MOGOMET - Mali Samoborci deveti među 24 najjače hrvatske momčadi mlađih pionira

Erba i Čina rade k'o mašina

Medulin je u četiri dana travnja ugostio 75 ekipa, odnosno 1350 malih nogometaša iz cijele Hrvatske. Bili su podijeljeni u grupe prema godištima, što je bila već prva prepreka mlađim pionirima Samobora. Primjerice, dok je u Slaven Belupu igrao poneki klinac koji je 1994. godište, među našima su se našla dvojica koja su 1996. godište.

Mali Samoborci igrali su u I. grupi od šest ekipa i postigli sljedeće rezultate:

Samobor – Špansko 0:2

Samobor – Croatia Sesvete 6:0

Samobor – Slaven Belupo 1:2

Samobor – Lokomotiva 1:0

Samobor – Trešnjevka 4:0

Samobor – Segesta 3:0

Počelo je s tremom, vrućinom i grbavim terenom. Bezglavo jurenje terenom je Španskom donijelo relativno laku pobjedu. Ceh su istog podneva platile Sesvete, sa šest komada. Nezgodno, jer ih spozorira Croatia Osiguranje, kao ovaj put i naše klince.

Prekretnica na putu prema samom vrhu bio je Slaven Belupo. Savladiv, ali pod uvjetom da se iskoriste "ziceri". Samoborci su u cjelini bili bolji, nedostajao je samo jedan zgoditak za što je bilo izglednih šansi. Razumljivo je bilo nezadovoljstvo trenera Erbežnika, ali život ide dalje.

Onda slijedi serijal i redom padaju Lokomotiva, Trešnjevka i Segesta, i to bez ijednog primljenog gola.

Samobor – Radnik 2:1 (0:0)

Dvojica klinaca koji igraju i za limače već drugog dana imaju važnu i tešku utakmicu u Samoboru, duel s Radnikom iz Velike Gorice. Treći su na tabeli, s apetitima za drugo mjesto. Na trenerskoj klupi Čina. Događa se čudo. Čina, valjda zbog Uskrsa, nijednom ne pičkara i pokazuje zavidan nivo poznavanja pedagogije. Bravo Čina! Sve bolji i bolji iz dana u dan.

Strijelci za Samobor: Štrkalj i Plečko

Drago Plečko

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 17. kolo

Rakitje – Vatrogasac 4:1 (1:0)

Izgorjeli vatrogasci

Sudac: Vujčec (Klinča Selo)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Gregorić (Desinić Donji)

Strijelci: 1:0 Hlevnjak(40 - 11m), 2:0 D. Martinčević(50), 3:0 Prskalo(55 – ag), 3:1 Letinčić(59), 4:1 Novačić(88)

RAKITJE: Mihina, Boras, Hajdinjak (od 46. Nikolić), Čejvan, A. Martinović, Hlevnjak, Brnić, Nujić (od 60. Dorotić), D. Martinčević (od 77. Novačić), K. Martinčević, Kramarić

Trener: Borislav Perica

VATROGASAC: Šomodi, Kožul, Tucman (od 61. Batinić), Žulj, Mijatović, Pranjić, Prskalo, Dujaković, Spremić, Barukčić, Perinčić

Igrač utakmice: Josip Hlevnjak (Rakitje)

Vatrogasac je u prvom dijelu uspješno odolijevao napadima Rakitja da bi u 40. minuti seriju otvorio Hlevnjak sa bijele točke. U drugom dijelu Rakičani pojačavaju tempo te vratar Šomodi do kraja utakmice još tri puta vadi loptu iz mreže dok je počasni pogodak za goste u 59. postigao Letinčić.

Bestovje – Mladost 1:3 (1:0)

Učvrstili se na dnu

BESTOVJE – Igralište u Bestovju

Sudac: Matić (Zaprešić)

Pomoćnici: Marčević (Rugvica) i Kušer (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Milković(44), 1:1 Košutić(51), 1:2 Debogović(78), 1:3 Haramina(90)

BESTOVJE: Golubiček, Turčinović, Šarić, Đaković, Petras, Rendulić, Sastić, Borić (od 68. Škrinjarić), Kurtušić, K. Horvat (od 73 D. Horvat), Milković

Trener: Ante Brekalo

MLADOST: Čorak, Striperski (od 85. Sutlar), Merkl, Adamić, Valenčak, Gačarić, Haramina, Jakolić, Košutić, Hudina (od 39. Bitići), Debogović

Trener: Anđelko Horvatin

Igrač utakmice: Krešimir Košutić (Mladost)

Posljednoplasirano Bestovje imalo je lijepu priliku otići sa zadnjeg mjesta, ali su to lošom igrom u drugom dijelu i greškama vratara Golubičeka propustili. Milković je u 44. minuti doveo domaće u vodstvo, no u drugom dijelu Košutić, Debogović i Haramina odnose bodove iz Bestovja.

