U tjednu kada je 1. gardijska brigada Tigrovi proslavila 23. godinu osnutka, Nogometni klub Rakitje održao je u subotu, 9. studenog, svečanu sjednicu na kojoj je donio povijesnu odluku o promjeni svog imena. U prisutstvu delegacija udruga Tigrova te generala Josipa Lucića i brigadira Zdravka Andabaka, pukovnika Vlade Rimca, bojnika Željka Hercega, predsjednika HVIDR-e Samobora i Svete Nedelje Marijana Habljaka te mnogih Tigrova, branitelja, članova i igrača kluba i drugih uzvanika, jednoglasno je donesena odluka da klub ubuduće nosi ime Hrvatski nogometni klub Tigar Rakitje.

Klub i rad u njemu na početku sjednice je blagoslovio župnik vlč. Božidar Cindori, a prisutnima se obratio i gradonačelnik Drago Prahin. Gradonačelnik je poželio klubu uspjeh u daljnjem radu.

Klub koji će za tri godine proslaviti 50. godišnjicu na ovaj je način dobio svoj novi početak. Za novi početak bio je potreban i novi vizualni identitet koji je osmislio jedan od najpriznatijih hrvatskih dizajnera Boris Ljubičić. Uz klupske žutu i crnu boju, osmislio je da zaštitni znak budu i maskirne boje igračkog dresa novog logo znaka kluba.

Rad kluba će uskoro biti u potpunosti poznat javnosti, jer će uskoro zaživjeti i službena mrežna stranica kluba www.hnk-tigar-rakitje.hr, kao i Facebook stranica Kluba navijača Tigrovi iz Rakitja.

General Andabak je izabran za dopredsjednika kluba, a Dragutin Stojanović, dugogodišnji djelatnik NK Rakitja, za počasnog predsjednika kluba. Svečanost je potrajala dugo u noć uz glazbu, a proslavilo se i Martinje na sportski način u starom klubu s novim ruhom – Hrvatskom nogometnom klubu Tigar Rakitje.

Mihovil Barun

3. OT Zagrebačke županije

STOLNI TENIS - Bilo je i zlata

10. studenoga u Jastrebarskom je odigran 3. OT Zagrebačke županije. 20 prijavljenih Samoboraca i osvojenih pregršt odličja govori o dobrom nastupu.

Za zlata su se pobrinule ženske stolnotenisačice - u klincezama Lana Gracin, u mlađim kadetkinjama Klara Znika i u juniorkama Katarina Žitković. Srebrna odličja su osvojili kod klinceza Nela Parazajder, u najmlađim kadetkinjama Zara Ilić, u najmlađim kadetima Petar Znika i u kadetima Vid Šoić.

Treća mjesta su osvojili među klincezama Ana Znika, a kod najmlađih kadeta Filip Golubić.

Četvrta mjesta osvojili su kod klinceza Lucija Krnić, a kod kadeta Kristijan Golubić.

Za tjedan dana se igra 21. memorijal Antuna Tove Stipančića.

SENIORI - A2 LIGA - 5. kolo Samobor – Podsused 66:78 (16:11, 17:24, 11:18, 22:25)

KOŠARKA - Ostali bez daha

SENIORI - A2 LIGA - 5. kolo
Samobor – Podsused  66:78 (16:11, 17:24, 11:18, 22:25)

SAMOBOR: Levanić B., Belamarić, Gionechetti 12, Dragozet, Šilobod 7, Imbert, Levanić M. 10, Nakić 11, Gašparac 16, Pavičić, Mandalinić 10; Trener: Davor Šestak

PODSUSED: Jesenko 3, Nemec 21, Anić 3, Harapin 2, Grabarić 26, Novosel 6, Brčina 2, Vukoja 9, Smolčić 6, Gluhak, Tišlar, Katić; Trener: V. Krstić

Košarkaši Samobora u 5. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu od posljednjeplasirane ekipe Podsuseda, kojima je to ujedno i prva pobjeda, s rezultatom 66:78. Košarkaši Samobora odlično su ušli u utakmicu i već polovinom treće minute imaju prednost 14:1. Tada su jednostavno počeli igrati u napadu svaki za sebe, s mizernim učinkom od samo 2 koša do kraja četvrtine.

Takvom igrom nastavljaju i u drugoj četvrtini i gosti polovinom četvrtine dolaze do prvog izjednačenja 23:23, a sa zvukom sirene iz svojeg reketa preko Anića atraktivno pogađaju tricu za vodstvo od 33:35. U prvih 6 minuta nastavka ponovno crna rupa u napadu Samoboraca, uz samo dva pogođena koša, a uz obranu bez imalo krvi, tako da gosti dolaze do najvećeg vodstva na utakmici od 14 koševa razlike 35:49.

Polovinom zadnje četvrtine nešto boljom igrom Samoborci dolaze u tri navrata na samo 4 koša zaostatka, ali vidljivo ostaju bez daha tako da svježiji gosti ipak dolaze do svoje zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Gašparac sa 16 i Gionechetti s 12 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji su bili Grabarić s 26 i Nemec s 21 košem.

