Prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore - Rijeka i Poreč, 7. - 8. prosinca

KARATE - Toni, Igor i Mateo brončani

U subotu u Rijeci te u nedjelju u Poreču održano je pojedinačno prvenstvo Hrvatske u karateu za kadete i juniore. Mladi Samoborci su nastupili na ovom državnom prvenstvu s nemalim očekivanjima, jer je upravo u tom uzrastu iznikla jedna dobra generacija karateka Karate kluba Samobor.

U konačnici su osvojene tri brončane medalje koje su u neku ruku zadovoljile planiranu kvotu državnih medalja, iako se očekivalo i nešto više. Ovaj puta zaista nije bilo sreće te se nakon ovog vikenda mora konstatirati da je sreća u sportu itekako važna i neophodna.

U konkurenciji kadeta do 57 kg odličan nastup imao je Toni Vuković kojem je upravo manjak sreće bio odlučujući da ne uđe u finale. Kako mu to nije uspjelo preostalo mu je kroz repasaž nadmoćno osvojiti brončano odličje.

U kategoriji kadeta do 63 kg Igor Katanec-Beketić lavovski se izborio za brončano odličje, čime je i samom sebi dokazao da ima dobar sportski potencijal.

Junior Mateo Šitum je u kategoriji preko 76 kg imao težak zadatak u polufinalu protiv aktualnog kadetskog viceprvaka svijeta Bunjevca, ali, nažalost, nije uspio doći do pobjede te se morao u repasažu izboriti za treće mjesto, što mu je na kraju i uspjelo.

Vrlo blizu medalji su bili Leonard Šogorić i Leon Kramarić, koji su za dlaku ostali bez medalje izgubivši mečeve za treće mjesto.

Nastupili su još Dorijan Romić i Emil Vrkljan, ali ovaj puta su ostali bez zapaženog rezultata.

Uspjesi KK Mladost Samobor na turnirima diljem Europe

KYOKUSHIN KARATE - Ukazali na lijepu perspektivu

Mladi Samoborci svojim su nastupima na međunarodnim turnirima pokazali da Karate klub Mladost, uz respektabilnu prošlost dugu više od 40 godina, ima i perspektivnu budućnost. Nakon uspješno organiziranog 18. memorijala Branka Bošnjaka, održanog 12. listopada u Samoboru, Karate klub Mladost Samobor postigao je dobre rezultate i na međunarodnim natjecanjima u inozemstvu.

Na europskom prvenstvu Shinkyokushin karate European Championship u Orodeiju u Rumunjskoj, održanom od 14. do 16. studenoga, u kategoriji za kadete nastupili su Fran Lukšić i David Fabek, a Kruno Terihaj borio se u seniorskoj kategoriji. Dobrim borbama, u jakoj konkurenciji, Lukšić je osvojio brončanu medalju. Fabek je prošao 1. kolo pobjedom protiv predstavnika Ukrajine, no u 2. je kolu zbog ozljede morao predati borbu, dok je Terihaj izgubio u poprilično izjednačenoj borbi s jednim od najboljih europskih boraca, Vasilom Vangelovim, koji se plasirao na 3. mjesto.

Samo tjedan dana kasnije, 23. studenoga, u bugarskom gradu Burgasu na obali Crnoga mora održano je natjecanje za juniore i kadete. U konkurenciji 80 natjecatelja borilo se i četvero hrvatskih predstavnika - ponovno Fran Lukšić te Dominik Kralj i Patrick Belak iz KK Mladost, kao i Tena Vrh iz KK Dugo Selo. Lukšić se opet popeo na pobjedničko postolje, ovaj puta stepenicu više. Izvrsnim borbama plasirao se na 2. mjesto i osvojio srebrnu medalju. Jednako uspješna bila je i jedina hrvatska natjecateljica, Tena Vrh, dok je Kralj izgubio u prvom kolu, a Belak odustao zbog bolesti.

I treće međunarodno natjecanje uslijedilo je za tjedan te je 30. studenoga u poljskoj prijestolnici Varšavi održan Kokoro Cup. Natjecanje se održava u apsolutnoj kategoriji, a uz domaćine Poljake natjecali su se predstavnici Bjelorusije, Japana, Pakistana i Hrvatske. Hrvatski kyokushin karate savez predstavljao je Filip Bošković iz KK Mladost Samobor. U 1. kolu borio se s predstavnikom Poljske, kojeg je nakon izvrsne borbe pobijedio odlukom sudaca. U 2. kolu ponovno se susreo s Poljakom, Marekom Odzeniakom, ovogodišnjim pobjednikom Memorijala Branka Bošnjaka i nekadašnjim prvakom Poljske u lakoj kategoriji, no ovaj puta je izgubio. Uz to što je bio jedan od najlakših natjecatelja, Bošković je na natjecanje došao s ozljedom, a borio se protiv znatno iskusnijih boraca, te je njegov konačan plasman na 8. mjesto i više od očekivanog u tako jakoj konkurenciji.