Kadetsko prvenstvo Europe, Noćno prvenstvo Hrvatske i Sprint kup Hrvatske

ORIJENTACIJSKO TRČANJE - Pia Ocvirk izvrsna u Portugalu

U Portugalu je od 25. do 27. listopada održano Prvenstvo Europe za kadete i mlađe juniore u orijentacijskom trčanju. Kao jedina hrvatska reprezentativka nastupila je Pia Ocvirk iz OK Japetića i sa svojih 14 godina postigla odlične rezultate u kategoriji kadetkinja do 16 godina. U petak, na utrci sprinta, osvojila je izvrsno 38. mjesto, s nešto više od 2 minute zaostatka za prvoplasiranom Švicarkom. Rezultat je tim veći, znajući da je Pia napravila grešku od minute na prvu kontrolu, bez koje bi sigurno ušla u Top 20. Dan kasnije, u subotu, na dugim stazama osvojila je 58. mjesto. S obzirom da je trčala u starijoj kategoriji bila joj je to i najduža staza do sada, a rezultat je još uvijek odličan. Tako od nje očekujemo izvrsne rezultate na nedolazećim svjetskim i europskim prvenstvima u godinama koje slijede.

Osim Pie i ostali članovi OK Japetić bili su aktivni prošlog vikenda. U subotu, 26. listopada, u Rakovom Potoku je održano Noćno prvenstvo Hrvatske. OK Japetić je ponovno bio uspješan i osvojio 4 medalje.

Prvakinja Hrvatske postala je Sonja Lesjak u seniorkama (Ž21), viceprvak Hrvatske Matija Razum u seniorima (M21), a u istoj kategoriji trećeplasirani je bio Frane Marković. U kadetima (M16) je do trećeg mjesta dotrčao Roko Puharić.

Idući dan, u nedjelju, održana je zadnja trka za Sprint kup Hrvatske u Bjelovaru iz kojeg se Japetić vratio s 5 medalja. Najuspješniji su bili Matija Razum i Eva Ocvirk s prvim mjestima u muškoj (M21) i ženskoj (Ž21) seniorskoj kategoriji te Til Ocvirk s pobjedom u kategoriji djevojčica (Ž12). Osim njih, brončane medalje osvojili su Lino Legac (M21) i Filip Cvetković (M16).

Ovim natjecanjima završena je sezona orijentacijskog trčanja u Hrvatskoj. Pred članovima OK Japetić još slijedi 3 dana natjecanja u Mađarskoj od 1. do 3. studenoga u Budimpešti i okolici. Nakon toga opet dolazi vrijeme za naporne zimske pripreme i proljetnu školu orijentacije u koju su svi pozvani.