KADETI – 1. HRL – 3. kolo Samobor – Dubrava 67:81 (34:35) (15:18, 19:17, 15:19, 18:27)

KOŠARKA - Gosti presingom do pobjede

KADETI – 1. HRL – 3. kolo
Samobor – Dubrava  67:81 (34:35) (15:18, 19:17, 15:19, 18:27)

SAMOBOR: Došen, Alilović, Jelić, Kupres, Iviček 2, Golić, Dorotić 24, Valenčak 9, Matijaščić 16, Živković 16; Trener: Marin Sedlar

DUBRAVA: Cvitanović 2, Marunić 12, Ojdanić 15, Hudiček, Nevistić 2, Mikulić 18, Sedlo, Govorčin 11, Stipić 9, Volarić 10, Krajačić 2; Trener: B. Gnjidić

U 3. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe kadeta Dubrave iz Zagreba s rezultatom 67:81. U prve tri četvrtine Samoborci su u nekoliko navrata imali igru i vodstvo od po 5 razlike. Ali, krajem treće i početkom zadnje četvrtine gosti presingom ostvaruju desetak koševa prednosti koje vidno umorni Samoborci ne uspijevaju sustići, tako da je na kraju zasluženo pobjeda pripala Dubravašima. Nakon 3. kola ostale su još dvije ekipe bez poraza - Dubrava i Cedevita, dok su Samoborci treći s dvije pobjede i jednim porazom.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Dorotić s 24, te Matijaščić i Žitković, oba s po 16 koševa.

Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Mikulić s 18 koševa.

KADETI – 3. HRL – 3. kolo Sveti Petar – Samobor II 46:88 (27:45) (13:19, 14:26, 11:17, 8:26)

KOŠARKA - Uvjerljivo i zasluženo

SAMOBOR II: Stanić 21, Jelić 5, Čakanić 4, Mišić 19, Kontak 18, Palčec 21, Kupres, Sedlar, Zorić; Trener: Marin Sedlar

SVETI PETAR: Bojović, Glibo 16, Cota, Cunjek 20, Gavrančić 3, Špoljarić 5, Erdel, Štambuk, Bandić 2; Trener: Baloković

U 3. kolu 3. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu došli do prve pobjede, pobijedivši ekipu Sveti Petar s rezultatom 46:88. Samoborci u dva navrata, početkom druge i četvrte četvrtine, presingom u serijama ubacuju po petnaestak koševa te na kraju zasluženo i uvjerljivo pobjeđuju.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Palčec i Stanić, oba s po 21 košem, te Mišić s 19 i Kontak s 18 koševa.

Kod Svetog Petra najučinkovitiji je bio Cunjek s 20 koševa.

3. HNL zapad - 8. kolo Dugo Selo – Samobor 3:2 (2:1)

Pomoćnici: Pušić i Brezić

Strijelci: 1:0 Skorin(14), 1:1 Ivkovčić(26), 2:1 Barišić(28), 3:1 Benković(70), 3:2 Guliš(83)

DUGO SELO: Pribolšan, Filipović, Barišić, Bejdić, Ivančević, Lukić, Mlinarić (od 79. Borovčak), Puretić (od 46. Filipović), Benković, Skorin, Vidović

Trener: Milivoj Bračun

SAMOBOR: Ilić, Ivkovčić (od 75. Drušković), Vrančić, Kostanjski (od 55. Brdarić), Mihelčić, Horvat, Ćuk, Guliš, Mišura, Brujić, Škvorc (od 58. Grgečić)

Crveni karton: Filipović (44 - drugi žuti)

Igrač utakmice: Emanuel Benković (Dugo Selo)

Drugo vezano gostovanje Samoboraca završeno je i drugim uzastopnim porazom. Na uvijek vrućem terenu u Dugom Selu 250 gledatelja vidjelo je 5 golova, od čega 3 u prvom, a 2 u drugom dijelu. Prva lopta iza leđa Ilića završava u 14. minuti, da bi gosti izjednačili desetak minuta kasnije. Brujić je izveo korner, nakon flipera lopta završava na nogi Ivkovčića, a potom i u mreži Dugog Sela. Samo dvije minute kasnije ponovnu neopreznost u obrani Samobora koristi Barišić i poentira za 2:1. Tik pred odmor gosti dobivaju vjetar u leđa isključenjem Filipovića koji je neopreznom igrom skupio 2 kartona. Brojčano potkapacitiranim domaćinima to nije smetalo pa u 70. za nedostižnih 3:1 zabija Benković. Za konačnih 3:2 u 83. pogađa Guliš.

Nakon 8. kola vodi Rijeka II s 19 bodova, drugi je Dinamo II s 18, dok je Samobor na jedanaestom mjestu s 9 bodova.