02.06.2014.

Prvenstvo Zagrebačke županije u karateu – Jastrebarsko, 31. svibnja

KARATE - Samoborcima 69 medalja

Prvenstvo Zagrebačke županije u karateu – Jastrebarsko, 31. svibnja

Karate savez zagrebačke županije i Karate klub Jastreb iz Jaske je u subotu, 31. svibnja, organizirao županijsko prvenstvo u karateu za uzrast od 7 do 21 godina starosti.

Natjecanje se održalo u sportskoj dvorani srednje škole Jastrebarsko, a okupilo se 263 mladih sportašica i sportaša koji su bili podijeljeni u šest uzrasnih kategorija: mlađi učenici i učenice (7-9 godina), učenici i učenice (10-11 godina), mlađi kadeti i kadetkinje (12-13 godina), kadeti i kadetkinje (14-16 godina), juniori i juniorke (16-18 godina) te mlađi seniori i seniorke (18-21 godina).

Kao i u prethodnim godinama, daleko najuspješniji su bili mladi sportaši i sportašice Karate kluba Samobor, s ukupno osvojenom 51 medaljom (19 zlatnih, 15 srebrnih, 17 brončanih) koji su i ovaj puta pokazali širinu kvalitete te razvijenost svog kluba, kako u katama tako i borbama.

Ova razina natjecanja je pokazala da je karate u Zagrebačkoj županiji na vrlo visokoj razini pa nije nimalo čudno što klubovi iz ove županije visoko kotiraju u hrvatskom karate sportu te participiraju u razdiobi najviših plasmana na svim razinama natjecanja, kao i na svjetskim i europskim prvenstvima.

Najuspješniji u redovima KK Samobor bili su Lucija Gečević, Iskra Majsec, Damjan Nenadić, Dino Šimunec, Toni Vuković, Lyon Nenadić i Mateo Šitum, koji su osvojili po dvije ili tri zlatne medalje u različitim kategorijama.

S.S.

FOTO: Nepobjedivi kataši KK Samobor

18 medalja za Breganu

Karataši Bregane osvojili su 18 medalja u borbama, a najuspješniji su bili Patricija Žabčić, Domagoj Žabčić, Elena Bratanić i Paula Andričević. Kao i svake godine, županijsko prvenstvo je mlađim sportašima poslužilo za stjecanje natjecateljskog iskustva, a u nekim uzrasnim kategorijama je konkurencija bila na nivou državnog prvenstva.

FOTO: Medaljaši KK Bregana

 
02.06.2014.

53. trka Grada Samobora

ATLETIKA - Smotra samoborske mladosti

53. trka Grada Samobora

Na terenima Sportskog centra Samobor održana je u petak, 30. svibnja tradicionalna 53. trka Grada Samobora, na kojoj sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola Samobora i Svete Nedelje. Prije početka natjecanja trkačima i navijačima na tribinama obratio se pročelnik Odjela za društvene djelatnosti Grada Samobora Juro Horvat, a uz njega je bio i tajnik Samoborskog športskog saveza Davor Cipek, koji je najboljim trkačima i trkačicama podijelio medalje.

Uz dobru organizaciju Školskog športskog saveza Samobora i Svete Nedelje i podršku s tribina natjecatelji su, nakon 12 održanih trka po kategorijama, polučili sljedeće rezultate:

