Prvenstvo Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore - Primorski Dolac, 5. i 6. prosinca

KARATE - Dva srebra i bronca za Samoborce

KARATE - Dva srebra i bronca za Samoborce-1

Proteklog vikenda u malom mjestu Primorski Dolac, u Dalmatinskoj zagori održano je prvenstvo Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore. U novoj sportskoj dvorani, koja bi izgledom zasjenila mnoge dvorane diljem Hrvatske, natjecanje je održano u vrlo teškim uvjetima, jer je dvorana bila vrlo hladna. Treneri i natjecatelji su u dvorani bili u kapama i jaknama i u takvim uvjetima je bilo vrlo teško pružiti svoj maksimum. Samoborci su se solidno priviknuli na zatečene uvjete pa su osvojili tri odličja i dva peta mjesta.

Prvo finale i srebrno odličje osvojio je Ian Baždar u kategoriji kadeta preko 70 kg. Ian je dobro odradio cijelo natjecanje, ali je u finalu morao priznati nadmoć svom protivniku iz Velike Gorice.

Za malo iznenađenje pobrinuo se Leon Henč u kategoriji kadeta do 63 kg, koji je nakon bolesti i povrede u pripremnom razdoblju na natjecanje otišao nedovoljno spreman, ali je velikom borbenošću uspio doći do finala, gdje je protivnik ipak bio prejak.

Silvia Buzaljko, od koje se očekivalo da konačno pokaže za što je sposobna, nažalost, opet nije uspjela biti najbolja kad je to najpotrebnije pa je osvojila "samo" brončano odličje u kategoriji mlađih seniorki do 68 kg.

Dorian Romić u kategoriji juniora do 61 kg te Igor Katanec u kategoriji juniora do 76 kg ostali su korak prekratki te su izgubili borbe za medalju, ali su imali odličan nastup.

Leonard Šogorić i Toni Vuković ovaj puta nisu imali značajniji nastup.

Paula Andričević osvojila broncu

Paula Andričević, članica Karate kluba Bregana, odličnim borbama osvojila je brončanu medalju na Prvenstvu Hrvatske u kategoriji mlađih seniorki do 55 kg. Šteta što je zbog par upitnih sudačkih odluka u polufinalnom meču ostala bez šanse za odlazak na EP. Prema prikazanoj kvaliteti Paula je potvrdila da ima sjajan potencijal, koji može realizirati još boljim zalaganjem i dodatnim treningom. Obzirom da je tek ušla u dobnu skupinu mlađih seniorki, bit će prilike za nova dokazivanja.

Osim Paule, na ovom prvenstvu je nastupilo još troje natjecatelja iz KK Bregana: Domagoj Žabčić te Petra i Jurja Vukovinski. Oni se ovaj put nisu umiješali u podjelu odličja, ali su skupili dragocjeno iskustvo za buduće nastupe.

1. Top 8 Zagrebačke županije

STOLNI TENIS - Zara i Katarina pobjednice

U Samoboru je 6. prosinca održan 1. Top 8 Zagrebačke županije.

Od domaćih igračice bilježe se dva prva mjesta Zare Ilić u mlađim kadetkinjama i kadetkinjama te prvo mjesto Katarine Žitković u juniorkama.

Klara Znika zauzela je drugo mjesto u kadetkinjama i četvrto mjesto u juniorkama, Lucija Krnić je bila četvrta u najmlađim kadetkinjama, Ana Znika peta, Neva Gojković u klincezama i Grigor Ilić i juniroma su bili šesti, a Jan Bogović u kadetima je bio osmi.

1. HL zapad - žene

STOLNI TENIS - Dva poraza zaredom

Igračice STK Samobora u sastavu Ivana Medvedović, Katarina Žitković, Zara Ilić i Klara Znika odigrale su u subotu, 5. prosinca, 6. kolo. Gostovale su u Crikvenci i izgubile 1:4, a u Jadranovu također s 1:4.

Igračice Samobora su tako završile jesenski dio ligaških natjecanja na 7. mjestu. Kako je ovo prva sezona naših igračica u visokom natjecanju, trenutni se plasman ocjenjuje solidnim.

