Vlašić donio bod

CVETKOVIĆ – Igralište u Cvetkoviću

Sudac: Horvatić (Zaprešić)

Pomoćnici: Kelečić (Repišće) i Gregurić (Gornji Desinec)

Strijelci: 1:0 Kišić(6), 2:0 Božić(13), 2:1 Martinčević(55), 2:2 Vlašić(60), 2:3 Martinović(67), 2:4 Martinović(73), 3:4 Vrčković (80 – ag), 4:4 Vlašić(90)

CVETKOVIĆ: Lovretin, Igričić, Priselac, Krga, Božić, Nevrkla, Martinović, Vlašić (od 90. Priselac), Kišić (od 52. Ban), Fabijanić, Severinac

Trener: Danijel Fabijanić

RAKITJE: Duvnjak, Hajdinjak, Boras (od 46. Brnić), Novačić (od 25. Kramarić, od 89. Španić), Vrčković, Hlevnjak, Nujić, Martinović, Dorotić, K. Martinčević, D. Martinčević

Trener: Borislav Perica

Igrač utakmice: Martinović (Rakitje)

Efikasna utakmica sa čak 8 golova mogla se vidjeti u Cvetkoviću gdje su istoimeni domaćin i Rakitje podijelili bodove. U utakmici punoj preokreta domaćini vode 2:0 već nakon trinaest minuta. Gosti se u drugom dijelu vraćaju u utakmicu te u razmaku od 55. do 73. minute postižu čak četiri gola i odlaze na visokih 2:4. U 80. Vrčković postiže autogol za 3:4, dok potpuno razočaranje u redovima gostiju nastupa u 90. kada Vlašić donosi bod domaćinu.

Bestovje - Sava (D) 4:2 (1:0)

Preokret u zadnjih 15 minuta

BESTOVJE – ŠC Bestovje

Sudac: Kelečić (N. S. Okićko)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Milković(32), 1:1 Nuić(53), 1:2 Krčelić(68), 2:2 Milković(74), 3:2 Mijaljević(77), 4:2 Horvat(82)

BESTOVJE: Pervan, Kostanjski (od 71. Mijaljević), Džaja, Đaković, Jager, Petraš, Žerjav (od 83. Đukaš), Borić (od 33. Horvat), Milković (od 88. Karažinec), Šarić, Lukač

SAVA: Kapusta, Jerković, Delač, Olovec, Lečković, Ivančić, Krčelić, Maglečić, Nuić, Bilić, Jurman

Trener: Damir Šintić

Igrač utakmice: Dejan Milković (Bestovje)

U prvom dijelu samo jedan postignut pogodak i to onaj Milkovića iz 32. minute za vodstvo domaćina. U drugom dijelu gosti kreću raspoloženije te sa dva gola preokreću rezultat. I kada se činilo da će momčad Bestovja upisati još jedan poraz, devetnaesti u prvenstvu, domaćini se bude te u zadnjih 15 minuta golovima Milkovića, Mijaljevića i Horvata rade preokret i ostavljaju sva tri boda u Bestovju.

Vatrogasac (Z) – Novaki 4:2 (1:0)

Potvrda iz kontre

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Selo) i Ivančić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Hrnjak(44), 2:0 Letinčić(49), 3:0 Hrnjak(57), 3:1 Marković(61), 3:2 Genus(76), 4:2 Letinčić(89)

VATROGASAC: Somođi, Kožulj, Samardžija, Pranjić, Mijatović, Prskalo, Batinić (od 68. Barukčić), Dujaković, Brdarić (od 15. Letinčić), Tucman, Hrnjak

Trener: Marijan Prelec

NOVAKI: Prahin (od 51. Jelić), Egri, P. Vrkić, Jaklenec, Podnar, Đumlija, Genus, Avsec, M. Vrkić (od 54. Struhak), M. Marković, I. Marković

Trener: Krešimir Marušić

Igrač utakmice: Ivan Hrnjak (Vatrogasac)

Seriju domaćih otvara Hrnjak u najnezgodnijoj 44. minuti. U 57. već je 3:0, još jedan gol Hrnjka i Letinčića. Domaćini se malo opuštaju te gosti iz Novaka preko Markovića i Genusa petnaestak minuta prije kraja dolaze blizu boda, na 3:2. Tada kreće lov gostiju na izjednačenje, ali minutu prije kraja domaćini iz brze kontre osiguravaju pobjedu golom za 4:2.

