Pomoćnici: Cikojević (Samobor) i Šoštarić (Petkov Breg)

Strijelci: 1:0 Horvat(8), 1:1 Nemčić(47), 2:1 Boras(80)

RAKITJE: Mihina, Boras, Balaško (od 46. Nujić), Čakanić, Vrčković, Hlevnjak, Dorotić (od 73. Jozić), Petković, Martinović, K. Martinčević, Horvat (od 46. Karamarko)

Trener: Borislav Perica

PUŠČA: Novak, D. Struhak, A. Perica, Ban, T. Peharec, I. Peharec (od 33. Bačun), S. Studak (od 46. Percela), Zornjak, Nemčić, M. Bernardić, T. Bernardić

Trener: Dragutin Trajković

Igrač utakmice: Luka Dorotić (Rakitje)

U izjednačenoj utakmici domaćini su bili malo sretniji od gostiju iz Pušće te su greškom vratara Novaka desetak minuta prije kraja stigli do pobjede. Rakitje je u vodstvo doveo Horvat već u 8. minuti i taj se rezultat sadržao do početka drugog poluvremena kad Nemčić izjednačuje na 1:1. Zatim slijedi već opisani događaj u 80. minuti i pogreška Novaka za radost u Rakitju.

Vatrogasac (Z) – Novaki 0:2 (0:2)

Opet pobjeda!

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Bionda (Zaprešić) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Batarilo(15), 0:2 Đumlija (36 – 11m)

VATROGASAC: Šarić, Kožulj, Muhamerović (od 63. Sremić), Pranjić, Katušić (od 46. Batinić), Žulj, N. Prskalo, Letinčić (od 63. Krzonić), Tucman, Barukčić, I. Prskalo

Trener: Dean Vugrin

NOVAKI: Jelić, Genus, Kristo (od 52. Bungić), M. Marković (od 70. Vrkić), Podnar, Đumlija, Zolik, Kladar, I. Marković, Batarilo, Pokrajčić (od 83. Jelić)

Trener: Željko Kovačić

Igrač utakmice: Ante Batarilo (Novaki)

Domaćini otvaraju susret s dvije dobre prilike koje ne iskorištavaju i to im se kao bumerang vraća u 15. minuti kada igrač susreta Ante Batarilo dovodi Novake u prednost. Već u 36. minuti nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca suca Kurtovića, Đumlija povećava na 0:2 i taj rezultat, unatoč naporima „vatrogasaca“ ostao do kraja utakmice te Novaki slave drugu uzastopnu pobjedu.

Nakon dvanaestog kola vodi Sava (D) s 34 boda, drugi je Dinamo Hidrel s 24, Rakitje je peto s 20 bodova, dok su Novaki na sedmom mjestu sa 17 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 15. kolo

Jaska – Zrinski Tehnovent 1:2 (0:1)

Hainšek dokazao!

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Kolarec (Kravarsko)

Pomoćnici: Župan i Bilić (oba iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Hainešek(34), 1:1 Božić(46), 1:2 Krstanović(90)

JASKA: Dikšić, T. Tomašević (od 46. Šoić), Mačešić, Vulje (od 87. Lukić), Lafter, I. Tomašević, Falica, Božić, Cuković, Rožić, Mesić (od 46. Šelebaj)

ZRINSKI: Kožarec, Bekiri, Horvat, Celizić, Murić, Radek, Šicl, Krstanović, Draclin (od 46. Jagodić), Hainešek, Župančić

Igrač utakmice: Mario Hainešek (Zrinski)

U prvom dijelu gosti su bolja momčad te im je to uspjelo i „dokazati“ golom Hainešeka u 34. minuti. Domaćini kreću bolje u početnim minutama drugom dijela te Božić lijepim lobom izjednačuje rezultat, a samo nekoliko minuta poslije Cuković je čistoj šansi za potpuni preokret, ali pogađa samo – stativu. Pred kraj utakmice Zrinski opet preuzima inicijativu te sretno i spretno odnosi sve bodove kada u 90. minuti Krstanović pogađa nakon sjajnog prodora Jagodića po desnoj strani.

Bregana – Sloga (B) 2:5 (1:1)

A onda - pad!