SENIORI – A2 liga – 10. kolo Medveščak – Samobor 84:91 (38:48) (21:24, 17:24, 24:22, 22:21)

KOŠARKA - Razigrali se i pobijedili

SENIORI – A2 liga – 10. kolo
Medveščak – Samobor  84:91 (38:48) (21:24, 17:24, 24:22, 22:21)

SAMOBOR: Alan Baričević 28, Matej Levanić 17, Hrvoje Gašparac 16, Marko Šilobod 9, Mateo Gionechetti-Prahin 8, Bruno Levanić 5, Luka Belamarić 2, Karlo Planinčić 0, Pavle Pavičić 0, Zvjezdan Imbert 0, Matej Čižmešija 0; Trener: Josip Vlah

MEDVEŠČAK: Anzulović 9, Majdandžić 4, Šundić 6, Šilježar 4, Gril 13, Ivanković 7, Samoščanec 12, Žganec 23, Kopanja, Kuga 2, Lakitić, Dojkić 4; Trener: E. Hadžić

Košarkaši Samobora u 10. kolu A2 lige seniora pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Medveščaka iz Zagreba rezultatom 84:91. Prvo poluvrijeme Samoborci, predvođeni Matejom Levanićem, ostvaruju prednost od 10 koševa: 38:48. Drugo poluvrijeme razigrali su se Gašparac i Šilobod i u uzbudljivoj završnici doveli Samoborce do pobjede. Domaćini su u samoj završnici zaprijetili preokretom ubacivši 4 trice zaredom, kada su u dva navrata izjednačavali rezultat 79:79 i 82:82, ali Samoborci mirniji u završnici zasluženo slave.

Kod Samoboraca briljirali su Gašparac s 30, Šilobod s 19 i Matej Levanić s 15 koševa.

Kod Medveščaka najučinkovitiji je bio Žganec s 23 koša.

U petak, 11. prosinca, u sportskoj dvorani Samobor, u 21,30 sati, sastaju se Samobor i Rudeš.

KADETI – 1. HRL – 9. kolo Samobor – Cedevita 41:77 (21:31) (13:15, 8:16, 14:20, 6:26)

KOŠARKA - Presudila šira klupa

SAMOBOR: Stanić 11, Vrbančić, Jelić 12, Knezović, Mišić 11, Pecić, Kupres 2, Kontak 3, Matović, Tatarević 2, Milakara; Trener: Marin Sedlar

CEDEVITA: Žaja 2, Krajinović 23, Blokar, Mehdić 10, Lukačić 17, Farkač 6, Milošević 8, Kalinić, Vukušić, Matijaščić, Parlov 6, Šustić 5; Trener: Nenad Kukić

U 9. kolu kadeti Samobora su na domaćem terenu izgubili od ekipe Cedevite s rezultatom 41:77. Samoborci su protiv fizički dominantnije ekipe ravnopravno odigrali gotovo do kraja prvog poluvremena, kada gosti ostvaruju seriju od desetak koševa za prednost od 21:31. U drugom poluvremenu gosti imaju širu klupu i više snage te dolaze do uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Jelić s 12 te Stanić i Mišić, oba s po 11 koševa.

Kod Cedevite najučinkovitiji je bio Krajinović s 23 koša.