Nakon 24. kola vodi Jamnica s 56 bodova, drugi je Dinamo (O) s 52, Novaki su treći sa 42 boda, Rakitje četvrto sa 41, dok je Bestovje na četrnaestom mjestu s 12 bodova.

ATLETIKA - 46. Noćna trka Grada Samobora u organizaciji Školskog športskog saveza Samobora i Svete Nedelje

Odlična promjena – na stadionu

Ovogodišnja Noćna trka održana je, za razliku od dosadašnjih, na Sportskom centru NK Samobora. Tijekom svibnja počelo je uređenje dotrajalih instalacija i odvodnje kroz Perkovčevu ulicu pa je tako idealno rješenje bio Sportski centar NK Samobora. Kako je atletska staza primjerenije mjesto za održavanje ovakvog tipa natjecanja prišlo se organizaciji na način da svako godište bude zastupljeno u jednoj kategoriji. Tako je ove godine bilo dvadeset utrka - dvije vrtićke, šesnaest osnovnoškolskih i dvije srednjoškolske, ukupno oko 450 učenika.

Uz dobru organizaciju, lijepo vrijeme i puno gledalište natjecatelji su se odlično sportski zabavili. Natjecanje je vrlo dobro organizirano i vrlo su pozitivne prve reakcije voditelja, ravnatelja škola, čelnih ljudi Grada Samobora, a napose roditelja koji trku vide u cijelosti kao sigurnu i zanimljivu za gledanje. Bilo bi lijepo ovakvo natjecanje ponoviti i pretvoriti u tradiciju.

Pokvarili jubilej domaćinu

Finale Kupa NSS između NK Save Strmec i NK Rakitja igralo se u četvrtak 24. svibnja, na igralištu Športskog centra Lazina u Strmcu. Iako je po mišljenju mnogih Sava bila favorit utakmice, neočekivano, ali sasvim zasluženo, pobjeda je pripala gostima iz Rakitja. Nogometaši Rakitja ponovili su prošlogodišnji uspjeh osvojivši Kup Nogometnog središta Samobor.

Utakmica je protekla u užarenoj atmosferi u kojoj su domaćini pod svaku cijenu morali pobjediti, kako bi osvojili barem jedan trofej u ovoj sezoni te što svečanije obilježili 60. godišnjicu kluba. Nošena fantastičnim navijačima, mlada i motivirana momčad Rakitja nije niti u jednom trenutku podlegla pritisku domaćina, već je hrabro čekala svoju priliku. Prilika je i došla u 86. minuti, kada je Krunoslav Martinčević iskoristio pogrešku domaćeg vratara za vodstvo Rakićana i konačni rezultat.

Posebna priča su navijači NK Rakitja, koji su Strmec obojili u žute boje Rakitja te stalnim navijanjem, pjesmom i na kraju bakljadom, nosili igrače kroz cijelu utakmicu i stalno ih poticali da ostave srce na terenu.

KYOKUSHIN KARATE - Svetonedeljski kyokushin borci ostvarili vrlo dobar uspjeh na jakom međunarodnom turniru u Rostocku

Šest medalja u Drenje i Strmec

Na međunarodnom karate natjecanju koje je održano 19. svibnja u njemačkom Rostocku sudjelovale su momčadi iz Belgije, Danske, Poljske, Nizozemske, Češke, Slovačke, Hrvatske i domaćina. Bio je to otvoreni turnir svih stilova karatea, a po pravilima kyokushina i kyokushin budokaia, počevši od Asihara karatea, kung fua, Shin kyokushina, budokaia, jiu jitsua i kyokushin budokaia. U prvom dijelu su sudjelovali mlađi naraštaji svih kategorija do 15 godina (oko 140 djece), a nakon njih nastupili su juniori i seniori, njih oko 150. Shihan Zvonko Samaržija i sempai Marko Šintić, kao i roditelji, vodili su natjecatelje Kyokushinkai kluba Drenje i Kyokushinkai kluba Mas.Oyama Strmec. Nastupili su u kategoriji djece do 15 godina i postigli vrlo dobar rezultat, obzirom na veliku konkurenciju; tri zlatne, dvije srebrne te jednu brončanu medalju. Zlata su osvojili Matija Drenski (KK Drenje), Vedran Pondeljak (KK Mas.Oyama Strmec) i Laura Žalac (KK Drenje), srebra Silvija Barišić (KK Drenje) i Katarina Novoselec (KK Mas.Oyama Strmec), a broncu Jelena Vrančić (KK Mas.Oyama Strmec).