VETERANI - 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 2. kolo Samobor - Dugo Selo 69:49 (17:18, 20:8, 15:13, 17:10)

KOŠARKA - Ipak slomili otpor gostiju

SAMOBOR: Župančić 2, Klupač 10, Golić 7, Škiljan 10, Džimbeg Z. 5, Bogut 5, Močan 13, Mustafić 13, Pavšek 4; Trener: Mirko Mandalinić

DUGO SELO: Gavranović, Ćuže 10, Sirotić 2, Pinjuh 8, Meštrić, Dobra 7, Žnidarić 13, Koprek 9, Barilić, Samardžić; Trener: Žnidarić

Veterani Samobora u 2. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu veterana Dugog Sela s rezultatom 69:49. Nakon egal igre u prvoj četvrtini Samoborci polovinom druge četvrtine odličnom obranom te u napadu serijom od 14 uzastopnih koševa u potpunosti lome otpor gostiju i do kraja utakmice samo je bilo pitanje kojom razlikom će pobijediti.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Močan i Mustafić, oba s po 13 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Žnidarić s 13 koševa.

KADETI - 1. HRL - 5. kolo Samobor – Petrinja 64:54 (8:12, 13:8, 20:16, 23:18)

KOŠARKA - Sredili se i pobijedili

KADETI - 1. HRL - 5. kolo
Samobor – Petrinja  64:54 (8:12, 13:8, 20:16, 23:18)

SAMOBOR: Srabotnak 8, Alilović, Čakanić, Kupres, Došen 4, Iviček 5, Grubešić 8, Peremin 2, Matijaščić 10, Golić, Čižmešija 18, Komerički 9; Trener: Mirko Mandalinić

PETRINJA: Šuker, Kelava 3, Križanović 21, Gavranović 4, Aščić, Boriša 7, Hajdarević, Tomušić 17, Mitar 2, Herceg; Trener: Tomušić

U 5. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Petrinje s rezultatom 64:54. Na početku utakmice Samoborci protiv zone gostiju brzopletim napadima gube puno lopti, tako da prvu trećinu Petrinjani rješavaju u svoju korist 8:12. Početkom druge četvrtine Samoborci sređuju redove u napadu, do poluvremena sustižu Petrinjce, te u drugom poluvremenu odlaze na desetak koševa prednosti koje brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Čižmešija s 18 i Matijaščić s 10 koševa.

Kod Petrinje najučinkovitiji je bio Križanović s 21 košem.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo Fortuna – Samobor 62:79 (9:15, 10:16, 24:27, 19:21)

KOŠARKA - Dominirali i pobijedili

SAMOBOR: Stanić 26, Jelić 6, Mišić 20, Vraneković 4, Kontak 17, Šaban 4, Tišma 2, Kupres A., Kupres D; Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Mandić 2, Strniščak, Kobaš, Čuljak, Bogović, Vunić 30, Marić 8, Prtenjača 7, Nujić, Juričić, Mesić 13, Turk 2; Trener: Miketa

Mlađi kadeti Samobora u 4. kolu županijske lige mlađih kadeta došli su do 4. pobjede pobijedivši na gostujućem terenu sportske dvorane Zaprešić ekipu Fortune s rezultatom 62:79. Od početka do kraja utakmice Samoborci dominiraju igrom stvarajući sve veću prednost te na kraju dolaze do zaslužene pobjede.

U ekipi Samoboraca raspoloženi za igru bili su Stanić s 26, Mišić s 20 i Kontak sa 17 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Vunić s 30 koševa.

U subotu, 16. studenoga, u 15,50

3. HNL središte - 13. kolo Samobor – Trnje 2:1 (2:0)

NOGOMET - Dar-mar Brujića

3. HNL središte - 13. kolo
Samobor – Trnje 2:1 (2:0)

SAMOBOR – SRC Samobor

Sudac: Jelić

Pomoćnici: Mandir i Budimir (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Škvorc(8), 2:0 Brujić(20), 2:1 Tadić(90 – 11m)

SAMOBOR: Bašić, Kostanjski (od 65. Puškarić), Hainešek (od 90. Žaja), Škvorc, Ivkovčić, Novoselec, Brdarić (od 88. Štefković), Pejić, Brujić, Grgečić, Guliš

TRNJE: N. Đurđek, Eterović, Rihtar, El Saleh, Vukadin, Špadina (od 46. Tadić), Herek, Petković, Žugaj, Slatina (od 56. Šimara), I. Đurđek

Trener: Srećko Lušić

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

U tjednu u kojem u kojem su izgubili već predstavljenog novog predsjednika i sportskog direktora, Samoborci su odigrali najbolji susret jesenskog dijela prvenstva i minimalno, ali potpuno zasluženo slavili 2:1 protiv Trnja. Prvih 20 minuta igrači Stjepana Bašića odigrali su sjajno i došli do 2 gola prednosti. U 8. minuti Brujić na desnoj strani obrane gostiju radi dar–mar i šalje povratnu loptu na peterac, na kojem pronalazi osamljenog Škvorca koji lagano poentira. Desetak minuta kasnije ponovno slavlje na tribinama: nakon prekida kojeg je izveo Pejić, lopta se odbija do Brujića koji se rješava pratnje dvojice igrača i lagano po drugi put trese mrežu bivšeg samoborca Đurđeka. Tik pred predah domaći kapetan ponovno u akciji, no ovog puta drugi mat domaće desetke u zadnji čas spašava uklizavanje obrambenog igrača Trnja. U nastavku susreta domaćini su taktički prepustili posjed lopte gostu koji je najčešće prijetio iz prekida, no neuspješno sve do zadnjih minuta susreta kada u buketu igrača netko od domaćina igra rukom, sudac Jelić na asistenciju pomoćnika pokazuje na bijelu točku, a Tadić utješno smanjuje na krajnjih 2:1.

Nakon 13. kola vode Bistra i Maksimir sa po 29 bodova, dok je Samobor na trinaestom mjestu s 15 bodova.