Nogomet: Druga liga - Samobor - Mosor 2:1

Konačno pobjeda

SAMOBOR, Gradski stadion. Gledatelja oko 100, vrijeme pogodno za igru, teren dobar. Sudac: Eugen Katić (Buje). Pomoćnici: Robert Knežević i Igor Krmar (Zagreb). Četvrti sudac: Danijel Janošević (Zagreb). Dalegat: Budimir Peranić (Novalja).

STRIJELCI: 1:0 Jambrečina (10), 1:1 Petričić (32), 2:1 Kovačić (43).

SAMOBOR: Fabijan, Kereković, Mišić, Jordan, Kordić, Zeljković, Uzelac, Galić, Jambrečina (od 88. Serdarušić), Kovačić (od 85. Sabljić), Salihović (od 70- I. Raić).

MOSOR: Perdijić, Ergedžija, Kurtović, Vitajić, (od 60. A. Vitajić), Bešić, Vukadin, Uzelac (od 46. Žuljević), Petričić, Elev, Aničić, Mišura (od 55. Mužinić).

OCJENA IGRE: 6; ŽUTI KARTONI: Vukadin, Jordan; CRVENI KARTON: Aničić (80).

IGRAČ UTAKMICE: Damir Kovačić.

U utakmici na kojoj je po prvi put na samoborsku klupu sjeo Toni Brekalo, Samobor je konačno došao do bodova.

Već nakon deset minuta bilo je 1:0, kad je na odbijenu loptu natrčao Jambrečina i s pet metara je gurnuo u gol. Opuštanje domaćih i u 32. minuti kazna - 1:1. Ipak, pri kraju poluvremena, Kovačić je euro golom s dvadesetak metara pogodio mjesto gdje se spajaju vratnice i bio je to konačan rezultat.

U drugom je poluvremenu bilo pokušaja i s jedne i s druge strane, ali bezuspješno.

OSTALI REZULTATI 27. KOLA:

SEGESTA - ISTRA 1:1, NOVALJA - IMOTSKI 3:1, CRO. SESVETE - ŽMINJ 2:0, ULJANIK - VRBOVEC 5:0, SOLIN GRAĐA - GOŠK 3:0, TRNJE - USKOK 2:3, ORIJENT - INKER 1:0.

Na prvenstvenoj ljestvici vodi Uljanik s 55 bodova, ispred Istre koja ima 53 boda. Posljednje, 16. je Trnje s 22 boda. Samobor je na 14. mjestu i ima 28 bodova.

U 28. kolu Samobor gostuje kod Inkera u Zaprešiću.

I.T.

Nogomet: Druga liga - GOŠK - Samobor 2:1

Ipak poraz

DUBROVNIK, Stadion na Lapadu. Gledatelja oko 150, vrijeme pogodno za igru

Sudac: Mauro Tomišić (Pazin). Pomoćnici: Diego Žudetić (Pula) i Robert Ilić (Potpičan). Četvrti sudac: Nikola Milina (Split). Dalegat: Boris Lelas (Omiš).

STRIJELCI: 1:0 Bijedić (54), 1:1 Galić (71), 2:1 Bijedić (87).

GOŠK: Čović, Stipišić, Čikato, Dadić, Bezer, Topić, Mladin (od 79. Plešnar), Marušić, Lakić (od 46. Gugić), Bijedić, Balić (od 46. Bogdanović).

SAMOBOR: Fabijan, Kereković, Mišić, Jordan, Kordić, Zeljković, Uzelac, Galić (od 89. Raić), Jambrečina, Kovačić, Salihović (od 77. Kužilek).

OCJENA IGRE: 6; ŽUTI KARTONI: Mladin, Zeljković; CRVENI KARTON: -.

IGRAČ UTAKMICE: Admir Bijedić.

Samoborci su u Dubrovnik stigli bez trenera Markovića koji je, zbog nanaplaćenih potraživanja, odbio sjesti na sve užareniju klupu Samobora. Kako je izostala uobičajena logistička potpora, na kraju ne čudi ni rezultat. Ipak, Samoborci su mogli proći i bolje. Dapače, sve do pred kraj su držali solidnih 1:1 i bod je već bio na putu prema Samoboru. No, najbolji igrač domaćih Bijedić u 87. je minuti iz slobodnog udarca uputio točan udarac prema golu i lopta se zakoprcala u mreži.

Samobor tako ostaje čvrsto prikovan pri dnu prvenstvene ljestvice.

OSTALI REZULTATI 26. KOLA:

ISTRA - IMOTSKI 0:0, ŽMINJ - SOLIN GRAĐA 0:0, MOSOR - ORIJENT 2:1, INKER - TRNJE 4:3, SEGESTA CRO. SESVETE 0:2, USKOK - ULJANIK 0:2 i VRBOVEC - NOVALJA 1:0.

Na prvenstvenoj ljestvici vodi Uljanik s 52 boda, koliko ima i drugoplasirana Istra. Posljednje, 16. je Trnje s 22 boda. Samobor je na 14. mjestu i ima 25 bodova.

U 27. kolu Samoboru u goste dolazi Mosor.