RUKOMET - U Samoboru će biti održan turnir mladih rukometnih nada

Stiže i kadetska reprezentacija Hrvatske

Budući da mlade rukometašice Samobor Mercatora već postižu zapažene rezultate u svojim natjecanjima, a većina njih igra i za seniorski sastav, nije iznenađenje da će ovaj klub biti domaćin turnira koji će okupiti ponajbolje mlade rukometašice Hrvatske. U subotu 16. i nedjelju 17. lipnja u dvorani Bogumila Tonija ljubiteljima rukometa predstavit će se U-16 reprezentacija Hrvatske, reprezentacija Zagrebačke županije i reprezentacija Lige sjever (od Varaždina do Vinkovaca), potom uzrast do 18 godina rukometnih klubova Lokomotiva, Celje i Krka iz Novog Mesta te, naravno, mlade igračice Samobor Mercatora. Program 16. lipnja počinje oko 15 sati, a dan poslije oko 11 sati.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 32. kolo Jadran (P) – Samobor 2:0 (0:0)

Domaćin se spašava

POREČ – Stadion SRC Veli Jože

Sudac: Radić (Rijeka)

Pomoćnici: Orišković (Opatija) i Bajduk (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Bonaca(57), 2:0 Čabraja(89)

JADRAN: Gržentić, Mingon (od 90. Biondić), Ereiz, Grgurić, Peršić, Ivetac, Simonović, Bonaca, Marjanović (od 82. Čabraja), Šakota, Žiković (od 50. Brljafa)

Trener: Ivo Ergović

SAMOBOR: Mičić, Katanica, Grgečić, Ivanišević, Komar, Kunštek, Mišura (od 80. Tolić), Oroz (od 83. Štefković), Antunović, Pavlović, Jovanović

Igrač utakmice: Mario Mičić (Samobor)

Tijekom cijele utakmice domaćini, kojima su bodovi potrebni za ostanak u ligi napadaju, no zahvaljujući odličnoj izvedbi vratara Mičića Samoborci u prvih 45 minuta čuvaju svoju mrežu. I tako bi bilo vjerojatno do kraja utakmice da u 57. minuti domaći kapetan Bonaca nije uzeo loptu te iz slobodnog udarca s 25 metara pogodio u suprotni kut Mičića za 1:0. Od tada Jadranovci igraju rasterećeno te u 89. minuti golom Čabraje potvrđuju pobjedu.

Nakon 32. kola vodi Vinogradar sa 63 boda, druga je Segesta s 58, dok je Samobor na sedamnaestom mjestu s 24 boda.

NOGOMET - 4. HNL središte B - 32. kolo Sava – Sloga Maris 3:2 (0:0)

Konačno pobjeda!

FARKAŠEVAC – ŠC Zrinski

Sudac: Bušić (Sela)

Pomoćnici: Bontempo i Kadečka (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Šurbek(57), 2:0 Petravić(65), 2:1 Gec(67), 3:1 Žižić(71), 3:2 Iličić(90)

SAVA: Pintar, Žižić, Drenški, T. Čakanić, Jordan, Ladan (od 67. Maršanić), Šurbek, Dodig, Raić, Mamić (od 60. Matošević), Petravić,

Trener: Zoran Smiljanec

SLOGA: fetić, Gec, Kovačević, Perošević, Grgić, Iličić, Dužić, Hajdarević, Perinović, Tomić, Deh

Trener: Željko Čačić

Crveni karton: Žižić (86 – drugi žuti)

Igrač utakmice: Tihomir Čakanić (Sava)

U prvom dijelu bez previše prigoda najbolja je bila ona kada je gostima dosuđen jedanaesterac, no Pintar je obranio udarac Dužića te je pokrenuo svoju momčad koja u prvih 20 minuta drugog dijela dolazi do 2:0 pogocima Šurbeka i Petravića. Gosti smanjuju na 2:1, ali potvrdu pobjede u 71. donosi Žižić golom za 3:1. U 90. Iličić smanjuje na 3:2 te je to pobjeda Save nakon posta od šest utakmica bez pobjede.

