3. HNL središte - 12. kolo Vrbovec – Samobor 1:1 (0:0)

Pomoćnici: Piličić i Miličević (svi iz Velike Gorice)

VRBOVEC: I. Nemec, F. Nemec, Mihovec, Kokot, Živko (od 62. Dimović), Brada, Papa, Erić (od 62. Gegić), Horvatić, Leuštek, Ćibarić

Trener: Mile Sertić

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Hainešek (od 85. Kotarski), Škvorc (od 67. Kostanjski), Ivkovčić, Novoselec, Brdarić, Pejić, Brujić, Grgečić, Guliš

Igrač utakmice: Josip Gegić (Vrbovec)

Na teškom gostovanju u Vrbovcu remijem 1:1 Samoborci su osvojili novi bod, potvrdivši tako da im ove sezone više odgovara igranje na strani, nego domaćinstvo u Hebrangovoj ulici. Prvi dio u gradu mesnih delicija protekao je bez previše uzbuđenja, samim time i golova. Nastavak je ponudio gledljiviji nogomet u kojem su gosti prvi stigli u prednost. Bivši prvoligaški igrač Miroslav Pejić, u svom trećem nastupu upisuje prvi gol za svoj novi klub. Veznjak Samobora lijepo je odapeo iz „slobodnjaka“ s 25 metara daljine i matirao u ovoj situaciji nemoćnog Nemeca. Domaćini samo tri minute kasnije love rezultatski minus i poravnavaju rezultat na konačnih 1:1. Rezerva Gegić iz drugog pokušaja svladava Bašića za konačan rezultat.

Nakon 12. kola vode Bistra i Maksimir sa po 29 bodova, dok je Samobor na jedanaestom mjestu s 12.

SENIORI – A2 LIGA – 4. kolo Kaptol – Samobor 76:83 (19:25,14:16,23:19,20:23)

KOŠARKA - Obranom obranili stečenu prednost

SENIORI – A2 LIGA – 4. kolo
Kaptol – Samobor  76:83 (19:25,14:16,23:19,20:23)

SAMOBOR: Levanić B., Imbert, Gionechetti 9, Mandalinić 7, Šilobod 18, Levanić M. 11, Nakić 16, Belamarić, Dragozet, Pavičić, Gašparac 22; Trener: Davor Šestak

KAPTOL: Poslek, Bričević 17, Petrović M. 16, Češkić M., Kralj 2, Andrijević 10, Češkić M., Petrović F., Božić 7, Baran 24, Smolčić, Salopek; Trener: B. Božić

Košarkaši Samobora u četvrtom kolu A2 lige seniora pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Kaptola iz Zagreba s rezultatom 76:83. Već u drugoj minuti utakmice Samoborci koševima Nakića i tricom Mandalinića imaju prednost od 8:0. Domaćini ipak sređuju redove i dolaze do prvog izjednačenja na utakmici 11:11. Do kraja poluvremena ponovo dobra igra Samoboraca i desetak koševa prednosti, da bi početkom drugog poluvremena s dvije uzastopne trice Gašparca ostvarili najveću prednost na utakmici od 16 koševa 33:49.

Međutim, domaćini se ne predaju, igraju sve bolje u obrani, pogađaju seriju trica i 4 minute prije kraja imaju drugo izjednačenje na utakmici 66:66, da bi dvije minute prije kraja tricom Petrovića poveli s tri koša prednosti 76:73. Ipak, u samoj završnici Samoborci odličnom obranom ne dozvoljavaju domaćinima nijedan ubačaj, a preko svojih najboljih pojedinaca Gašparca s 3 i Šiloboda sa 7 koševa ostvaruju zasluženu gostujuću pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Gašparac s 22, Šilobod s 18 i Nakić sa 16 koševa, ali i 10 skokova.

Kod Kaptola najučinkovitiji je bio Baran s 24 koša.