JŽL - 27. kolo: Kloštar - Zrinski Tehnovent 2:1

Do poraza u drugom poluvremenu

Domaćin je krenuo agresivno i ambiciozno, ali ih je u 31. minuti iznenadio zgoditak koji je iz prekida postigao Petrić. No, u drugom poluvremenu, s dvije izmjene u momčadi, Kloštar je postigao dva pogotka u tri minute i Zrinski se u Farkaševac vraća bez bodova.

STRIJELCI: 0:1 - Petrić (31), 1:1 - Mamić (62),2:1 - Tomaj (64).

A.J.

JŽL - 27. kolo: Jaska - Klokočevac 2:1

Poraz i s igračem više!

Dok su gostima iz Klokočevca bodovi bili neophodni za ostanak u JŽL, domaći su u susret ušli neopterećeno. Kad je Tesla u 48. minuti izjednačio, a sudac Novak u 55. minuti isključio Ivančića, činilo se da će igrači Klokočevca ipak do tri boda. No, umjesto toga, Jaska ih je golom Golešića gurnula prema izlazu iz JŽL.

STRIJELCI: 1:0 - M. Ivančić (10), 1:1 - Tesla (48), 2:1 - Golešić (78).

I.T.

JŽL - 27. kolo: Stupnik - Turopoljac 1:1

Tri vratnice i jedanaesterac

Utakmica u kojoj su bodovi bili od presudne važnosti za obje momčadi protekla je u uzbudljivom i borbenom nadmetanju, povremeno i na rubu incidenta. No, nakon devedeset minuta, u kojima su domaći nogometaši 3 puta pogodili vratnicu i zapucali jedanaesterac, razmak na prvenstvenoj ljestvici između Stupnika i Turopoljca ostao je isti - 3 boda.

STRIJELCI: 0:1 - Šprajc (3), 1:1 - Božić (53).

A.J.

Nogomet: Druga liga - Samobor - Uskok 1:2

Natrag u Treću ligu

SAMOBOR, Gradski stadion. Gledatelja oko 50, Anto Jelić i Krešimir Kurjaković (Zagreb). Četvrti sudac: Ivan Vukojević (Zagreb). Dalegat: Branko Ivetić (Pula).

STRIJELCI: 1:0 Goleš (33), 1:1 Romac (47), 1:2 Čokolić (85).

SAMOBOR: Fabijan, Kereković, Goleš, Jordan, Kordić, Zeljković, Sabljić, Galić, Jambrečina (od 76. Merkl), Kovačić, I. Raić.

USKOK: Smodlaka, Bilonić, Pletikosić, Đuričić, D. Glavina, Romac, Grbeša, I. Glavina, Delić (od 76. Čikolić), Oliveira (od 46. Reić), Stanić (od 46. Župan).

OCJENA IGRE: 6; ŽUTI KARTONI: Pletikosić Goleš, D. Glavina, Đuričić, Kordić; CRVENI KARTONI: Čokolić (87), Sabljić (87).

IGRAČ UTAKMICE: D. Glavina.

Početak utakmice obilježio je silovit udarac Kovačića, ali i prilika Pletikosića koji je u slalomu prešao niz domaćih igrača, ali je promašio okvir gola.

Samobor je poveo lob udarcem Goleša s oko 15 metara iskosa, a izjednačio je Romac, pogodivši nakon kornera glavom gol domaćih. Na sličan način, udarcem glavom poslije kornera, došlo je i do konačnog rezultata, vodstva gostiju od 2:1.

Samobor se tako, nakon godine dana u Drugoj ligi, seli u niži rang natjecanja, a vrijeme koje dolazi pokazat će i tko će u njemu voditi klub.

I.T.

OSTALI REZULTATI 29. KOLA:

SEGESTA - GOŠK 1:0, ŽMINJ - ISTRA 0:2, SOLIN GRAĐA - INKER 0:0, CRO. SESVETE - MOSOR 4:0, ULJANIK - NOVALJA 0:0, TRNJE - IMOTSKI 0:1 i ORIJENT - VRBOVEC 2:0.

Na prvenstvenoj ljestvici vodi Istra s 59 bodova, ispred Uljanika koja ima 56 bodova. Posljednji, 16. je Vrbovec s 23 boda. Samobor je na 14. mjestu i ima 28 bodova.