Nakon 32. kola vodi Polet s 82 boda, drugo je Dugo Selo sa 62, dok je Sava na devetom mjestu sa 48 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 28. kolo

Bregana – Laduč 2:4 (2:1)

Postaje kritično

Sudac: Boban (V. Gorica)

Pomoćnici: Piličić (V. Mlaka) i Bilić (V. Gorica)

Strijelci: 1:0 Celizić(15), 1:1 Krznarić(33), 2:1 Župančić(41), 2:2 Matičić(50), 2:3 Merkl(53), 2:4 Leskovar(58)

BREGANA: J. Otmačić, Andabak, Jurković (od 60. Mršić), Dekalić (od 80. M. Otmačić), Kasalo, Sokolović, Grdanjski (od 64. Klisurić), Celizić, Ivančić, Andabak, Župančić

Trener: Dražen Vegel

LADUČ: Belko, Matičić, Marković, Čičko, Krznarić, Valek (od 46. Šintić), Leskovar, Ledinščak, Pažin (od 86. Gajski), Merkl (od 82. Vulić), Kušević

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Krešimir Merkl (Laduč)

Bregana unatoč dvije prednosti koju je imala u prvom dijelu pri rezultatu od 1:0 i 2:1 nije uspjela doći ni do boda te će u zadnja dva kola tražiti ostanak u ligi. Golovima Celizića i Župančića Bregana odlazi u vodstvu na poluvrijeme, ali u drugom dijelu gosti u razmaku od 50 – te do 58. minute postižu tri gola te zadržavaju svoju momčad na prvom mjestu tablice.

Zrinski Tehnovent – Klokočevac 2:2 (2:0)

Dobrosusjedska podjela

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Jurinčić (Samobor)

Pomoćnici: Šestak (Smerovišče) i Jankavić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Jagodić(9), 2:0 Krstanović(13), 2:1 Brujuić(45), 2:2 Brujić(65)

ZRINSKI: Tenšek, Šicl, Blažević, Makarun, Lehpamer, Razum, Radek, Žganjer (od 60. Hržić), Krstanović, Hainešek, Jagodić (od 50. Beloša)

KLOKOČEVAC: Duspara, Salopek, Vitko, Petrić, Šeperić (od 46. Geušić), Janjić, Celizić, Kos (od 46. Pavlin), Brujić, Kovačević, Bošnjak

Igrač utakmice: Mario Makarun (Zrinski)

Domaćini iz Farkaševa odlično kreću u utakmicu te već u prvih 13 minuta vode 2:0 golovima Jagodića i Krstanovića. No tada se gosti, kojima su također bodovi prijeko potrebni, bude te do kraja poluvremena napadaju i u 45. minuti preko Brujića smanjuju na 2:1. U drugom dijelu prvo gosti ne realiziraju jedanaesterac, zatim niti domaćini, a priču u 65. minuti završava Brujić sa svojim drugim golom za 2:2, koji je ujedno i najravnopravniji rezultat.