Sudac: Kos (Mraclin)

Pomoćnici: Lukšić (Gradići) i Dragila (Buševac)

Strijelci: 0:1 Kelava(15), 1:1 Ivančić(20), 2:1 Komerički(55), 2:2 Kelava(60), 2:3 Kelava(71), 2:4 Kulašević(72), 2:5 Kelava(79)

BREGANA: J. Otmačić, Komerički (od 58. Babojelić), Grubač, Nider, Ivančić, Andabak, Sokolović, Dumić (od 78. Horvatić), Beriša, Grdanjski (od 56. Mrzak), Kulašević (od 73. Otmačić)

Trener: Ivica Otmačić

SLOGA: Papak, D. Strugar (od 46. T. Strugar), Brico (od 58. Serdar), Petričević, Budimir, Hunjak, Kereković, Ivanković, Kulašević (od 83. Benko), Ačkar, Kelava

Igrač utakmice: Nenad Kelava (Sloga)

U utakmici koju je obilježilo izrazito loše suđenje Kosa te sjajni Kelava s 4 gola, vodeća Sloga je teže nego što sugerira rezultat pobijedila posljednju Breganu. Nakon minusa od jednog gola, domaćini su se uspjeli vratiti do rezultata 2:2 i tu je krenuo njihov pad kad im sudac iz Mraclina ne dosuđuje čisti penal, a gosti iz nekoliko sumljivih kontri (zeleđe?) odlaze na visoku prednost te i službeno osiguravaju prvo mjesto u jesenskoj polusezoni.

TOP – Jelačić 1:2 (0:2)

Treći uzastopni poraz

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Kocek (Paukovec)

Pomoćnici: Kušer (Zaprešić) i Borković (Domagović)

Strijelci: 0:1 Matković(7), 0:2 Paviša(34), 1:2 Stunja(80)

TOP: Husak, Matulin, Šimag, Maceković, Jakopec (od 67. Popović), Stunja, Vukas, Matus, Pavec, Dujmović, Čamić (od 57. Kalman)

Trener: Josip Galić

JELAČIĆ: Grahovac, Barbarić, Kovačević, Musa (od 82. Jurčić), Matejčić, Matković, Mikulin (od 84. M. Matković), Maksimović (od 75. Križarić), Rožić, Mikulinec, Paviša

Trener: Vlado Horvat

Igrač utakmice: Rajko Paviša (Jelačić)

U derbi utakmici 15. kola Kerestinčani su upisali treći uzastopni poraz. Gosti su bili bolja momčad te zasluženo odnose sve bodove. Nakon 45 minuta rezultat je bio 0:2, pogotke su postigli Matković i Paviša. U drugom poluvremenu domačini su pokušali doći do boda, ali im čvrsti gosti to nisu dopustili, samo je Stunja u 80. smanjio na konačnih 1:2.

Klokočevac – Dinamo Hidrel 1:1 (1:1)

Rani šok, pa oporavak

Sudac: Mačetić (Zagreb)

Pomoćnici: Pašalić (Zagreb) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 0:1 Pavličić(5), 1:1 Bošnjak(35)

KLOKOČEVAC: Duspara, Vitko, Celizić, Ramić, Janžić, Janjić, Bošnjak (od 74. Petrić), Kos, Matijaščić, Sokolović, Salopek

DINAMO HIDREL: Perković, Cvetković (od 84. Kelava), Rožić, Pavličić, Kulić, Malbaša, Bejić, Rožić, Hujdur, Milinščak (od 74. Primorac), Jankeš

Trener: Zoran Tomčić

Igrač utakmice: Drago Janžić (Klokočevac)

Pavličić je već u 5. minuti šokirao domaćine u Klokočevcu. Od tada se igra seli na polovicu Dinama te nakon dvije propuštene šanse, domaćini u 35. preko Bošnjaka poravnavaju rezultat. U drugom poluvremenu gosti su bili najbliže golu u 67. minuti kada njihov pokušaj zaustavlja stativa, a domaćini im se revanširaju u 88. kad Matijaščićev udrac odsjeda na okviru vratiju te ostaje 1:1.

