i međunarodnoj razini, da bi djeci olakšali izbor neke od sportskih aktivnosti tiskana je i prigodna brošura, koju će dobiti i svaki samoborski školarac.

Koliko je gibanje zdravo i važno u razvoju mladih, u čemu je zapravo duh olimpizma i njegov značaj, prisutne je na početku podsjetila predsjednica Gimnastičkog kluba Kristina Kirschenheuter, koja je vodila program i razgovarala s mladim sportašima iz različitih klubova.

U sklopu cjelodnevnog programa u večernjim satima održana je i prijateljska rukometna utakmica između RK Rudar i RK Dugo Selo.

Zato, nije važno koliko godina imate, jer svako gibanje i zdrav olimpijski duh uljepšat će vam život i pridonijeti vašem zdravlju.