TOP – Vatrogasac (K) 2:1 (2:1)

Zlata vrijedna pobjeda

KERESTINEC – Igralište TOP – a

Sutkinja: Bašimanović (Zaprešić)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jaska) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Vršek(11), 2:0 Vršek(13), 2:1 Vrbetić(43)

TOP: Vlašić, Zlački, Matulin, Maceković, Bencetić, Jakopec (od 80. Balen), Stunja, Divjak, Vršek (od 89. Razum), Čamić (od 72. Klemenčić), Puntarec (od 81. Josipović)

Trener: Josip Galić

VATROGASAC: Klarić, Riđanec, Vrbetić, Tepić, Čulinović, Čavar, Đukić, Tkalec, Paradžik, Markelić, Komadina (od 40. I. Čavar)

Trener: Rajko Paviša

Igrač utakmice: Denis Vršek (TOP)

Do važne pobjede igrači TOP - a stigli su na krilima Vršeka koji je praktički sam u prvih petnaest minuta pobjedio goste. Nakon vodstva od 2:0 zatišje u prilikama do kraja prvog dijela kada gosti smanjuju preko Vrbetića na 2:1. U drugom dijelu prilike na obje strane, no rezultat ostaje onaj sa poluvremena. Momčadi iz Kerestinca u posljednja dva kola potrebna je barem jedna pobjeda za ostanak u ligi.

Nakon 28. kola vodi Laduč sa 61 bodom, drugi je Savski Marof sa 60, Zrinski je sedmi s 39, koliko ima i deveta Bregana, Klokočevac je na jedanaestom mjestu s 37, dok je TOP na dvanaestom s 36 bodova.

KARATE - 16. CROATIA CUP - ŠD Trnsko, 26. i 27. svibanj

U Trnskom berba medalja i EUR-a

U zagrebačkom naselju Trnsko održan je 26. i 27. svibnja 16. po redu Međunarodni karate turnir Croatia Cup. U konkurenciji 560 natjecatelja iz 10 zemalja karatisti Karate kluba Samobor-Anindol još jednom su pokazali gdje im je mjesto na međunarodnoj karate sceni.

Prvog dana održan je seniorski turnir u otvorenoj kategoriji za žene i muškarce. Nagradni fond ovog prestižnog turnira bio je 15.000 EUR-a, a jedan dobar dio nagradnog fonda otišao je u džep karatista Karate kluba Samobor-Anindol.

Maja Janković uspjela je osvojiti drugo mjesto te je time osigurala 500 EUR-a. Maja je odlično odradila turnir, a izgubila je tek u finalu od reprezentativne kolegice Volf iz Rijeke.

Kod seniora je situacija protekla u još većoj nadmoći natjecatelja KK Samobor-Anindol. Jedino je Rus Guerunov bio nadmoćniji i bolji te zasluženo trijumfirao i ponio u Moskvu 4.000 EUR-a. U finalu se fenomenalnom Rusu pokušao suprotstaviti naš Tomislav Rašidagić, ali, na žalost, nije uspio. Ipak je razlika od 20-ak kg u korist Rusa i veće iskustvo bilo presudno. Drugim mjestom je Tomislav osigurao novčanu nagradu od 2.000 EUR-a. Treće mjesto i 1.000 EUR-a je osvojio Nenad Vukobrat, dok je 500 EUR-a zaradio i Davor Mrzak osvojivši 5. mjesto.

Drugog dana na rasporedu su bile mlađe uzrasne kategorije (do 18 godina starosti), a i u ovom dijelu natjecanja su dominirali predstavnici Samobor-Anindola te osvojili ukupno 17 medalja.

U konkurenciji ekipnih kata nastupile su mlađe učenice (Razum, Tomaško, Imprić) i cicibani (Vuković, Meštrović, Marić), koji su se okitili srebrnom, odnosno brončanom medaljom te tako prvim nastupom uspješno započeli svoju natjecateljsku karijeru. Mlađe kadetkinje u sastavu Kralj, Karamatić i Celizić svoj nastup su okrunile zlatom. U pojedinačnoj konkurenciji cicibanki premoćno je pobjedu odnijela Rebeka Smolčić. Tomislav Stolar u konkurenciji kadeta nije imao dostojnog protivnika te je i on osvojio prvo mjesto.

U konkurenciji boraca gotovo svi natjecatelji koji su nastupili uspjeli su doći do odličja te su pokazali zavidnu razinu karate umijeća.

Filip Kolarec ponovno je slavio u kategoriji mlađih učenika preko 40 kg gdje se u finalu susreo s klupskim kolegom i imenjakom Barlovićem. U istom uzrastu, ali do 36 kg, treće mjesto osvojio je Leon Kovačić, a odličnim nastupima u kategoriji mlađih kadeta ispod 64 kg slavio je Renato Brković. Broncom su se okitile Martina Matulić (učenice do 44 kg) i Katarina Biber (učenice do 50 kg), dok je u starijoj kategoriji (mlađe kadetkinje do 55 kg) do bronce došla i Sara Sirovica.

