Samoborka prvakinja države u streličarstvu

STRELIČARSTVO - Lauri Jurišić osobni i državni rekord

Laura Jurišić, članica Streličarskog kluba Samobor, nova je državna rekorderka. Iako je svoj rekord ispucala još u ožujku ove godine na državnom prvenstvu u Rijeci, morala je do sada čekati da bi on bio i službeno potvrđen i objavljen na stranicama Hrvatskog streličarskog saveza.

Ispucavši svoj osobni i državni rekord, postala je državna prvakinja u klasi standardnog luka za djevojčice do 14 godina. Svestrana Laura već 5 godina pleše u Plesnoj skupini Burka, završava 6. razred violine u Osnovnoj glazbenoj školi Ferdo Livadić u Samoboru, pjeva u školskom bendu te piše kratke priče na DeviantArtu, voli crtati...

D.K.

JUNIORI - 1. HRL - 3. kolo Zabok – Samobor 88:96 (24:22,17:34,22:18,25:22)

KOŠARKA - Razbili ih u drugoj četvrtini

JUNIORI - 1. HRL - 3. kolo
Zabok – Samobor  88:96 (24:22,17:34,22:18,25:22)

SAMOBOR: Levanić Kutni 18, Belamarić 7, Boras 9, Mandalinić 17, Sladić 4, Pavičić 13, Šuvaković 20, Erbežnik 2, Čižmešija 6, Srabotnak, Antunović; Trener: Josip Vlah

U 3. kolu 1. HRL juniori Samobora pobijedili su i drugu utakmicu zaredom i to na gostujućem terenu u Zaboku pobijedivši Zabočane s rezultatom 88:96. Samoborci su u utakmicu krenuli vrlo loše, podcijenivši protivnike, tako da domaćini već u šestoj minuti imaju čak 13 koševa prednosti. Tada je uslijedila mnogo čvršča i brža igra Samoboraca, koji do kraja prve četvrtine sustižu domaćine, a u drugoj četvrtini posve ih razbijaju ubacivši im 34 koša za uvjerljivo vodstvo od 15 koševa prednosti.

Drugo poluvrijeme Samoborci su rutinski kontrolirali utakmicu i imali najveće vodstvo od 20 koševa.

Svi igrači Samobora imali su priliku za iskazivanje, a najbolji su se pokazali Šuvaković s 20, Levanić s 18, Mandalinić sa 17 i Pavičić s 13 koševa.