Pomoćnici: Marić (Vrbovec) i Bergovac (Dugo Selo)

KLAS: Schreng, Antunović, Okić, Kundih, Miljković, Barukčić, Furić, Fišer, Serdar, Lukić (od 90. Orešković), Celčić (od 90. Letica)

SAVA: Slavujević, Drenški, Golemović, Matošević (od 61. Kočnar), Kostanjski, Ovčariček, L. Radulj, M. Radulj (od 52. Martinčević), Čakanić, Ivanović, Gavran (od 82. Klobučar)

Trener: Robert Regvar

Igrač utakmice: Krešimir Serdar (Klas)

Crveni karton: Fišer(78)

Sudar druge i prve momčadi lige ponudio je blijedu igru koja nije zadovoljila gledatelje kvalitetom igre, ali zato je domaćine koji su upisali važnu pobjedu u nadmetanju za lideru prvenstva. Derbi je odlučen iz jednanaesterca kojeg je skrivio golman Save Slavujević srušivši u naletu Celčića, a prezican za jedinu trešnju mreže bio je Serdar. Sava je zadnjih 12 minuta imala i igrača više (Fišer dva puta „požutio“), ali ni to im nije pomoglo da dođu do boda pa im je sada vodeće mjesto lige na klimavih nogama jer Klas ima samo 2 boda zaostatka uz susret manje.

TOP – Mraclin 5:1

Nakon 22. kola vodi Sava sa 44 boda, drugi je Klas sa 42 (- 1), dok je TOP na desetom mjestu s 26 bodova.

KADETI - 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 2. kolo Fortuna – Samobor 67:76 (42:42)

KOŠARKA - Ubacili u brzinu više

KADETI - 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 2. kolo
Fortuna – Samobor  67:76 (42:42)

SAMOBOR: Belamarić 6, Planinčić, Erbežnik, Matijaščić 15, Čižmešija 24, Srabotnak 14, Skok 5, Komerički 10, Antunović 2; Trener: Josip Vlah

FORTUNA: Šestan 2, Tomić, Šarić 6, Čosić 20, Jug, Dilber 2, Mihalić 5, Mušan 31, Ileš, Brtan, Beč 1; Trener: Miketa

Kadeti Samobora pobijedili su i u 2. kolu županijske lige kadeta i to na gostujućem terenu ekipu Fortune iz Zaprešića s rezultatom 67:76. Nakon početnog vodstva domaćina, Samoborci do poluvremena poravnavaju rezultat. Treća četvrtina se igra "u egalu", da bi Samoborci početkom zadnje četvrtine ubacili u brzinu više te ostvarili desetak koševa prednosti koje znalački čuvaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija s 24, Matijaščić s 15 i Srabotnak sa 14 koševa.

Kod Fortune odlični su bili Mušan s 31 i Čosić s 20 koševa.

MINI LIGA RUDEŠ 2003 – 10. kolo Gorica – Samobor 44:15 (26:11)

KOŠARKA - Slomili ih presingom

Samobor: Muheljić 2, Mustafić 1, Debeljak, Doklman 2, Đukić 2, G. Mustafić, Bilanović, Penić 1, Šarić 7; Trener: Klupač Krešimir

Najmlađi Samoborci izgubili su u subotu u SD Rudeš od ekipe Gorice s rezultatom 44:15. Puno bolja ekipa Gorice od početka agresivnim presingom ostvaruje veliku prednost, koja se postepeno povećava do kraja utakmice za uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Šarić sa 7 koševa.