U nešto starijem i ozbiljnijem uzrastu kadeta, Samoborci su ponovno briljirali tako da su se uspjeli okititi s tri zlata. Ana i Maja Lenard bile su najbolje u svojim kategorijama (Ana do 57 kg i Maja preko 57 kg), dok je odlični Matej Tomazin slavio u teškoj kategoriji preko 75 kg. Brončani su ovoga puta bili Haris Kovačević do 60 kg i Nikola Šoić do 70 kg.

Ovaj nastup pred kraj sezone na neki način i govori o radu i trudu naših karateka tijekom cijele godine.

Karatašima Bregane šest odličja

Članovi Karate kluba Bregana postigli su sjajne rezultate na Croatia Cupu u Zagrebu.

U konkurenciji 560 natjecatelja iz 10 zemalja, mladi karataši iz Bregane osvojili su dva zlata, dva srebra i dvije bronce u borbama.

Najuspješnije su ovom prilikom bile Stefani Filipić u kategoriji učenica do 40 kilograma i Gabrijela Tušinec u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kilograma. Gabrijela je imala izuzetno atraktivan nastup pa je u tri meča osvojila 21 bod nožnim udarcima.

Srebrne medalje su osvojili Ivan Bilić u kategoriji mlađih kadeta do 48 kilograma i Dijana Ćosić u kategoriji učenica do 40 kilograma.

Uspješan nastup za karatiste Bregane upotpunili su brončanim medaljama Josipa Bilić u kategoriji mlađih kadetkinja do 60 kilograma i Dominik Kovačić u kategoriji mlađih kadeta do 48 kilograma.

Bez medalje su ovom prilikom ostali Paula Andričević, Tomislav Macan i Karlo Pejić.

Ovaj turnir je treneru Goranu Romiću poslužio kao zadnja provjera pred europski karate kup za mlade koji će se održati za tri tjedna u Bratislavi i na kojem će nastupiti šest natjecatelja iz Karate kluba Bregana.

2. mjesto - Josipa Bilić, mlađe kadetkinje do 60 kg

ŠKOLSKI SPORT - Nogometaši i rukometašice 5. i 6. razreda završile školsku natjecateljsku sezonu

Žapci najbolji s loptom

Posljednja ovogodišnja natjecanja pripala su učenicima 5. i 6. razreda osnovnih škola. Gradska natjecanja za osnovne škole održali su i nogometaši i rukometašice 5. i 6. razreda. Tako su na igralištu OŠ M. Langa u Bregani u subotu, 12. svibnja, na teren izašli nogometaši, i to iz pet osnovnih škola. U liga sustavu "svatko sa svakim" najkvalitetniju igru pokazali su predstavnici ŠŠD Žabac iz OŠ Sveta Nedelja s tri pobjede i jednim porazom. Drugo mjesto s jednim porazom i jednim neriješenim rezultatom zauzeli su članovi ŠŠD LOB OŠ B. Tonija, trećeplasirani su bili predstavnici ŠŠD Vihor OŠ M. Langa iz Bregane s istim omjerom pobjeda i poraza, kao i drugoplasirana ekipa, ali s lošijom gol razlikom. Četvrto su mjesto osvojili predstavnici ŠŠD Stražnik OŠ Samobor, a posljednji, bez pobjede, bili su predstavnici ŠŠD Okić iz OŠ M. Šiloboda.

Sljedeće subote, 19. svibnja, na teren su izašle djevojčice iz tri osnovne škole. Najkvalitetniju igru, kako je bilo i očekivano, pokazale su članice ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja, koje su "prošetale" turnirom bez poraza. Drugoplasirana je ekipa ŠŠD Okić OŠ M. Šiloboda s jednom pobjedom i jednim porazom. Treće mjesto osvojile su članice ŠŠD Vihor OŠ M. Langa s dva poraza.

Tajnik ŠŠS

Zdravko Frajt, prof.

