SENIORI – II liga Centar – 22. kolo Samobor - Maksimir 95:73 (54:37) (31:20, 23:17, 23:22, 18:14)

KOŠARKA - Na kraju zasluženo treći

SENIORI – II liga Centar – 22. kolo
Samobor - Maksimir  95:73 (54:37) (31:20, 23:17, 23:22, 18:14)

KK SAMOBOR: Lovro Mandalinić 24, Bruno Levanić-Kutni 17, Dario Gazić 16, Josip Škara 15, Niko Gril 10, Bruno Srabotnak 9, Marko Šilobod 4, Luka Živko, Jakov Kontak, Mateo Gionechetti-Prahin; Trener: Marin Sedlar

KK MAKSIMIR: Filip Škrinjarić 24, Fran Regina 18, Petar Pavao Lacić 12, Luka Jakupčić 8, Dario Šantić 5, Domagoj Knez 4, Sven Papišta 2, Frano Mirković, Filip Mađarac, Juraj Dawidowsky, Tin Bokulić; Trener: Dario Šantić

Košarkaši Samobora u zadnjem 22. kolu lige pobijedili su kao domaćini ekipu Maksimira rezultatom 95:73 i time zaključili sezonu na trećem mjestu, odmah iza ekipa Dubrave i Zapruđa. Samoborci su krenuli neopterećeno u utakmicu, ali vrlo angažirano i učinkovito riješeni da pred domaćom publikom završe sezonu s pobjedom.

Već do poluvremena Samoborci ubacuju 54 koševa za dvadesetak poena prednosti, koje do kraja utakmice uspješno brane za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Lovro Mandalinić s 24 i Bruno Levanić-Kutni sa 17 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Tomislav Filip Škrinjarić s 24 koša.

JUNIORI – 1. HRL – 18. kolo Bosco - Sambobor 71:88 (35:46) (21:18, 14:28, 16:24, 20:18)

KOŠARKA - Na kraju solidni 7.

KK SAMOBOR: Karlo Filipović 31, Lovro Jelić 21, Kristijan Iviček 11, Marko Matijaščić 10, Jakov Kontak 5, Ivan Alilović 4, Filip Jagodić 4, Fabijan Čakanić 2, Roko Sedlar, Jan Matović, Marko Milakara; Trener: Mirko Mandalinić

KK BOSCO: Mateo Janušić 15, Drago Alilović 11, Vedran Biloš 10, Borna Antolić 10, Petar Cvitanović 8, Nik Viduka 8, Emil Sušac 4, Bože Bagarić 3, Hrvoje Pašalić 2, Andrej Radaković, Luka Lesar, Vito Šilović; Trener: Marijan Bagarić

Juniori Samobora u 18. kolu lige pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Bosca iz Zagreba rezultatom 71:88 i time zazuzeli solidno 7. mjesto najjače juniorske lige. U prvoj četvrtini ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi u drugoj Samoborci predvođeni razigranim razigravačem Karlom Filipovićem ubacili u drugu brzinu i vrlo brzo stekli znatnu prednost. U posljednjoj četvrtini kod dvadeset razlike za Samoborce dobili su svi igrači priliku, koju su znalački iskoristili i priveli utakmicu kraju za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca uz najučinkovitijeg Karla Filipovića s 31 košem odlično je odigrao i Lovro Jelić s 21 košem.

Kod Bosca najučinkovitiji je bio Mateo Janušić s 15 koševa.

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 5. kolo Samobor - Fortuna 56:45 (27:20) (14:8, 13:12, 15:17, 14:8)

KOŠARKA - Borbeno do pobjede

KK SAMOBOR: Kontak 14, Zorko 13, Knezović 17, Sedlar, Milakara 2, Matović 1, Spaseski-Baburek 9, Šoštarić; Trener: Marin Sedlar

KK FORTUNA: Mandić 3, Grubišić, Brekalo 3, Hrsto 6, Prtenjača 8, Juričić 15, Modrić, Mlikotić 2, Ladan 8; Trener: Jurica Hegeduš

Kadeti Samobora u 5. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 56:45.

U vrlo borbenoj i zanimljivoj utakmici Samoborci brane tokom cijele utakmice par koševa prednosti. U posljednje dvije minute utakmice Samoborci igraju odličnu obranu bez primljenog koša te serijom od 7 koševa dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Knezović sa 17 koševa, a kod Fortune Juričić s 15 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 12. kolo Dugo Selo - Samobor 58:72 (31:38 (14:19, 17:19, 14:13, 13:21)

KOŠARKA - Krenuli od početka i pobijedili

SAMOBOR: D. Džimbeg, Škiljan K. 26, Zadro 2, Mulahalilović 18, Pavšek 16, Govekar 5, Pavlović 5; Trener: Darko Džimbeg

DUGO SELO: Drevenšek, Ćuže 17, Nikolić, Žnidarić 10, Pejić, B. dobra 6, Golub 11, D. Dobra 2, Marelja 5, Djedović 3, Samardžić 4; Trener: Gavranović

Veterani Samobora u 12. kolu županijske lige pobijedili su u gostima ekipu Dugog Sela rezultatom 58:72. Od početka utakmice Samoborci su poveli nekoliko koševa razlike, koje uspješno brane do pred kraj utakmice, kada s još nekoliko koševa u nizu potvrđuju svoju zasluženu pobjedu.

Kod veterana Samobora istaknuli su se učinkovitošću Škiljan K. s 26 i Mulahalilović s 18 koševa.

Kod Dugog sela najučinkovitiji je bio Ćuže sa 17 koševa.