MLAĐI KADETI - 1. HRL - 10. kolo Samobor - Dubrava 58:83 (27:45)

KOŠARKA - Naši se ispuhali

SAMOBOR: Alilović 2, Crnić 2, Čakanić 8, Škiljan, Jelić, Tišma, Golić, Živković 24, Matijaščić 12, Kupres 4, Antolović, Iviček 6; Trener: Mirko Mandalinić

DUBRAVA: Stipić 10, Šola 2, Marunić 8, Hudiček 18, Glasnović 4, Ojdanić 17, Mikulić 13, Sedlo 2, Freund 3, Cvitanović 4, Vranješ 2; Trener: Gnjidić

U 10. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Dubrave s rezultatom 58:83. Bolja igra gostiju rezultirala je do poluvremena vodstvom od 18 koševa razlike. Samoborci početkom drugog poluvremena igraju presing i serijom koševa smanjuju na 6 koševa zaostatka 42:48. Međutim, tada ispuhani Samoborci posustaju, tako da Dubravaši postepeno vraćaju visoko vodstvo i na kraju zasluženo odnose bodove iz Samobora.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Živković s 24 i Matijaščić s 12 koševa, a kod Dubrave Hudiček s 18 i Ojdanić sa 17 koševa.

13. Otvoreno prvenstvo Hrvatske u mini rukometu – Karlovac, 20. i 21. travnja

RUKOMET - Rudari opet na postolju

Mladi rukometaši Rudara, dječaci rođeni 2002. godine i mlađi, osvojili su drugo mjesto na 13. Otvorenom prvenstvu Hrvatske u mini rukometu, održanom proteklog vikenda u Karlovcu.

Samo tjedan dana nakon povijesnog uspjeha i osvajanja 1. mjesta u konkurenciji dječaka rođenih 2003. godine i mlađih, mali rukometaši Rudara ponovno su ostvarili sjajan uspjeh osvojivši u nešto starijoj uzrasnoj dobi odlično drugo mjesto.

U kvalifikacijskoj skupini redom su pobijedili ekipe Hrvatskog dragovoljca, Osijeka i Vrbovskog, a u nastavku natjecanja, uvjerljivim pobjedama protiv ekipa Opuzena, Karlovca, Sloge iz Križa i Kaštelira izborili su nastup u finalu 13. Otvorenog prvenstva Hrvatske. U finalnoj utakmici mladi igrači trenera Krunoslava Hofera, nakon velike borbe i odličnog otpora prošlogodišnjim prvacima, poraženi su od odlične ekipe Poleta rezultatom 13:11, te tako u konačnom poretku zauzeli 2. mjesto.

Uz ekipni uspjeh i osvajanje 2. mjesta, Rudari su osvojili i zapažene pojedinačne nagrade. Za najboljeg strijelca PH proglašen je Janko Načkar, a u najbolju petorku turnira izabran je Andrej Ban.

Osvajanjem prvog mjesta u konkurenciji dječaka rođenih 2003. godine i drugog mjesta za dječake rođene 2002. godine, Rukometni klub Rudar je najuspješniji klub 13. Otvorenog prvenstva Hrvatske u mini rukometu.

Ekipa RK Rudar nastupila je u sastavu: Matija Kuhar, Petar Karlo Lucević, Antonio Ban, Andrej Ban, David Mapilele, Andro Lopac, Janko Načkar, Luka Kovačić, Luka Vraneković, Fabian Kušić, Mihael Štengl, Emanuel Šima Jurić.

AUTOMOBILIZAM - Samoborci uspješni u Rijeci

Ovogodišnja sezona autoslaloma započela je u subotu, 20. travnja, kada je na legendarnoj Preluci, u organizaciji AK Rijeka, održana utrka Prvenstva Hrvatske u autoslalomu i Prvenstva auto i karting lige zapad u autoslalomu.

Na 16. Riječkom autoslalomu, bodovnom natjecanju Prvenstva Republike Hrvatske i Prvenstva auto i karting lige zapad HAKS-a, nastupila su 72 vozača iz 21 kluba.

Vozači Sportskog auto kluba Samobor uspješno su nastupili sa šest natjecatelja i kao klub osvojili drugo mjesto. Naslov državnog prvaka brani Goran Laušin u "seriji", klasi serijskih automobila iznad 1.600 ccm, gdje je osvojio prvo mjesto, dok je u generalnom plasmanu bio drugi. U istoj se klasi njegov klupski kolega Hrvoje Utović plasirao na 8. mjesto.