1. Hrvatska rukometna liga - 11. kolo Rudar - Metković 1963 26:23 (13:9)

RUKOMET - Nastavili uspješan niz

1. Hrvatska rukometna liga - 11. kolo
Rudar -  Metković 1963  26:23 (13:9)

Rukometaši Rudara odigrali su još jednu odličnu utakmicu i slavili pobjedu nad ekipom Metković 1963, direktnim konkurentom za visoki plasman. Gosti iz Metkovića, koji su do sinoćnje utakmice zauzimali visoko treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici sa samo dva boda zaostatka za ekipom Rudara, došli su u Rude s neskrivenom ambicijom da pobijede i na taj način preuzmu drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Do 15. minute utakmice njihova ambicija je imala podlogu, jer su imali minimalno vodstvo, a tada kreću Rudari. Mini serijom od četiri uzastopna pogotka domaćini prelaze u osjetnije vodstvo 8:4, koje im daje dodatni poticaj i mirnoću te sigurnost u igri. Do kraja poluvremena, Rudari odličnom igrom u obrani i raznovrsnim napadom održavaju stečenu prednost za uvjerljivih 13:9, rezultat kojim završava 1. poluvrijeme. U nastavku domaćini pojačavaju tempo i u 37. minuti imaju visoku prednost, 18:10. No, kako je to već običaj u sportu, nekoliko grešaka domaćih igrača, odlične obrane gostujućeg vratara i gosti smanjuju na 18:16, a pitanje pobjednika ostaje u zraku. Novom serijom domaćini dižu prednost na 21:16, ali uporni gosti uspijevaju doći na zabrinjavajućih 2 dva gola zaostatka 22:20. Rudari se uspijevaju obraniti te s dva uzastopna pogotka u 57. minuti imaju sigurno vodstvo 24:20, čime je pitanje pobjednika ove odlične i uzbudljive utakmice bilo riješeno. Nakon posljednjeg zvuka sirene i konačnog rezultata 26:23, moglo je otpočeti zasluženo slavlje rukometaša Rudara. Skoro 400 gledatelja dugotrajnim pljeskom pozdravilo je novu pobjedu svojih rukometaša, ali i odličnu i korektnu ekipu gostiju iz Metkovića. Ovo je Rudarima bila deveta prvenstvena pobjeda u nizu, a uključujući i utakmice kupa dečki su nanizali 11 pobjeda. Novom pobjedom Rudari čvrsto drže drugu poziciju sa samo dva boda zaostatka za vodećom ekipom Metalca.

U posljednjem, 12. kolu prvog dijela prvenstva, Rudare očekuje gostovanje u Zadru kod istoimenog domaćina. Trenutna forma ekipa sugerira da Rudari nisu bez šansi i da se može očekivati nastavak uspješnog niza.

Rudar: Kumerle; T. Fabeković; Skendrović 2; M. Štajnkler 1; Gaća; Z. Fabeković 6; T. Štajnkler 1; P. Fresl; Brnas 2; J. Štajnkler; A. Trčak 4; L. Bumbak; E. Fresl 5; Đikić 4

Open Trbovlje 2015 – Trbovlje, 5. prosinca

KARATE - Iskra zlatna, Dino srebrni, a Lucija brončana

KARATE - Iskra zlatna, Dino srebrni, a Lucija brončana-1

U subotu, 5. prosinca, u slovenskom gradiću Trbovlju održan je 43. po redu međunarodni tunir Open Trbovlje 2015, kojeg organizatori predstavljaju "najstarijim karate turnirom u Europi". Ove godine su vrijedni organizatori uspjeli privući čak 796 natjecatelja iz 13 zemalja Europe pa je turnir bio izuzetno kvalitetan te je do medalje bilo vrlo teško doći. Ovaj turnir je bez konkurencije najkvalitetnije karate natjecanje u Sloveniji.

Karate klub Samobor je otišao u Trbovlje sa sedam svojih kvalitetnih mladih sportaša, koji su osvojili tri odličja, jedno zlato, jedno srebro i jednu broncu.

Najuspješnija je u Sloveniji s osvojenim zlatnom medaljom bila Iskra Majsec u konkurenciji mlađih učenica u katama, koja je u sva četiri susreta pobijedila optimalnim rezultatom 5:0. Iskra je bila dominantna i suvereno je nadvisila sve svoje konkurentice na turniru.

Dino Šimunec je u konkurenciji borba mlađih kadeta do 40 kg nakon tri sjajne pobjede u eliminacijama pokleknuo u finalu protiv odličnog bosansko-hercegovačkog predstavnika. Krenuo je odlično i u finalnom meču, ali je nakon primljenog jakog udarca u glavu posrnuo i više nije mogao kontrolirati borbu te se morao zadovoljiti odličnom srebrnom medaljom.

Lucija Gečević je u konkurenciji kata kadetkinje s tri pobjede i jednim porazom od kvalitetne srpske reprezentativke osvojila brončano odličje. Pokazala je da ulazi u dobru formu pred prvenstvo Hrvatske koje će se održati za dva tjedna.

Bez odličja iz Trbovlja su ostali Nika Jelen, Dario Szel, Ivan Terihaj i Mislav Blažeković.

Ovaj nastup u Trbovlju poslužio je samoborskom karate klubu za novo stjecanje neophodnog međunarodnog iskustva, koji je i garancija za ostvarenje budućih vrhunskih sportskih dostignuća.