10. kolo 2. HRL Zapad Rudar - Dubovac 35:30 (17:19)

RUKOMET - Rudari podcijenili goste

10. kolo 2. HRL Zapad
Rudar - Dubovac  35:30 (17:19)

Rukometaši Rudara ostvarili su novu pobjedu, ovaj puta "žrtva" je bila ekipa Dubovca iz Karlovca. Iako su u ovoj utakmici Rudari bili apsolutni favoriti, do pobjede su došli teže od očekivanog. Prvo poluvrijeme bilo je najlošije u ovoj polusezoni, a posljedica je podcjenjivanja protivnika i nepoštivanja dogovora iz svlačionice. Kako to obično bude kada se podcjeni protivnik, na to se nadoveže i slabija igra cijele momčadi, što su iskusni gosti znali kazniti i na poluvremenu imaju prednost 19:17. U svega nekoliko minuta nastavka Rudari preokreću rezultat i podižu svoju prednost na 5 golova razlike, što gosti do kraja utakmice nisu mogli ugroziti. Rudarima ovo treba biti dobra opomena pred zadnju utakmicu u jesenskom dijelu prvenstva i gostovanja u Rijeci kod ekipe Pećina, koja zauzima posljednje mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Samo pravim pristupom i ozbiljnim shvaćanjem protivnika Rudari se mogu nadati punom uspjehu, u protivnom teško se može očekivati uspjeh i protiv objektivno slabije ekipe. U slučaju pobjede Rudari ostaju na vrhu prvenstvene ljestvice i zadržavaju minimum dva boda prednosti pred ekipama ZG Dubrave i Metalca. Nadamo se da će Rudari ponoviti igre s gostovanja iz dosadašnjeg dijela prvenstva te na taj način osigurati titulu jesenskog prvaka 2. HRL Zapad.

Utakmica Pećine - Rudar igra se u subotu 14. prosinca s početkom u 17 sati.

RUDAR: A. Guliš; F. Kumerle; T. Fabeković; F. Skendrović 3; M. Štajnkler 3; S. Šujster 3; J. Cvetković; J. Kerepčić; D. Trčak 2; Z. Fabeković;P. Fresl; T. Brnas 6; J. Štajnkler 6; A. Trčak 10; E. Fresl 2

SENIORI – A2 LIGA – 9. kolo Maksimir – Samobor 84:79 (20:20, 21:17, 20:26, 23:16)

KOŠARKA - Mogu samo žaliti

SENIORI – A2 LIGA – 9. kolo
Maksimir – Samobor  84:79 (20:20, 21:17, 20:26, 23:16)

SAMOBOR: Levanić B. 7, Imbert, Gionechetti 12, Mandalinić 8, Šilobod 15, Levanić M. 5, Nakić 21, Belamarić, Pavičić, Gašparac 11, Dragozet; Trener: Davor Šestak

MAKSIMIR: Kragulj 4, Grgurić 2, Džapo 4, Šutalo 13, Kravos 11, Stojanović 20, Gogić 28, Vukičević 2, Anić, Lacić; Trener: M. Gojčeta

Košarkaši Samobora u 9. kolu A2 lige seniora izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Maksimira s rezultatom 84:79. Gotovo cijela utakmica izjednačenih ekipa igrala se u egalu, tako da su Samoborci minutu i pol prije kraja kod vodstva od 74:75 u kontranapadu preko Šiloboda prokockali veliku priliku da dođu do pobjede, koji je na ziceru fauliran, ali bez prekršaja. Do kraja utakmice domaćini precizniji i s tri zaredom pogođena šuta dolaze do vrijedne pobjede, dok Samoborci mogu samo žaliti za olako izgubljenim bodovima, ali i kriterijem suđenja u kojem zadnjih 28 minuta igre nije im dosuđeno nijedno slobodno bacanje. Mada su se u više navrata žalili sucima, što ih je koštalo samo nepotrebne tehničke, nakon koje domaćini postižu odjednom 6 koševa.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Nakić s 21 i Šilobod s 15 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji su bili Gogić s 28 i Stojanović s 20 koševa.

KADETI – 1. HRL – 8. kolo Savia – Samobor 88:78 (19:20, 22:22, 24:17, 23:19)

KOŠARKA - Poraz na vrućem terenu

SAMOBOR: Srabotnak 22, Alilović 1, Došen, Kupres 2, Iviček 4, Grubešić 6, Peremin 1, Matijaščić 14, Golić, Čižmešija 20, Živković 8; Trener: Mirko Mandalinić

SAVIA: Japić 20, Dobranić T. 2, Petrović, Kolenc, Radišić 24, Dobranić J. 7, Križanović 29, Sušnik 5, Galić, Soldat 1; Trener: M. Lađević

Kadeti Samobora u 8. kolu 1. HR lige kadeta izgubili su na vrućem terenu Savie iz Siska s rezultatom 88:78. Utakmica se igrala gotovo tri četvrtine u egalu, da bi tada domaćini iskoristili par minuta loše igre Samoboraca te poveli s desetak koševa razlike, koje uspijevaju sačuvati do kraja utakmice za zasluženu pobijedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Srabotnak s 22 i Čižmešija s 20 koševa.