1. TRKA - 3. i 4. RAZRED – DJEVOJČICE

1. BUGA EMA ŠTEFANEC - OŠ BOGUMILA TONIJA

2. BARBARA RAČIĆ - OŠ SAMOBOR

3. NIKA KOVAČ - OŠ BOGUMILA TONIJA

2. TRKA - 3. i 4. RAZRED – DJEČACI

1. LOVRO KUFRIN - OŠ BOGUMILA TONIJA

2. LEONARDO RAZUM - OŠ MIHAELA ŠILOBODA

3. MARIN DERDIĆ - OŠ MIHAELA ŠILOBODA

3. TRKA - 5. RAZRED – DJEVOJČICE

1. AURORA HERCIGONJA - OŠ MILANA LANGA

2. MAJA PETRUŠIĆ - OŠ BOGUMILA TONIJA

3. TAMARA GRDOVIĆ - OŠ MIHAELA ŠILOBODA

4. TRKA - 5. RAZRED – DJEČACI

1. LOVRO MEŠTROVIĆ - OŠ SVETA NEDELJA

2. ANTONIO JEŽ - OŠ MILANA LANGA

3. PATRICK KENDA - OŠ SVETA NEDELJA

5. TRKA - 6. RAZRED – DJEVOJČICE

1. EMA VUKADIN - OŠ BOGUMILA TONIJA

2. EMA TELIŠMAN - OŠ SAMOBOR

3. LAURA ŠTRLEK - OŠ SAMOBOR

6. TRKA - 6. RAZRED – DJEČACI

1. ANTONIO BABOJELIĆ - OŠ SAMOBOR

2. LEON KEREP - OŠ SAMOBOR

3. TIN IVANČEVIĆ - OŠ MILANA LANGA

7. TRKA - 7. RAZRED – DJEVOJČICE

1. TINA ŠMID - OŠ BOGUMILA TONIJA

2. LANA JAGODIĆ - OŠ RUDE

3. STELA PETRUŠIĆ - OŠ BOGUMILA TONIJA

8. TRKA - 7. RAZRED – DJEČACI

1. NIKOLA TUROVEC - OŠ MILANA LANGA

2. DINO KRAJAČIĆ - OŠ SVETA NEDELJA

3. HRVOJE STUPAR - OŠ SAMOBOR

9. TRKA - 8. RAZRED – DJEVOJČICE

1. DOLORES ĆOSIĆ - OŠ SAMOBOR

2. LUCIJA ŽGANJER - OŠ SAMOBOR

3. LUCIJA NEMANIĆ - OŠ MIHAELA ŠILOBODA

10. TRKA - 8. RAZRED – DJEČACI

1. FILIP BLAŽANOVIĆ - OŠ SVETA NEDELJA

2. LEON KORAŽIJA - OŠ SAMOBOR

3. VALENTINO RUNTAS - OŠ RUDE

11. TRKA - SREDNJE ŠKOLE – DJEVOJKE

1. PAULA ZRINJAN - ETUŠ

2. NOLA JANDREČIĆ - ETUŠ

3. DORA TROŠELJ - ETUŠ

12. TRKA - SREDNJE ŠKOLE - MLADIĆI

1. PETAR VRBANČIĆ - SREDNJA STRUKOVNA ŠKOLA

2. JOSIP GARAŠIĆ - SREDNJA STRUKOVNA ŠKOLA

3. HUGO HORVAT - SREDNJA STRUKOVNA ŠKOLA

 
02.06.2014.

Ispit za više pojaseve IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska

KYOKUSHIN KARATE - Polagala djeca i odrasli

Ispit za više pojaseve IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska

Ljetni ispitni rok za više pojaseve IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska, za članove kyokushin karate klubova Fortis Samobor i Domenica Sveta Nedelja, održan je 30. i 31. svibnja.

U Samoboru je 30. svibnja održan središnji trening i ispit za odrasle pojaseve, na kojem je ispit položilo 9 kandidata, od 7. do 1. kyua.

Središnji trening i ispit za dječje pojaseve, održan je 31. svibnja u dva dijela u Svetoj Nedelji, na kojem je ispit za dječje pojaseve od 12. do 3. dječjeg kyua položilo 50 kandidata.

Album fotografija s ispita, kao i albume fotografija sa svih ostalih dosadašnjih aktivnosti, pogledajte na FB profilu pod imenom Karate Kyokushinkai Croatia.

Klubovi nove članove upisuju tijekom cijele godine, a raspored treninga kroz ljetne praznike pronađite na web adresi www.karate-kyokushinkai.hr.

Vladimir Sekelj

FOTO: S ispita za odrasle kyu pojaseve u Samoboru

 

Prvenstvo Zagrebačke županije u karateu – Jastrebarsko, 31. svibnja

53. trka Grada Samobora

Ispit za više pojaseve IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska

Arhiva 2014

2019

2018

2017

2016

2015

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002