Medalje kyokushin karatista s međunarodnih natjecanja

Uspjeh KK Sutinska vrela

Karatisti Karate kluba Sutinska vrela predvođeni trenerom Mladenom Šančićem osvojili su prvo mjesto na prošlotjednom međunarodnom kyokushin karate turniru Dutch Open. Turnir je održan u nizozemskom gradu Striljenu, a prva mjesta su osvojili Nenad Šančić u teškoj kategoriji i Matija Dujnić iz KK Sisak u srednjoj kategoriji. Marko Šintić iz KK Sutinska vrela osvojio je sedmo mjesto u teškoj kategoriji.

Dugogodišnji rad KK Sutinska vrela pod vodstvom trenera Mladena Šančića, Saše Smiljanića i Zvonka Samaržije se tako pokazao vrlo uspješnim, a mladi su sportaši nagrađeni vrijednim medaljama.

3. HNL središte - 11. kolo - Zagorec - Samobor 0:1

Pobjeda za vrh tablice!

Uspješna serija nogometaša Samobora nastavljena je i u Krapini. Iako je domaćin imao velik broj lijepih prigoda, bodovi su ipak otišli u Samobor.

Iz jedine prave prilike Samoborci su preko vrlo dobrog Kovačića u 81. minuti poveli i utakmicu uspješno priveli kraju. U jesenskom dijelu natjecanja to je možda i odlučujuća pobjeda i NK Samobor je u sjajnoj prilici da zimu provede na čelu prvenstvene ljestvice.

I.T.

OSTALI REZULTATI 11. kola:

Ilovac - Dugo Selo 1:3, Dragovoljac Hrašće - Lokomotiva 2:1, Graničar Gradip - Vrbovec 2:0, Lučko - Mladost Regeneracija 1:1, ZET - Velika Mlaka 3:2 i Segesta Vrapče 1:1.

Na tablici vodi Samobor s 24 boda. Drugo je Lučko s 22 boda.

Jedinstvena županijska liga - 13. kolo

Rezultati:

Klokočevac - Rugvica 3:2, Zrinski tehnovent - radnik 2:3, Lonja - Iskra Zelina 1:2, Strmec - Lukavec 4:1, Jelačić - Sava (S) 2:1, Mladost - Udarnik 0:0, Jaska - Vinogradar 2:1 i Zaprešić - Stupnik 2:0.

Na tablici vodi Udarnik s 34 boda.

Sava je na 5. mjestu sa 22 boda, 10. i 11. su Zrinski Tehnovent i Stupnik sa po 16 bodova, a Klokočevac je na 13. mjestu s 13 bodova.

I.T.

Otvoreno prvenstvo Hrvatske u karateu - II. CRO OPEN

Hrvatska najbolja

Otvoreno prvenstvo Hrvatske u karateu  - II. CRO OPEN

U Samoboru je u subotu, 2. studenog, održan prvi dan Otvorenog prvenstva Hrvatske u karateu pod nazivom II. Cro Open. Natjecanje se održalo u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija, a predstavilo se 950 natjecatelja iz devet zemalja. Natjecanju nisu prisustvovali predstavnici Slovačke, Jugoslavije, Njemačke i Švicarske, iako su i oni bili najavljeni.

Ovogodišnji Cro Open službeno je otvorio Zlatko Mateša, predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora. Sam turnir, koji je bio odlično organiziran, ujedno je poslužio i kao zadnja provjera za Svjetsko prvenstvo, koje će se održati u Madridu 21. studenog ove godine.

Među seniorima natjecalo se u šest kategorija u muškoj i tri kategorije u ženskoj konkurenciji. Finalisti u ekipnom dijelu natjecanja bile su prva i druga reprezentacija Hrvatske, a uspješnija je bila Hrvatska 1 koja je pobijedila s rezultatom 4-0. Za pobjedničku momčad nastupili su Lefevre, Mešanović, Vukobrat, Zamlić, Iskra i Janković.

Nakon ekipnih natjecanja na borilišta su izašli finalisti u pojedinačnoj konkurenciji. Tomislav Udovčić iz KK Samobor pobijedio je Glavaša u konkurenciji do 60 kg, te tako postao prvak Hrvatske.

Do 65 kg prvak je Mađar Adam Kovach, a u najzanimljivijem meču svjetski prvak Junior Lefevre porazio je Idrizija i pobijedio u svojoj kategoriji. Lefevre je nakon meča izrazio veliko zadovoljstvo, jer smatra da zbog drugih obveza nije bio u najboljoj fizičkoj kondiciji, a konkurencija je bila velika. Također smatra da mu je ovo odlična priprema za Madrid, gdje će pokušati obraniti naslov, što nije laka zadaća, jer se na takvim prvenstvima uvijek događaju neka iznenađenja.

U konkurenciji do 75 kg prvak je Belgijac Houwen, a u kategoriji do 80 kg najuspješniji je bio Danijel Sivrić iz Hrvatskog dragovoljca. U natežoj kategoriji pobijedio je Zamlić iz Rijeke.

U ženskoj konkurenciji pobijedile su Čekunec iz KK Globus iz Čakovca do 53 kg, Slovenka Jularič do 60 kg i Lea Iskra iz KK Tempo iznad 60 kg.

Izvrsni rezultati Samoboraca

Maja Janković, Dario Svetić i Davor Mrzak u ekipnom natjecanju za Hrvatsku I su osvojili 1. mjesto.

Matija Žuti je u kategoriji kadeta do 70 kg osvojio 3. mjesto.

Tomislav Udovčić je među juniorima osvojio 3. mjesto, a u nastupu seniora do 65 kg 1. mjesto.