Nakon petnaestoga kola vodi Sloga (B) s 38 bodova, drugi je Dinamo Hidrel s 30, TOP je na četvrtom mjestu s 27, Zrinski na petom s 25 bodova, Klokočevac na jedanaestom s 21., dok je Bregana na osamnaestom mjestu s 5 boodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 15. kolo

Stupnik – Samobor 2:2 (0:0)

Domaćini prežilavi

STUPNIK – Igralište SRC Stupnik

Sudac: Horvatić (Zaprešić)

Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Rukšač (Jakovlje)

Strijelci: 0:1 Ašanin(52), 1:1 Anić(70), 1:2 Ašanin(84), 2:2 I. Meglajec(86)

STUPNIK: Prpić, I. Meglajec, Bakić (od 55. Milivojević), J. Meglajec), Nimac, G. Meglajec, T. Fabek, Anić, Šporčić (od 87. Bajus), P. Fabek, Roca

Trener: Vlado Benšak

SAMOBOR: F. Štefković, Mišura (od 77. Grgečić), Čakanić, Jordan, I. Raić, Novak, S. Raić, Ašanin, Bencalić, Kasalo (od 46. Ivanišević), Kovačić (od 68. Kovačević)

Trener: Albert Pobor

Crveni karton: S. Raić(90)

Igrač utakmice: Slađan Ašanin (Samobor)

Samoborci su dva puta bili u vodstvu, ali su se žilavi domaćini ipak uspjeli dokopati boda. Nakon prvih 45 minuta na teškom terenu u Stupniku bilo je 0:0, a prvi pogodak za goste u 52. postiže Ašanin prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca. Gosti poravnavaju preko Anića u dvadesetak minuta prije kraja. Ašanin ponovno dovodi Samobor u vodstvo nakon jedne brze kontre u 84. minuti no ni to nije bilo dovoljno za pobjedu jer su Stupničani već u 86. postavili konačnih 2:2.

Sava – Sokol 0:2 (0:2)

Neočekivani poraz

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Krnic (Moščenica)

Pomoćnici: Vuksan i Muža(oba iz Siska)

Strijelci: 0:1 Bašić(24), 0:2 Kvesić(45)

SAVA: Mohler, Gavran, Milečki, Čakanić, Pečarić (od 62. Končar), Dodig, Bajan, Golemović, Franjković (od 46. Beloša), Šurbek (od 46. Karamarko), Murić

Trener: Zoran Smiljanec

SOKOL: Vein, Marđetko, Culjaga (od 90. Zrinščak), Oštrec, Vulinec, Štimac, Šegec (od 74. Radman), Turina, Blažević, Kvesić, Bašić

Trener: Anđelko Kvesić

Crveni karton: Milečki(84)

Igrač utakmice: Dino Bašić (Sokol)

Suprotno od očekivanog, do ovog kola predposljedni gosti lagano su se prošetali Farkaševcem. Već je nakon 45 minuta pred Sokola iznosila 0:2, strijelci su bili Bašić u 24 minuti i Kvesić pred sam kraj poluvremena. U drugom dijelu domaćini se nisu uspjeli trgnuti te probati doći barem do boda, nego su zadnjih 5 minuta igrali i s igračem manje; crveni je zaradio Milečki.

Nakon petnaestog kola vodi Metalac s 33 boda, druga je Zelina s 28, Samobor je na petom mjestu s 26, dok je Sava na desetom mjestu s 21 bodom.

RUKOMET - 3. HRL središte, 8. kolo Rudar – Zaprešić 29:23 (14:12)

Rudarima pripao derbi

Uoči početka lige Zaprešić i Rudar slovili su kao jedni od favorita za prva mjesta pa se s posebnim zanimanjem očekivala i njihova utakmica. U njoj su igrači Rudara pokazali da su trenutno bolja momčad, a Zaprešičani su ljubiteljima rukometa ostali dužnici. Rudari su cijelo vrijeme vodili i već u prvih 20 minuta mogli su potpuno riješiti utakmicu, ali su zapucali 7-8 zicera (odličan na početku golman gostiju Sandro Siročić) i omogućili Zaprešiću izjednačenje (bilo je 12:12). Na poluvrijeme ipak odlaze s dva gola prednosti.

U nastavku dosta uzbuđenja. Rudari imaju sigurnu prednost, koju nisu prokockali iako su u jednom trenutku imali čak tri isključena igrača. Tada se najbolje vidjelo koliko na terenu znači iskustvo Vladimira Šujstera i posebice Gorana Višića, koji je preuzeo odgovornost i zabijao iz solo akcija u tim ključnim trenucima. Na kraju je Višić postigao čak 13 golova, a slijedio ga je Sandro Šujster s 5 zgoditaka, koji zaslužuje pohvale za odlične igre u ovoj sezoni.

