Iris Maria Šlatka osvojila brončano odličje na Prvenstvu Hrvatske za žene u hrvanju slobodnim stilom

Lako se prebacuje s juda na hrvanje

Lako se prebacuje s juda na hrvanje-1

Samoborka Iris Maria Šlatka osvojila je brončano odličje na Prvenstvu Hrvatske za žene u hrvanju slobodnim stilom, održanom u 13. ožujka, u Varaždinu.

Na prvenstvu je nastupilo 66 hrvačica iz 11 hrvatskih klubova. Iako sa svojih 14 godina spada u uzrast starijih djevojčica, borila se u starijem uzrastu i ostvarila ovaj sjajan rezultat pod vodstvom trenera Marija Mihalja i Vitalii Melnyka. Vrijedi istaknuti da je u borbama pobijedila i aktualnu kadetsku reprezentativku.

Iris Maria je uspješna judašica, članica Judo kluba Okami, a u hrvanju nastupa za Hrvački klub Metalac iz Zagreba. Ovo je drugo odličje u hrvanju koje Iris Maria donosi Samoboru. 2016. godine bila je prvakinja Hrvatske u kategoriji mlađih djevojčica, a sada i u starijim kategorijama nastavlja sa uspješnim nastupima. U svojoj kolekciji ova mlada samoborska sportašica s prvenstva Hrvatske ima 3 državne medalje u judu te 2 u hrvanju.