15. Euro Cup Istre, Poreč, 16. studenoga

KARATE - Emil i Mateo zlatni

U porečkoj dvorani Žatika održan je 16. studenoga 15. Euro Cup Istre, turnir koji tradicionalno okuplja velik broj natjecatelja iz regije Alpe-Adria. Tako je ove godine na turniru nastupilo 574 natjecatelja iz 7 država (Italija, Austrija, Slovenija, Njemačka, BiH, Slovačka, Hrvatska).

Samoborski natjecatelji su nastupili u sklopu priprema za skorašnje prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore.

Najuspješniji su bili Emil Vrkljan u konkurenciji kadeta +70 kg i Mateo Šitum u kategoriji juniora +76 kg, koji su osvojili zlatna odličja.

Zrinka Pezer je osvojila 2. mjesto u kategoriji mlađih seniorki do 53 kg, a Paskal Šimec 3. mjesto u kategoriji juniora +76 kg.

Kadet Toni Vuković je ovaj puta ostao bez medalje, ali potpuno nezasluženo, jer je borbu izgubio očitom sudačkom nepravdom.

Nakon prikazanog treneri u samoborskom klubu mogu biti zadovoljni i optimistični pred prvenstvo Hrvatske, jer je vidljiv velik napredak kod mladih boraca.

Pomoćnici: Hendak i Fiškuš

KLAS: Schreng, Vidaček, Furić, Kralja (od 71. Fišer), Huzek, Kundih, Sokić (od 73. Zubčić), Halužan, Serdar, Marinčević, D. Bedeković (od 78. Ahmeti)

Trener: Šimun Cvitanović

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Hainešek, Škvorc (od 70. Kotarski), Ivkovčić, Novoselec, Brdarić, Pejić, Brujić, Grgečić (od 90. Kostanjski), Puškarić

Igrač utakmice: Antonio Kundih (Mraclin)

Izgubljena dva umjesto osvojen jedan bod – takav zaključak bi se mogao izvući nakon 0:0 remija Bašićevih trupa u okolici Velike Gorice. Na teškom terenu u Mraclinu koji je onemogućavao normalnu igru bolje su se snašli posljednjeplasirani gosti kojima je uspjelo izvući pozitivan rezultat. Prvih 30 minuta prazan hod, da bi do odmora po jednu priliku propustili Puškarić i Brujić čiji udarci odlaze pokraj vrata. Nastavak je ponudio malo življi nogomet u kojem su domaćini stidljivo pokušavali iznenaditi Bašića, ali bez konačnog učinka. Napadački duo Samobora imao je još po jednu priliku, ali je u prvom navratu Brujić previše komplicirao pa je prilika otišla u nepovrat, a udarac Puškarića završio je na stativi Schrengova gola pa promjene početnog rezultata nije bilo. Jesenski dio prvenstva samoborci zatvaraju slijedeće subote u Hebrangovoj kada ugošćuju Zagorec iz Krapine.

Nakon 14. kola vodi Bistra s 32 boda, drugi je Maksimir s 29, dok je Samobor na jedanaestom mjestu sa 16 bodova.

Nenad Šančić K-1 prvak Europe IBK organizacije

K-1 - Titula stigla u Samobor

U organizaciji Poljskog IBK saveza a pod ingerencijom Europske IBK organizacije 16. je studenoga, u Poznanu-Tarnowo Podgorne održan K-1 i MMA Euro tournament. Na natjecanju su nastupili Nenad Šančić iz TNT fight gym-a, u glavnoj borbi večeri za titulu K-1 Europskog prvaka do 81 kilograma i Tomislav Novoselec iz Mas Oyame Strmec u jednoj od uvodnih borbi.

Nenad Šančić je protiv domačeg borca Norberta Krasiewica u tri iscrpne runde pokazao potpunu dominaciju koja je rezultirala i rušenjem poljskog borca u knock-down u trećoj rundi. Iako je Norbert, uz veliku podršku domaće publike, uspio izdržati borbu do kraja, titulu europskog prvaka osvojio je Nenad Šančić jednoglasnom odlukom sudaca.

Tomislav Novoselec je poražen od strane domaćeg predstavnika Richarda Widelickog nakon tri runde, odlukom sudaca. Borbu je odradio na visokom nivou ali je domači predstavnik bio za nijansu bolji.

- Obzirom da smo borbu za K-1 titulu prihvatili svega 4 dana prije održavanja natjecanja te nismo imali vremena za potpuno proučiti protivnika koji je u ovoj godini imao niz od 6 pobjeda zaredom jako smo zadovoljni kako je N.Šančić odradio borbu - naglasio je njegov dugogodišnji trener Mladen Šančić.

Završena je ovogodišnja sezona u orijentacijskom trčanju

ORIJENTACIJSKO TRČANJE - Odlična sezona za OK Japetić

Ovogodišnja sezona u orijentacijskom trčanju je završena. Orijentacijski klub Japetić iz Samobora postigao je izvrsne rezultate. Ove godine za Kup Hrvatske održano je ukupno devet utrka. OK Japetić iz Samobora u ukupnom poretku od dvanaest registriranih klubova zauzeo je odlično drugo mjesto sa 11609,46 bodova. Prvoplasirani orijentacijski klub je OK Vihor iz Zagreba sa 17879,80 bodova, a trećeplasirani OK Ivan Merz koji je osvojio 5529,65 bodova. Najznačajnije razultate u svojim kategorijama osvojili su sljedeći natjecatelji OK Japetića:

Jelena Lesjak – Ž12 – 1. mjesto (472,90)

Iva Jakopec – Ž12 – 2. mjesto (436,94)

Filip Cvetković – M14 – 1. mjesto (500,00)

Roko Puharić – M14 – 2. mjesto (497,81)

Kristijan Verović – M14 – 3. mjesto (389,01)

Pia Ocvirk – Ž14 – 1. mjesto (500,00)

Edi Ocvirk – M21A – 2. mjesto (477,65)

Matija Razum – M21A – 3. mjesto (477,06)

Lino Legac – M21A – 4. mjesto (450,92)

Sonja Lesjak – Ž21A – 3. mjesto (462,21)

Eva Ocvirk – Ž21A – 4. mjesto (444,77)

Robert Cvetković – M21B – 3. mjesto (352,97)

Mirja Pavić – Ž21B – 1. mjesto (484,22)

Branimir Pongrac – M35 – 4. mjesto (469,49)

Daniela Popović Budi – Ž35 – 3. mjesto (446,99)

Branka Fabek – Ž45 – 2. mjesto (468,72)

Ivan Pongrac – M55 – 1. mjesto (500,00)

Za Sprint kup Hrvatske ove sezone održano je ukupno pet utrka, a OK Japetić je ukupno zauzeo drugo mjesto sa 5762,04 boda. Prvo mjesto ovojio je OK Vihor sa 7836,27 bodova, a treći je OK Ivan Merz sa 3762,97 bodova. Najznačajnije razultate u svojim kategorijama osvojili su sljedeći natjecatelji OK Japetića:

Til Ocvirk – Ž12 – 1. mjesto (300,00)

Iva Jakopec – Ž12 – 2. mjesto (257,52)

Roko Puharić – M16 – 3. mjesto (245,77)

Filip Cvetković – M16 – 4. mjesto (232,34)

Matija Razum – M21 – 2. mjesto (275,63)

Lino Legac – M21 – 3. mjesto (265,63)

Eva Ocvirk – Ž21 – 2. mjesto (250,62)

Branimir Pongrac – M35 – 2. mjesto (281,05)