U klasi serijskih automobila do 1.600 ccm Dario Mučnjak osvojio je 1., a legenda samoborskog automobilizma, Antun Laušin, osvojio je 3. mjesto.

U klasi sportskih automobila iznad 1.600 ccm za SAK Samobor nastupio je Marko Milosavljević i osvojio 3. mjesto, a u klasi sportskih automobila do 1.600 ccm Jure Fran Vrbančić plasirao se na 10. mjesto.

Vozači SAK Samobor nastupit će na sljedećoj utrci Prvenstva RH 4. i 5. svibnja u Puli, a potom dva tjedna kasnije u Dubrovniku.

D.K.

SPORTSKA ŠKOLA 2001. - 1. ŽL – 19. kolo Samobor - Ivanić 28:39 (11:16)

KOŠARKA - Gosti ipak kvalitetniji

SAMOBOR: Dropuljić, Vulje, Osmak, Muheljić 6, Jelić, Kontak 19, Matović, Antolović, Sedlar 3, Milača; Trener: Krešimir Klupač

IVANIĆ: Silov 5, Vuković 8, Adamović 1, Acinger, Skendrović, Mihaljević 7, Ćolić, Presnec, Orač 10, Široki 8; Trener: Zajčić

Mladi Samoborci izgubili su na domaćem terenu od ekipe Ivanića s rezultatom 28:39. Do polovice treće četvrtine Samoborci su se držali na obećavajućih 3 koša zaostatka, ali ipak nešto kvalitetnija ekipa Ivanića boljom igrom u završnici ostvaruje zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Kontak s 19 koševa, a kod Ivanića Orač s 10 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 11. kolo Samobor – Gorica 71:86 (32:38)

KOŠARKA - Krenuli dobro, pa stali

SAMOBOR: Župančić 8, Sedlar 8, Bujanić 5, Škiljan 6, Moćan 21, Zadro, Antolović, Mulahalilović 3, Romić 2, Mustafić 7, Pavšek 10, Džimbeg 1; Trener: Mirko Mandalinić

GORICA: Kovčalija 7, Kovačević 26, Ćopić 22, Baričić 10, Živanović 4, Jotić 8, Grgin 9; Trener: Jotić

Veterani Samobora u 11. kolu lige izgubili su na domaćem terenu od ekipe Gorice s rezultatom 71:86. Odličnom obranom čovjeka i brzim otvaranjem kontranapada Samoborci polovinom druge četvrtine ostvaraju najveću prednost na utakmici od 9 koševa 23:14. Međutim, tada ulaze zamjene koje se nisu najbolje snašle niti u obrani niti u napadu, tako da gosti serijom pogodaka dolaze do 5 koševa prednosti koje znalački čuvaju do ulaska u zadnju četvrtinu. Početkom zadnje četvrtine gosti serijom trica iz svih pozicija, ukupno ih pogodivši 10 na utakmici, dolaze do najvećeg vodstva od 23 koša prednosti, što im je na kraju bilo dovoljno za zasluženu pobjedu i potvrdu drugog mjesta.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Moćan s 21 i Pavšek s 10 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji su bili Kovačević s 26 i Ćopić s 22 koša.

Redovna godišnja skupština KKK Domenica Sveta Nedelja

KYOKUSHIN - Uspješno i sadržajno

U OŠ Sveta Nedelja održana je 17. redovna godišnja skupština Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja.

Podnijeta su izvješća o radu u inače vrlo sadržajnoj 2012. godini te istaknuti najbolji pojedinci i njihovi uspjesi.

Predočen je plan aktivnosti za 2013. godinu, koji je u prvom kvartalu u najvećoj mjeri i realiziran kroz trodnevni trening kamp u Topuskom u siječnju te kroz nastup na jednom inozemnom turniru u Mađarskoj u veljači i kroz vrlo uspješnu organizaciju međunarodnog turnira 10. Kup Domenice u ožujku ove godine.

