SENIORI – A2 LIGA – 19. kolo Bosco – Samobor 82:67 (41:25) (23:10, 18:15, 18:18, 23:24)

KOŠARKA - Ne ide bez najboljih

SENIORI – A2 LIGA – 19. kolo
Bosco – Samobor  82:67 (41:25) (23:10, 18:15, 18:18, 23:24)

SAMOBOR: Levanić B., Vranić 2, Gionechetti 15, Pavičić, Šilobod 11, Levanić M. 11, Nakić 13, Baričević 9, Imbert 2, Belamarić 4, Planinčić; Trener: Josip Vlah

BOSCO: Mikić, Galinović, Kuga 11, Mijić 1, Jukić 3, Polanščak 8, Penić 13, Jakupčić 2, Bubalo 22, Čulek 20, Smolić 2; Trener: Goran Perić

Košarkaši Samobora u 19. kolu lige izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Bosca iz Zagreba rezultatom 82:67. Samoborci, neopterećeni pobjedom i bez povrijeđenog prvog playa Gašparca, krenuli su u utakmicu uglavnom s igračima s klupe, što im se vratilo kao bumerang uz čak 10 izgubljenih lopti i minus od 13 koševa do kraja prve četvrtine.

Domaćini održavaju prednost do polovice zadnje četvrtine, kada Samoborci povezuju nekoliko dobrih minuta igre i smanjuju na samo 5 koševa zaostatka 64:59, ali tada griješe u dva napada zaredom i propuštaju priliku za preokret. Do kraja utakmice domaćini ponovno vraćaju razliku na 15 koševa za zasluženu pobjedu. Na samoj utakmici valja spomenuti atraktivno zakucavanje Samoborca Gionechettija "alley oop-om" nakon dodavanja Šiloboda iz kornera, što je izazvalo pljesak publike.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Gionechetti s 15 i Nakić s 13 koševa.

Kod Bosca odlično su odigrali Bubalo s 22 i Čulek s 20 koševa.