Odlični rezultati Samoboraca na Zagreb karate festu

KARATE - 5 zlata, 2 srebra i 1 bronca

U dvorani II zagrebačkog Doma sportova održan je 15. studenoga 12. Zagreb karate fest, na kojem je sudjelovalo i šestero kadeta Karate kluba Samobor.

Svih šestero se u Samobor vratilo s medaljama oko vrata, a čak petero njih s onima zlatnog sjaja.

Zlatnim medaljama su se okitili Dorijan Romić (kadeti do 57 kg), Toni Vuković (kadeti do 63 kg), Igor Katanec-Beketić (kadeti do 70 kg), Ian Baždar (kadeti preko 70 kg) te Lyon Nenadić, koji je nastupio u konkurenciji juniora do 76 kg.

Lyon je u kadetima do 63 kg bio srebrni, dok je u istoj kategoriji Leon Henč bio brončani.

Leon Henč je nastupio i u konkurenciji juniora do 76 kg te osvojio srebrno odličje.

Venecija cup - 15. studenoga

KARATE - Mateo Šitum srebrni

14., 15. i 16. studenog u Veneciji je održan 23. Venice cup, vrlo jako natjecanje u karateu koje je okupilo čak 1764 natjecatelja iz 22 države svijeta. Natjecanje je bilo organizirano odlično za uvjete koje smo navikli gledati u Italiji. Velik broj natjecatelja organizatori su rasporedili na 12 tatamija u dvije dvorane i sve je proteklo u najboljem redu.

Samoborski karatisti nastupili su s mlađim seniorima i pokazali solidnu razinu forme koju imaju vremena podići do Prvenstva Hrvatske, koje će se održati krajem prosinca.

Mateo Šitum je posustao tek u finalu u kategoriji +78 kg, gdje je izgubio rezultatom 3-2 od odličnog francuskog reprezentativca. Do finala je ostvario tri uvjerljive pobjede, ali u finalu nije proveo ništa od dogovorene taktike prije meča i to ga je koštalo konačnog poraza.

Silvija Buzaljko je u kategoriji +60 kg izgubila u polufinalu od domaće natjecateljice. Do polufinala je izgledala jako dobro, ali je susret za treće mjesto odradila u velikom grču te zasluženo izgubila.

Zrin Pezer je nakon pobjede u prvom meču, drugi meč predao zbog ozljede noge koju je zadobio u svom prvom susretu.

Zrinka Pezer izgubila je u prvom kolu. Pokazala je veliku borbenost koja je inače krasi, ali se vidjelo da je fizički pala radi sedmodnevne pauze što je utjecalo na loš rezultat u Veneciji.