Kod Rudara standardno dobar i golman Krunoslav Gaća, skinuvši u drugom poluvremenu i četiri sedmerca. Rudari su igrali bez ozlijeđenih Crnolatca i Petra Fresla, a na utakmici je stradao i Josip Štajnkler, ali, srećom, radi se "samo" o puknutom zubu pa se ubrzo vratio u igru.

U sljedeća dva kola Rudari imaju nešto lakši raspored, jer igraju protiv klubova s dna poretka, Sloge i Gorice 2.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 7. kolo Dubovac – Samobor Mercator 18:21 (9:11)

Važna gostujuća pobjeda

Ono čemu su se nadale, Samoborke su i ostvarile - pobijedile su rukometašice Dubovca i iz Karlovca se vratile s važna dva boda. To će mladoj ekipi Samobora biti dodatni poticaj da u sljedećim utakmicama daju maksimum i krenu prema sredini tablice. U sljedeća dva kola mogu igrati potpuno rasterećeno, jer im je raspored dodijelio dvije trenutno najjače momčadi – prvo im u goste dolazi Umag, a onda idu u goste Lokomotivi 2. Prošle sezone Samoborke su igrale najbolje upravo protiv momčadi iz vrha pa se nadamo da će to ponoviti i ove.

Što se tiče utakmice u Karlovcu igračice Samobora su cijelo vrijeme kontrolirale utakmicu, bile u vodstvu i sa 6 pogodaka razlike, a mala kriza krajem prvog i na početku drugog poluvremena nije bila kobna. Deset minuta bez gola rezultiralo je da su Karlovčanke od minus 6 stigle do minus 1, ali to je bilo sve što su uspjele napraviti. Samoborke se vraćaju u igru i odlaze na 5 pogodaka prednosti, što je bilo dovoljno za pobjedu.

Odlično je odigrala Anamarija Fofonjka postigavši 11 golova, pokazavši da joj je možda lakše igrati u gostima nego pred domaćom publikom. Ali, do kraja prvenstva ima vremena oduprijeti se i tom pritisku. Već očekivano dobru igru pružila je i Marija Plazina postigavši 4 gola. Zasluženu pobjedu Samoborke mogu slaviti i zbog činjenice što su napokon u gostima imale dobro suđenje (dvojac Brkić – Utješinović), jer bi inače bodovni konto s gostovanja bio puno veći.

KARATE - 14. memorijalni karate kup Brod 2007 - 10. studeni 2007., Slavonski Brod

Svetić i Vukobrat zlatni

Karate klub Slavonski Brod bio je domaćin i organizator 14. po redu međunarodnog memorijalnog turnira koji se u subotu 10. studenog održao u gradskoj sportskoj dvorani u Slavonskom Brodu.

Ovaj turnir spada u naša najkvalitetnija karate natjecanja, kako po organizaciji, tako i po kvaliteti natjecatelja koji su ovaj put došli iz Slovačke, BiH, Mađarske, Slovenije, i Hrvatske.

Na turniru je sudjelovao veliki broj reprezentativaca iz gore navedenih zemalja, ali i onih koji najozbiljnije kucaju na vrata reprezentacije.

U prvom dijelu natjecanja boje Karate kluba Samobor-Anindol branilo je devetoro mladih, ali već afirmiranih sportaša koji su osvojili ukupno sedam medalja. Dakle, svega dvoje njih nije se uspjelo popeti na pobjedničko postolje.

Srebrom se u Slavonskom Brodu okitila Martina Matulić, dok su brončano odličje osvojili Zrinka Pezer, Katarina Biber, Sara Sirovica, Filip Kolarec i Borna Doračić. Ovog puta su bez medalje ostali Križan Pezer i Filip Barlović.

U drugom dijelu natjecanja nastupilo je petero seniora koji su popravili ukupni skor te u Samobor donose dvije zlatne i dvije brončane medalje.

Najuspješniji su bili Dario Svetić, koji je u kategoriji do 65 kg pokazao veliku sigurnost i dobru formu, kao i Nenad Vukobrat u kategoriji do 75 kg. Oba su zasluženo trijumfirala i nagovijestila uspješnu sezonu. Brončano odličje je osvojio Saša Bjegović u kategoriji do 80 kg, kao i Maja Janković kod seniorki preko 60 kg. Jedino je Diana Saleš ostala bez medalje.