Pomoćnici: Piličić i Miličević (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Brdarić(38), 2:0 Ivkovčić(70)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Rubinić, Puškarić (od 72. Škvorc), Ivkovčić, Novoselec, Kotarski, Brdarić (od 88. Žaja), Brujić, Grgečić (od 90. Kostanjski), Guliš

KARLOVAC 1919: Turkalj, Konta, Špelić, Begić, Mišić (od 66. Mašinović), Gazilj (od 58. Sušilović), Peretin (od 89. Stanković), Hudorović, Capan, Vučinić, Brkić

Trener: Mario Vrbanić

Igrač utakmice: Goran Bašić (Samobor)

Osmo kolo donijelo je prvu pobjedu Samobora, no sve je moglo krenuti drugim smjerom da je 4. minuti kapetan gostiju Mišić realizirao najstrožu kaznu. Pucao je solidno, lijevo dolje, no sjajni Bašić čita njegovu namjeru i nedopušta rani minus Samobora. Ostatak prvog dijela bez uzbuđenja, da bi domaćini u 38. minuti iz eurogola došli do prednosti. S 30–ak metara odapeo je Brdarić, a njegova lopta uz malu pomoć prečke odsjeda iza Turkalja. Nastavak je očekivano pripao kvalitetnijem domaćinu, a otvorio ga je Brujić s dvije prilike, no obje prolaze tik uz okvir vrata. Dvadesetak minuta prije kraja Samoborci su potvrdili trobod i pomak prema sredini tablice: na ovom susretu zapaženi Kotarski ubacuje iz kornera, na prvoj stativi najbrži je Ivkovčić i gostujuća obrana po drugi puta kapitulira.

Nakon 8. kola vodi Maksimir s 20 bodova, druga je Bistra sa 17, dok je Samobor na trinaestom mjestu sa 7.

Tijekom vikenda 5. i 6. listopada igrao se uzbudljiv stolni tenis

STOLNI TENIS - Samoborci promjenjivo

Subota, 5. listopada, bio je dan ligaških natjecanja stolnotenisača i stolnotenisačica. Samoborci su igrali 2. kolo seniora u 1. HL zapad protiv Joole i tjesno izgubili 4:3, uz dvije pobjede Damira Atikovća i par Atiković i Dino Babli. U popodnevnom gostovanju protiv Industrogradnje Samoborci pobjeđuju 4:1.

Mlade Samoborke, koje su igrale u sastavu Katarina Žitković, Anamarija Hribar i Klara Znika, imale su teško gostovanje u Ogulinu, protiv STK Kleka u 2. HL Srednja Hrvatska. Nakon velike borbe konačni rezultat je 4:3 za Samoborke.

U 3. HL Srednja Hrvatska mlade ekipe Samobor 2 (Krešimir Šarić, Kristijan Golubić i Ivan Hribar) i Samobor 3 (Grigor Ilić, Filip Golubić i Petar Znika) ostvaruju pobjede u Sesvetama protiv istoimenog domaćina. Samobor 2 sa 4:2, a Samobor 3 sa 4:3.

U nedjelju je u Samoboru odigran prvi krug 1. i 2. županijske lige muški i županijske Lige nada za djevojčice i dječake, na kojem su nastupili i mladi samoborski stolnotenisači.

Za dva tjedna seniori idu u Dugu Resu i Rijeku. U 2. kolu HL Samoborke su domaćini ekipama Rugvice i Svetog Martina iz Dugog Sela, a Samobor 2 i 3 su gosti u Svetoj Nedelji i Zagrebu.