3. HNL zapad – 11. kolo Samobor – Novigrad 0:3 (0:0)

Pomoćnici: Brezić i Marić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Bjelanović (75), 0:2 Bjelanović (88), 0:3 Tatar (89)

SAMOBOR: Bašić, Horvat (od 64. Vranković), Makarun, Zeman, Ivkovčić, Hasan, Škvorc, Trupec, Tomić (od 81. Žitković), Regović (od 57. Držić), Guliš

NOVIGRAD: Beblek, Aleksić (od 81. L. Čakarun), Valenta, Gavrić, Glavaš, M. Čakarun, Bjelanović, Žabec, Tatar (od 90. Caput), Ismaili (od 74. Batelić), Grujević

Trener: Dinko Jeličić

Igrač utakmice: Marko Bjelanović (Novigrad)

Dva derbija u razmaku od pet dana bila su previše za momčad Svena Raića. Umorniji domaćini (i dalje bez kapetana Brujića) nisu imali nikakve šanse protiv raspoloženih gostiju iz Novigrada koji su dominirali svih 90 minuta i zasluženo slavili rezultatom 0:3. Da je susret trajao 75. minuta apsolutni heroj u Hebrangovoj ulici bio bi Bašić koji je u nekoliko navrata obranio nemoguće i do ludilo dovodio istarske napadače. Ovako je ipak Bjelanović 15 minuta prije zadnjeg sučeva zvižduka jedan upotrebljiv centaršut pretvorio u 0:1 i nagovijestio prvi poraz u sezoni domaće momčadi. U posljednjim minutama dosad uvjerljiva obrana Samobora uspjela je primiti još 2 gola i tako gotovo izjednačiti broj primljenih golova u ovom susretu s ukupno primljenim golovima u prethodnih 10 susreta. Samoborci su tijekom 90 minuta samo jednom ugrozili vrata Bebleka, no nakon brzo odigrane kontre u 58. minuti udarac Držića prohujao je pokraj desne stative.

Nakon 11. kola vode Novigrad i Samobor sa po 22 boda, dok su Maksimir i Trnje na trećem s po 20.