Novaki - Krašić 3:0 (1:0)

Kardinali pokleknuli

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Kelečić (Novo Selo Okičko)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 M. Bungić(36), 2:0 P. Vrkić(75), M. Bungić(89)

NOVAKI: Prahin, P. Vrkić, H. Struhak, Jaklenec, Podnar, Đumlija, I. Marković (od 86. Plavšić), M. Bungić, M. Marković (od 82. M. Vrkić), Avsec (od 46. Čakanić), B. Struhak (od 24. Bilić)

Trener: Željko Kovačić

KRAŠIĆ: Šimatić, Prstac, Ristevski, Penić, Tuček (od 77. Vincetić), Ferenčić, Petković, K. Penić, M. Penić, F. Penić, Golub

Trener: Mijo Novosel

Igrač utakmice: Marinko Bungić (Novaki)

Trećeplasirani Novaki su se lagano obračunali sa momčadi iz Doline kardinala. Prvi dio završava vodstvom od 1:0, precizan je bio Bungić. U drugom dijelu Novaki pritišču, no pobjedu tek osiguravaju golom Vrkića u 75. minuti, a konačan rezultat pred kraj utakmice postavlja po drugi put Bungić.

Nakon sedamnaestoga kola vodi Jamnica sa 42 boda, drugi je Dinamo(O) s 35, Novaki su treći s 34 boda, Rakitje je šesto s 30 dok je Bestovje na četrnaestom mjestu s 8 bodova.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 23. kolo Orijent – Samobor 0:1 (0:0)

Iščupali bodove iz Rijeke

RIJEKA – Igralište Krimeja

Gledatelja 300

Sudac: Radetić (Rovinj)

Pomoćnici: Flegar (Pazin) i Ilić (Potpićan)

Strijelci: 0:1 Čavar (58)

ORIJENT: Grabovac, Krasić, Milinović (od 68. Barišić), Petranović, Pinjuh, Con, Inić, Tomić (od 46. Burić, od 58. Bogićević), Devčić, Čuturilo, Gerc

Trener: Mladen Mladenović

SAMOBOR: Mičić, Radoš, Grabušić, Kunštek, Komar, Horvat, Puškarić (od 74. Krajač), Skoko, Raić (od 64. Pavlović), Brujić, Ćavar

Trener: Tomislav Pisačić

Igrač utakmice: Mario Mičić (Samobor)

Iako su gosti tijekom cijele utakmice bili bolja momčad, u prvom dijelu su čak dva puta gađali okvir vrata, Samoborci se prvi puta ove sezone sa gostujućeg terena vraćaju sa punim ulovom. Jedini pogodak postigao je Ćavar kojemu nije bilo teško sa par metara gurnuti loptu u mrežu koju je odbio gostujući vratar Grabovac nakon udarca Puškarića.

Nakon dvadesetčetvrtog kola vodeći je Vinogradar sa 47 bodova, druga je Segesta sa 45 dok je Samobor sedamnaesti s 23 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 20. kolo

TOP – Zrinski Tehnovent 1:2 (0:0)

Top razmontiran

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Sudac: Mihalj (V. Mlaka)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Cerovski (Hrašće)

Strijelci: 1:0 Balen(73), 1:1 Jagodić(82), 1:2 Jagodić(88)

TOP: Husak, maceković (od 87. Jankavić), Stunja, Zlački, Leopold, Bencetić, Divjak (od 65. Pavec), Vukas, Čamić, Jakopec (od 65. Balen) , Vršek

Trener: Drago Prigorac

ZRINSKI: Fabijan, Radek, Jazvić (od 46. Blažević), Celizić, Vrančić (od 10. Beloša, od 52. Radovanić), Makarun, Šicl, Pušeljić (od 83. Trnar), Tenšek, Krstanović, Jagodić (od 90. Binički)

Igrač utakmice: Danijel Jagodić (Zrinski)

Strijelci su u ovoj utakmici raspoloženi tek u zadnjih 20 minuta. Prvo domaće u vodstvo dovodi Balen u 73. minuti i kada se činilo da će TOP nakon četiri kola posta doći do pobjede prvo Jagodić u 82. izjednačava na 1:1 da bi isti igrač u 88. minuti sva tri boda preusmjerio u Farkaševac.

Klokočevac – Savski Marof 2:2 (1:0)

Pravedan ishod

Sudac: Piličić (V. Mlaka)

Pomoćnici: Župan (V. Gorica) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Bošnjak(5), 1:1 Milivojević(48), 1:2 Pirc(75), 2:2 Bošnjak(85)

KLOKOČEVAC: Duspara, Bekiri (od 78. Šeperić), Vitko, Petrić (od 61. Kovačević), Janžić, Janjić, Celizić, Kos, Salopek, Murić, Bošnjak (od 90. Gestić)

SAVSKI MAROF: Turk, Đurinski, Jozić, Boch, Šenjug, Vučetić, Večerić (od 62. Lepezić), Percela (od 88. Žganjer), Postružin (od 58. Pirc), Žlebački, Milivojević

Trener: Ivica Hribar

Igrač utakmice: Marijo Bošnjak (Klokočevac)

Domaći su u vodstvu u 5. minuti preko Bošnjaka. Odmah početkom drugog dijela Milivojević poravnava na 1:1 da bi u 75. minuti nakon lijepe akcije gosti došli do prednosti, strijelac je Pirc. No ipak, u 85. minuti opet Bošnjak postavlja na najpravednijih 2:2.