Kod Savie najučinkovitiji su bili Križanović s 29 i Radišić s 24 koša.

KADETI – 1. HRL – 9. kolo Samobor – Gorica 78:62 (31:14, 11:9, 17:21, 19:18)

KOŠARKA - Presudila obrana i kontranapad

SAMOBOR: Srabotnak 21,Došen 2, Golić, Kupres 2, Čakanić, Iviček 4, Grubešić 10, Peremin 9, Matijaščić 15, Komerički 2, Čižmešija 12, Živković 1; Trener: Mirko Mandalinić

GORICA: Slamnik, Pokrajčić, Pepić 17, Herceg 6, Opačić, Kompes, Tomić 15, Lepor 12, Jukić 1, Šišpušić 11; Trener: S. Jenkač

U 9. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Gorice s rezultatom 78:62. Već u prvoj četvrtini nakon izuzetno dobre igre u obrani s brzim kontranapadima posvu su razbili igru gostiju te poveli s visokih 17 koševa prednosti 31:14.

Do kraja utakmice svi igrači dobivaju priliku iskazati se, a najviše su doprinijeli visokoj pobjedi Samoboraca Srabotnak s 21 i Matijaščić s 15 koševa.

Kod Gorice najučinkovitjiji je bio Pepić sa 17 koševa.

MLAĐI KADETI - 1. ŽUPANIJSKA LIGA PLAY OFF - 1. kolo Samobor – Dugo Selo 95:21 (29:2, 23:4, 23:5, 20:10)

KOŠARKA - Prevelika razlika u kvaliteti

SAMOBOR: Stanić 2, Kontak 12, Jelić 3, Mišić 7, Palčec 6, Lindić 22, Šaban 20, Kupres 13, Pecić 10; Trener: Marin Sedlar

DUGO SELO: Plevnik 12, Čujić, Radoš, Kovač, Maduna, Domgjonaj, Mustafić 4, Skoko, Kiseljak 2, Zamki, Martić 3; Trener: Pašalić

Mlađi kadeti Samobora u 1. kolu play off-a 1. županijske lige došli su na domaćem terenu do uvjerljive pobjede protiv ekipe Dugog Sela s rezultatom 95:21. Prevelika je bila razlika u kvaliteti prvoplasirane ekipe Samoboraca i osmoplasirane Dugog Sela, tako da gosti postižu svoj prvi koš tek nakon vodstva Samoboraca od 29:0.

Na kraju više nego uvjerljiva pobjeda Samoboraca, u kojoj su se istakli učinkovitošću Lindić s 22 i Šaban s 20 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Plevnik s 12 koševa.

PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2002. – 1. HRL – 1 kolo Samobor – Maksimir 36:20 (6:8, 4:5, 9:7, 17:0)

KOŠARKA - Impresivna zadnja četvrtina

Samobor: Dropuljić, Rubinić, Kufrin, Deklman, Sedlar 16, Tišma 2, Kupres 8, Došen 10; Trener: N.Tišma

Maksimir: Varga 4, Mionni 13, Smital, Kovačević, Omerzo, Teskera 2, Čurić, Houšra 1; Trener: Baloković

Najmlađi Samoborci sportska škola 2002. godište krenuli su s pobjedom pobijedivši u 1. kolu lige ekipu Maksimira s rezultatom 36:20. Impresivna je bila zadnja četvrtina, kada su Samoborci na krilima Sedlara sa 16, Došena s 10 i Kupresa s ukupno 8 koševa ostvarili seriju od 17:0 za uvjerljivu i zasluženu pobjedu.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Mionni s 13 koševa.

SPORTSKA ŠKOLA 2002' - 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo Samobor – Dugo Selo 54:21 (13:2, 14:6, 10:1, 17:12)

KOŠARKA - Sve riješeno na početku

SAMOBOR: Dropuljić 4, Kufrin, Deklman, Debeljak 2, Antolović 3 Sedlar 13, Dijanović 6, Bek, Kupres 10, Došen 12, Rubinić 2, Jelić 2.; Trener: Nenad Tišma

DUGO SELO: Trener: Pašalić.

Sportska škola godište 2002. pobijedila je na domaćem terenu ekipu Dugog Sela s rezultatom 54:21. Već nakon prve četvrtine i vodstva Samoboraca od 13:2 utakmica je praktički bila riješena u korist Samoboraca.

Na kraju Samoborci uvjerljivo slave, a najučinkovitiji su bili Sedlar s 13, Došen s 12 i Kupres s 10 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Radoš s 9 ubačenih koševa.