Pobjednička ekipa ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja:

Sven Sinković, Mateo Jurinec, Matej Šoštarić, Mario Kapus, Frano Ivanović, Martin Škutin, Domagoj Barač, Antonio Žitković, Stipo Čičak, Luka Bakula, Marin Holetić, Marin Luketić, Mateo Vlašić, Ivor Herceg, Dorian Wortz, Mislav Maruna.

Voditelj ekipe: Matija Vuzem, prof.

Pobjednička ekipa: ŠŠD Žabac OŠ Sveta Nedelja

Mia Anđelo, Ivana Lapenoa, Josipa Čepuran, Antonia Iviček, Lorena Bolfek, Mihaela Komorčec, Mia Orešić, Dorotea Posavec, Petra Lovrić, Ivona Jeličić, Željka Šmerek, Marina Petrić.

Voditeljica ekipe: Ivana Rodić, prof.

GIMNASTIKA - 11. proljetni turnir GK Samobor

Napredak u rezultatima

Revija 80-ak gimnastičarki svih dobnih skupina i kategorija te 5 malih gimnastičara pokazala je 26. svibnja na 11. proljetnom klupskom prvenstvu samoborskog gimnastičkog kluba koliko su u svom radu napredovali. Njihove trenerice Sonja Jandrečić, Sandra Jurković, Iva Lulić, Andreja Popović, Martina Bublić i Nives Krošnjar zadovoljne su rezultatima, dok bi trener Duško Kovljanin rado da se još koji dječak pridruži njegovoj malobrojnoj, ali vrijednoj ekipi.

U skupini Limačica ovaj su put najbolje rezultate postigle Ema Herger, Mia Vuksanić i Lana Žitković; kod Tratinčica Tajana Čutić, Korina Žaja i Ana Šandrk; u skupini Leptirica Anja Ašanin, Mia Vraneković i Barbara Kotarski; među Pčelicama Dora Šagud, Ena Bošnjak i Paula Vulić, u skupini Ljubičica Lara Vukić, Elena Horvat i Laura Nenadić; a kod Misica Jelena Brkić (s odličnim preskokom i ocjenom 20,00), Lea Bošnjak te Doris Kižlin i Irma Majstorović koje su dijelile 3. mjesto.

Od 7 natjecatelja u ekipi Mistera na natjecanju su se pojavila petorica, a za najbolja su se mjesta izborili Filip Stepić, Marko Lehpamer i Luka Rožek.

U trećem turnusu nastupile su gimnastičarke - natjecateljice i postigle sljedeće rezultate: u kategoriji djevojčica C najbolja je bila Lucija Nemanić, a za njom Karla Kovačić i Tena Šelj; među kadetkinjama C prva je bila Lucija Kirschenheuter pa Ivana Stepić te Nina Fresl.

Juniorke C programa Elena Tančak i Tara Glaser te B programa Anamarija Kovačić, Helena Kovačić i Lara Šelj (ozlijeđena prije tjedan dana na turniru u Čakovcu) nisu imale pravu konkrenciju, ali im je zato medalje i diplome uručio kajakaš i bivši stanovnik Big Brother kuće Dominik Rožić.

Natjecanje su, uz roditelje, popratile i bivše gimnastičarke kluba Anita Bišćan, Danijela Brnčić, Ana Miklenić Novačić te Dubravka Perlić, koje su prije 10-ak godina, u počecima GK Samobor, bile u vrhu samoborske gimnastike.

Kristina Kirschenheuter

GIMNASTIKA - Samoborske gimnastičarke u Europskoj Uniji

Naše pojedinačno bolje

Međunarodnim prijateljskim turnirom održanim 27. svibnja u Ljubljani nastavljena je suradnja dvaju sportskih gimnastičkih društava, GK Samobor i GIB Šiška Ljubljana. Samoborke su u dvjema kategorijama bile ekipno bolje, a Ljubljančanke u jednoj. Pojedinačno više su uspjehe imale naše gimnastičarke, koje "rade" zahtjevnije programe. No, bit ovoga susreta ipak je bilo druženje.

K.K.