Skupštinarima su se obratili zamjenik gradonačelnika Ivica Pavlić, dopredsjednik Sportske zajednice Grada Svete Nedelje Dubravko Šeketa i predsjednik Nadzornog odbora SZGSN Drago Skledar te su svi redom pohvalili rad kluba i zaželjeli puno uspjeha u predstojećem razdoblju. Među gostima bio je i Zoran Žitković, član Izvršnog odbora SZGSN.

Više o radu KKK Domenica Sveta Nedelja na www.karate-kyokushinkai.hr, kao i na Facebook profilu Karate Kyokushinkai Croatia.

Vladimir Sekelj

Jedinstvena županijska liga - 19. kolo (zaostali susret)

NOGOMET - Polovičan učinak

Jelačić - TOP 3:2 (3:1)

Promašili remi

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Blažević

Pomoćnici: Benković i Lešković (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Matejčić(12), 2:0 Stipaničev(18), 2:1 Sunek(24), 3:1 Jurčević(34), 3:2 Žlender(82)

JELAČIĆ: Kovačić, I. Kelava, Radojčić, Matejčić, Tarle (od 90. Mišetić), Stipaničev, Kontić, Ruklić, Jurčević (od 90. Mužar), Matković (od 61. Matić), Jerković (od 65. Lukačević)

Trener: Stiven Žitnik

TOP: Husak, Lisec, Žimberk, Klingor (od 46. Rogić), Vratarić, Hržić, Sopić, Sunek, Pejić (od 77. Jakopec), Žlender, Perić (od 46. Škraba)

Trener: Ivan Lušić

Igrač utakmice: Josip Matejčić (Jelačić)

Dvoboj momčadi iz sredine ljestvice zaključen je 3:2 pobjedom domaće momčadi. U Vukovini puno zanimljiviji prvi dio od nastavka. Matejčić i Stipaničev su u prvih 20–ak minuta primorali Husaka da 2 puta svrati u svoju mrežu. Dva dalekometna projektila dovela su domaćine do 2:0 prednosti koju jesu u 24. minuti malo „nagrizao“ Sunek preciznim udarcem iz slobodnog udarca. No, na odmor se ipak odlazi s +2 jer je također iz „slobodnjaka“ precizan Jurčević. Na nastavku su gosti krenuli puno agresivnije, dominirali su terenom, ali ih je nepreciznost koštala boda. Prije gola za 3:2 (82. minuta, strijelac Žlender) velike prilike (zicere) za remi promašili su Rogić (dvaput) i Žlender.

Mraclin - Sava 0:1 (0:1)

Kostanjski za tri boda

MRACLIN – SRC Nova graba

Sudac: Malbašić (Dugo Selo)

Pomoćnici: Kovač (Velika Mlaka) i Bičanić (Dugo Selo)

Strijelci: 0:1 Kostanjski(42)

MRACLIN: Štuban, Škrinjarić, T. Lučić, Zgodić, K. Lučić, M. Rus, Dandić, Krpačić, D. Rus (od 68. Roginić), Jandrić, Potočnjak (od 46. Cvetnić)

Trener: Zvonimir Jerbić

SAVA: Slavujević, Drenški, Filipović (od 53. Matošević), Kostanjski, Ovčariček, Martinčević (od 75. Klobučar), L. Radulj, M. Radulj (od 65. Kočnar), Čakanić (od 89. Rogić), Ivanović, Gavran

Igrač utakmice: Filip Kostanjski (Sava)

Nakon dva uzastopna poraza igrača Save vratili su se na pobjednički kolosijek minimalnim slavlje na gostovanju u Mraclinu. Izjednačeni prvi dio ipak nije završio „nulom“ jer je Kostanjski iskoristio loše postavljenu ofsajd zamku i lagano poentirao kraj nemoćnog Štubana. U nastavku su kvalitetniji Strmčani zadržali vodstvo uz po jednu veliku priliku na svakoj strani, a koju je zaustavio okvir vrata.

Nakon 21. kola vodi Sava sa 44 bodova, drugi je Klas (- 1 susret) s 39, dok je TOP na dvanaestom mjestu s 23 boda.