17. Božićni kup – Podsused, 21. prosinca

KARATE - 2 zlata, 4 srebra i 4 bronce

Protekle subote u Sportskoj dvorani Sutinska vrela održan je zadnji karate turnir u ovoj kalendarskoj godini. U Podsusedu je na Božićnom turniru nastupilo 650 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske i BiH iz čak 83 kluba.

Kao i kroz cijelu proteklu natjecateljsku godinu samoborski karatisti postigli su odlične rezultate te time na najljepši način završili sportsku 2013. godinu.

Samoborci su nastupili u katama i borbama i ukupno su osvojili deset medalja.

U borbama je najuspješniji bio Lyon Nenadić, koji je u kategoriji mlađih kadeta do 48 kg uvjerljivo osvojio 1. mjesto.

Ian Baždar je osvojio srebro u kategoriji mlađih kadeta preko 57 kg, isto kao i Leon Henč u kategoriji mlađih kadeta do 52 kg.

U kategoriji učenika do 30 kg 2. mjesto je osvojio Dino Šimunec, a u kategoriji učenica do 36 kg Paula Šogorić je osvojila 3. mjesto.

Lucija Gečević je bila nadmoćna u katama u konkurenciji mlađih kadetkinja osvojivši zlato, a u starijoj kategoriji kadetkinja se okitila broncom.

Srebrno odličje je osvojio Damjan Nenadić u konkurenciji učenika, dok je broncu u kategoriji učenica osvojila Nika Jelen, kao i mlađi kadet Kruno Fadljević.

Patricija Žabčić srebrna, Iva Pejić brončana

Treneri Bregane Goran Romić i Dejan Ćosić ovom su prilikom poveli petnaestak mladih članova Karate kluba Bregana, koji su osjetili natjecateljski duh velikog turnira i skupili dragocjeno iskustvo za iduću godinu, kada će neki od njih nastupiti na državnom prvenstvu. Konkurencija je u većini kategorija bila brojna pa je bilo prilično zahtjevno doći do borbe za medalju, naročito neiskusnijim borcima kojima su ovo bili prvi mečevi.

Iako su osvojene samo dvije medalje, bilo je nekoliko borbi za treće mjesto (Petra Šimrak, Petar Stanić, Patrik Beribak, Elena Bratanić) i više dobrih mečeva, kojima su mladi borci pokazali da imaju potencijal pa će već sljedeći nastupi biti puno kvalitetniji.

Patricija Žabčić je na svom prvom turniru u borbama osvojila srebro u kategoriji mlađih učenica do 28 kg i zaslužila sve pohvale za zreli pristup na natjecanju i treningu.

Iskusna Iva Pejić je u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kg osvojila brončano odličje.

Vrlo dobar nastup (4 meča) imala je Elena Bratanić u kategoriji mlađih kadetkinja do 55 kg, ali je na kraju ostala bez medalje, jer je u zadnjim sekundama borbe za broncu, kod vodstva 2:0, zbog presnažnog udarca zaradila diskvalifikaciju.

Za najspremnije natjecatelje će 18. i 19. siječnja 2014. biti prilike za nova dokazivanja, jer će se u Samoboru održati Grand Prix Croatia, na kojem će se okupiti oko 1100 natjecatelja prije nastupa na Europskom prvenstvu u Portugalu.

Vikend pripreme ženske reprezentacije Hrvatske - Samobor, 20. - 22. prosinca

KARATE - Radom se kuju medalje

U sklopu priprema za Europsko karate prvenstvo koje će se održati u Portugalu početkom veljače 2014. godine, u Samoboru su od petka do nedjelje trenirale reprezentativke u borbama. Kadetkinje, juniorke i mlađe seniorke su vrijedno odradile prve vikend pripreme, a izbornici Dubravko Kolec (juniorke, ml. seniorke) i Goran Romić (kadetkinje) mogu biti zadovoljni zalaganjem i trenutnom formom reprezentacije. Do EP reprezentaciju očekuju još jedne vikend i jedne sedmodnevne pripreme, uz nastup na velikom međunarodnom turniru Grand Prix Croatia u Samoboru sredinom siječnja.

FOTO - Gornji red: Izbornik Goran Romić, Maja i Danka Zorić (KK Opatija), Lea Bećirović (KK Susedgrad), Dijana Ćosić (KK Bregana), Marina Barac (KK Zamet); Donji red: Monika Berulec (KK Tempo), Ines Grdenić (KK Velika Gorica), Ana Vretenar (KK TAD Rijeka)

Božićni rukometni turnir Opatija 2013

RUKOMET - Odlični rezultati najmlađih Rudara

Najmlađi članovi našeg kluba već po tradiciji svake godine u predblagdansko vrijeme sudjeluju na Božićnom turniru u Opatiji. Navika sudjelovanja, cjelodnevnog druženja sa svojim vršnjacima i ostvarenje dobrih sportskih rezultata nije iznevjerena ni ove godine. Selekcija dječaka rođenih 2003. godine osvojila je 1. mjesto, a Janko Načakar proglašen je najboljim igračem turnira, dok je u najbolju petorku turnira izabran Andro Lopac. Selekcija dječaka rođenih 2005. godine osvojila je 2. mjesto, a Deni Čerkez proglašen je najboljim vratarem turnira, dok je u najbolju petorku turnira izabran Šima Jurić. Selekcija dječaka rođenih 2004. godine osvojila je 4. mjesto. Tradicionalni Božićni mini rukometni turnir za djevojčice i dječake odigran je 21. prosinca u predivnoj novoj opatijskoj dvorani Marino Cvetković. Okupilo se 35 mini rukometnih momčadi, koje su u tri dobne skupine odmjerile snage. Nakon cjelodnevnog rukometnog i zabavnog programa najuspješnijim ekipama, kao i pojedinkama i pojedincima, uručene su nagrade.