KOŠARKA - JUNIORI – III. HRL – 18. kolo Samobor - Fortuna 92:93 (54:49)

Atraktivan završetak sezone

U zadnjoj utakmici sezone publika je mogla uživati u odličnoj igri obje ekipe sa zakucavanjima i super uzbudljivom završnicom. Iako su Samoborci većinu utakmice imali minimalnu prednost, a dvije minute prije kraja čak 6 razlike, gosti su uspjeli serijom od 9:0 preokrenuti rezultat i povesti s 3 razlike.

Tada Samoborci pola minute prije kraja preko Geigera tricom izjednačuju, a odmah potom osvajaju loptu za novi napad. Međutim, prerano se odlučuju za šut, Gionechetti promašuje tricu, Geiger hvata odbijenu loptu, ali i on promašuje čisti zicer. Gosti hvataju loptu, a Pintar neoprezno na njihovoj polovici radi prekršaj svega 2 sekunde do kraja utakmice. Gosti pogađaju jedno bacanje za minimalno vodstvo. Najbolji Samoborac Levanić hvata dugu loptu ispred trice gostiju, jednim driblingom prolazi kroz dva protivnička igrača i sa zvukom sirene šutira iz trka, neometano s tri četiri metra, ali, na žalost Samoboraca, a radost gostiju, lopta izlazi iz koša.

Ovom iščupanom pobjedom Zaprešićani su uspjeli sačuvati prvo mjesto lige i viši rang, dok Samoborci ostaju na solidnom 5. mjestu od 10 ekipa.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Levanić s 31 poenom i tri prekrasne blokade, Šilobod s 25 poena, 12 skokova i super zakucavanjima te Geiger s 21 poenom.

Spomenimo da je zadnje 3 minute gostima bilo daleko lakše igrati pod košem Samoboraca nakon izlaska Šiloboda iz igre zbog petog prekršaja.

Kod gostiju istakli su se igrom Ključarić s 26, Miketa s 23 i Divković s 20 poena.

SKIJANJE - Održana Izborna skupština Ski kluba Samobor

Povratak Stjepana Bašića

Unatoč svim poteškoćama, osobito izraženim zbog nedostatka snijega, sezona Ski kluba Samobor može se ocijeniti uspješnim. To su zaključili članovi kluba okupljeni 24. svibnja na svojoj skupštini. Smatraju da se može bolje, i to ne samo u rezultatskom smislu. Naime, novi predsjednik Stjepan Bašić želi da se članstvo što više omasovi, da se potaknu druženja i ujedinjavanje današnjih mini grupa i mini ekipa. To je jedan od razloga što se nakon nekoliko godina ponovno prihvatio dužnosti predsjednika.

Kao jedan od zadataka pred novim vodstvom su i pripreme za obilježavanje 40. obljetnice rada, što je dokaz bogate i duge tradicije ovog sporta u našem gradu. Osim novog predsjednika Stjepana Bašića, novi Upravni odbor kluba čine Danijel Krsmanović, Roman Olivari, Saša Martinović, Zvonimir Ipša, Ivan Kodrić i Goran Bukovina.

Na skupštini su kao veći uspjesi navedeni nastupi Nike Fleiss i Ivana Olivarija na Zimskim olimpijskim igrama u Torinu, klub je osvojio šesto mjesto u poretku klubova u Gorenje Croski kupu, Leo Martinović osvojio je prve FIS bodove i postao stipendist Grada Samobora, a uočljiv je napredak svih mladih natjecatelja u svojim kategorijama. Stoga je na njihovu radu upućena zahvala trenerima Marku Petroviću i Dubravku Laliću. Posebna zahvala otišla je na adresu svih roditelja, obitelji Franjko, a želje za dobrim zdravljem Niki Fleiss, koja je započela treninge za novu sezonu. Dobrim željama pridružili su se i gosti – tajnik Samoborskog športskog saveza Juro Horvat, glavni tajnik Skijaškog saveza Damir Raos i zamjenica gradonačelnika Marica Jelenić.

Na kraju skupštine podijeljena su priznanja natjecateljima, usvojeni plan i program rada u narednom razdoblju te izmjene Statuta, koji je usklađen s novim Zakonom o športu.