Bregana – BSK Brdovec 1:5 (0:2)

Brđani ih "odrali"

BREGANA – Igralište u Bregani

Sudac: Lasper (Novo Selo Okičko)

Strijelci: 0:1 Janeš(25), 0:2 Janeš(30), 0:3 janeš(50), 0:4 Jakovina(56), 1:4 Jurković(84), 1:5 Šikač(86)

BREGANA: Štibuhar, I. Andabak, A. Andabak, Dekalić (od 65. Grdanjski), Jurković, Kasalo, Matijaščić, Sokolović, Celizić, Brajković (od 65. Mršić), Župančić (od 70. Otmačić)

Trener: Dražen Vegel

BSK: Galić, Turković, Pavić, Jakovina, Debogović, Šikač, Rasi, Kordić (od 88. Dumančić), Morović (od 83. Štrbac), Janeš, Pezić

Trener: Ivica Gilja

Crveni karton: Pavić (60, drugi žuti)

Igrač utakmice: Dejan Janeš

Čista pobjeda gostiju iz Brdovca kojoj se ne može ništa predbaciti. Odlična igra trostrukog strijelca Janeša kojem su se još pridružili Jakovina i Šikač, dok je kod domaćina počasni pogodak postigao Jurković, no previše grešaka u obrani i loše branjenje Štibuhara nisu dozvolili više.

Nakon dvadesetog kola vodi Laduč sa 42 boda, drugi je Savski Marof s 36, Zrinski je treći s 33 boda, Klokočevac je deseti s 29, Bregana je trinaesta s 23, dok je TOP na četrnaesti s 22 boda.

NOGOMET - 3. HNL zapad - 23. kolo Samobor – Segesta 0:1 (0:0)

Bodovi Siščanima

Sudac: Soldatić (Potpičan)

Pomoćnici: Džajkić (Sesvete) i Vrabec (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Kovačević(68)

SAMOBOR: Mičić, Skoko, Grabušić, Kunštek, Komar, Horvat (od 61. Radoš), Puškarić (od 75. Pavlović), Antunović (od 57. Ivanišević), Raić, Brujić, Bencalić

SEGESTA: Santini, Kovačević, Medarić, Cvetnić, Buinac, Hrnčević (od 87. Gačeša), Šeperac, Božić, Da Silva (od 57. Živčić), Baća (od 60. Milinković), Janković

Trener: Srećko Bogdan

Igrač utakmice: Željko Kovačević (Segesta)

U prvome dijelu izjednačena utakmica sa malo prilika i jedina koja stvar koju možemo izdvojiti je poništen pogodak Bencalića zbog zaleđa. U drugom dijelu gosti kreću opasnije prema napred, redaju se prilike pred Mičićem i u 68. minuti nakon jednog nabačaja s lijeve strane Kovačević je ostao sam te sa 10 metara lagano poentirao za 0:1. Jedinu priliku za izjednačenje u 89. minuti, dobar udarac Raića brani Santini i bodovi odlaze u Sisak.

Nakon 23. kola vodeći je Vinogradar sa 46 bodova, drugi je Rudar sa 43 boda, dok je Samobor na sedamnaestom mjestu s 20 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 23. kolo BSK – Sava 1:1 (1:1)

Usprkos svemu - bod!

BUDAŠEVO – Igralište BSK - a

Sudac: Bionda (Zaprešić)

Pomoćnici: Ruškač (Jakovlje) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 0:1 Matošević(10), 1:1 Kvesić(40)

BSK: Vitković, Horvat, Čabraja, Pernar (od 70. Rastovski), Šandor, Puklavec, Klarić, Krznarić (od 60. Perković), Orešković, Kvesić, Bobinac

Trener: Anđelko Kvesić

SAVA: Pintar, Drenški, T. Čakanić, Matošević, Jordan, Biškupić (od 71. Maršanić), Karamarko (od 56. Šurbek), Horvat, Raić, Mamić, Petravić (od 46. Đurđević)

Trener: Zoran Smiljanec

Crveni karton: Raić (41)

Igrač utakmice: Anđelko Kvesić (BSK)

Sava je dobro krenula u utakmicu te u 10. minuti dolazi do vodstva pogotkom Matoševića. Nakon primljenog gola BSK kreće više prema napred te pogotkom Kvesića u 40. minuti dolaze do 1:1. Već minutu kasnije Raić dobiva crveni karton te ostavlja svoju momčad cijelo drugo poluvrijeme na cijedilu. No iako je BSK do kraja utakmice pritiskao, Sava je uspjela odnijeti bod iz Budaševa.

Nakon 23. kola vodi Polet sa 60 bodova, drugi je Strmec(B) sa 46, dok je Sava na šestom mjestu s 38 bodova.