D.G.

19. Međunarodni božićni miting Hajduk 2013.

ATLETIKA - Solidni rezultati u Splitu

U subotu, 21. prosinca, u Splitu, na stadionu Poljud održao se 19. Međunarodni božićni miting Hajduk 2013., u organizaciji AK Hajduk. Na mitingu su sudjelovali natjecatelji iz atletskih klubova iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

U kategoriji na 100 m djevojčica rođenih 2003. godine, Barbara Račić je osvojila 2. mjesto s vremenom 14,73.

Kod djevojaka na 100 m rođenih 1997. godine, Dolores Ćosić je osvojila 3. mjesto s vremenom 13,20, a Paula Zrinjan 11. mjesto s vremenom 13,59.

U kategoriji na 150 m dječaka rođenih 2003. godine, Ian Hriberski je osvojio 7. mjesto s vremenom 23,51, Lovro Kufrin je osvojio 13. mjesto s vremenom 24, 45, Lovro Dömötörffy Žibrat je osvojio 15. mjesto s vremenom 24,80 i Viktor Lacković je osvojio 18. mjesto s vremenom 25,10.

Na 200 m u konkurenciji djevojčica rođenih 2003. godine, Buga Ema Štefanac je osvojila 3. mjesto s vremenom 32,07.

Kod djevojčica rođenih 2001. godine koje su trčale 300 m, Ema Telišman je osvojila 5. mjesto s vremenom 47,97, a Laura Štrlek je osvojila 12. mjesto s vremenom 51,83.

300 m su također trčale i djevojčice rođene 2000. godine i u ovoj kategoriji je Ana Fresl osvojila 3. mjesto s vremenom 46,67.

U kategoriji 300 m mladića rođenih 1996. godine Filip Kufrin je osvojio 4. mjesto s vremenom 41,70.

Na 200 m u konkurenciji dječaka rođenih 2002. godine, Roko Spaseski Baburek je osvojio 7. mjesto s vremenom 52,49.

U bacanju vortexa nastupila je Dora Španović i osvojila je 2. mjesto s prebačenih 51 m.

Sanja Žibrat

SENIORI – A2 LIGA – 11. kolo Bosco – Samobor 82:70 (21:14, 23:27, 19:12, 19:17)

KOŠARKA - Loše ušli, loše završili

SENIORI – A2 LIGA – 11. kolo
Bosco – Samobor  82:70 (21:14, 23:27, 19:12, 19:17)

SAMOBOR: Levanić B. 5, Imbert, Gionechetti 4, Mandalinić 4, Šilobod 12, Vranić, Levanić M. 12, Nakić 21, Belamarić, Pavičić, Gašparac 12; Trener: Davor Šestak

BOSCO: Anzulović 5, Stojić, Kuga 22, Mijić, Planinić, Čar 2, Mujkanović 9, Škaljac, Šuica 20, Bubalo 7, Čulek 17, Vuković; Trener: B. Barbić

Košarkaši Samobora u 11. kolu A2 lige seniora izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Bosca iz Zagreba s rezultatom 82:70. Samoborci, iako su ušli loše u utakmicu sa 7 izgubljnih lopti i nekoliko promašenih čistih zicera, izvukli su prvu četvrtinu samo sa 7 koševa minusa. Polovicom druge četvrtine nakon perioda igre bez promašaja Samoborci tricom Gašparca dolaze do jedinog vodstva na utakmici od 37:40. Međutim, nakon četvrte lako pogođene trice domaćina Samoborci do kraja utakmice prelaze na zonsku obranu, što im baš i nije mnogo pomoglo, jer domaćini do kraja utakmice gotovo bez promašaja pogađaju još 10 trica, sveukupno 14 na utakmici, što im je na kraju donijelo prevagu i zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Nakić s 21 košem, 18 skokova i 5 blokada.

Kod Bosca najučinkovitiji je bio Kuga s 22 koša, od čega 6 trica.

MINI LIGA RUDEŠ ZA 2004. GODIŠTE – 3. kolo Rudeš – Samobor 43:20 (15:4, 14:2, 12:9, 2:5)

KOŠARKA - Domaćin ipak jači

Rudeš: Martinis, Ivanković 17, Bubalo 4, Meter 10, Petanović 4, Skazlić, Martić 2, Rajić 2, Balešević 4

Samobor: Muheljić 6, Jelić 3, G. Mustafić 2, Rajković 3, Đukić, Tišma 2, Penić 2, S. Mustafić 2

MINI LIGA RUDEŠ ZA 2004. GODIŠTE – 4. kolo Rudeš II – Samobor 10:38 (7:8, 1:10, 0:12, 2:8)

KOŠARKA - Protiv druge ipak išlo

Rudeš II: Martinis 2, Martić 1, Nevil, Skazlić, Pavić 2, Draženović, Habek 2, Kosanović 1, Ljubičić 2

Samobor: Muheljić 16, Jelić, G. Mustafić 4, Rajković, Đukić 2, Tišma 4, Penić 8, S. Mustafić 4

Najmlađi Samoborci 2004. godište odigrali su u subotu dvije utakmice s polovičnim uspjehom. Dok su u prvoj utakmici 3. kola lige od prve ekipe Rudeša glatko izgubili s rezultatom 43:20, u sljedećoj utakmici 4. kola glatko su pobijedili drugu ekipu Rudeša s rezultatom 10:38.

U toj pobjedi odlično su odigrali Samoborci Muheljić sa 16 i Penić s 8 koševa.