JUDO - Velik uspjeh mlade samoborske judašice na Europskom kadetskom kupu

Bronca za Petru Leško

Članica Judo kluba Samobor Petra Leško nastupila je 5. ožujka na Europskom kadetskom kupu u judu u Zagrebu, koje je okupilo 195 kadetkinja i 358 kadeta iz 20-ak zemalja. U iznimno jakoj konkurenciji osvojila je 3. mjesto, izgubivši jedino od pobjednice u svojoj kategoriji, reprezentativke Ukrajine, koja je zbog svoje jake građe (104 kg i 197 cm) bila preteška protivnica Petri.

Nakon osvojenog 1. mjesta u Lignanu, ovim 3. mjestom Petra Leško je još jedan korak bliže odlasku na EP za kadete ove godine.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 16. kolo

Sava – BSK 2:2 (1:1)

Na kraju samo bod

STRMEC – Igralište Save

Sudac: Čunčić (Kuće)

Pomoćnici: Dolibašić (Novo Čiće) i Šekerija (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Orešković(42), 1:1 M. Matošević(45), 2:1 Kumerički(65), 2:2 Gajdek(90)

SAVA: Kožul, Kukolja (od 46. Kumerički), Drenški, Golemović, Rogić, Čakanić, Ovčarić, J. Matošević (od 65. Kočnar), M. Matošević, Brdarić, Gavran (od 81. Prelec)

BSK BUDAŠEVO: Lončar, Gamberger, Gec (od 72. Kovačević), Rođak, Horvat, Orešković, Perković (od 62. Tominac, Cvišić, Gajdek, Rastovski (od 69. Rešetar), Zekaj

Trener: Dean Medarević

Igrač utakmice: Tomislav Gajdek (BSK)

U posljednjim trenucima susreta gosti golom Gajdeka iz slobodnog udarca odnose bod iz Strmca. Igrači BSK–a su i poveli golom iz "slobodnjaka" - u 42. minuti precizan je bio Orešković, a lošom reakcijom mu je i "asistirao" domaći vratar Kožarec. No, domaćini već do poluvremena izjednačuju rezultat golom Matoševića, a preokret u nastavku donosi Kumerički pogotkom u 65. minuti. No, vodstvo od 2:1 nije bilo sačuvano do zadnjeg sučeva zvižduka, nego se na Lazini dogodila podjela bodova.

Jelačić - Samobor 0:1 (0:0)

Bencalić ušao i namjestio

VUKOVINA – Igralište Jelačića

Sudac: Pajač (Sveti Ivan Zelina)

Pomoćnici: Anić (Ivanić Grad) i Nežić (vrbovec)

Strijelci: Brujić(79)

JELAČIĆ: Prošenski, Buzov, Debijađi, Budimir, Grubeša, Bugarin (od 85. Rak), Matejčić, Berković, Mikulin, Novosel (od 69. Matković), Križarić

Trener: Mario Štoos

SAMOBOR: Škof, Frajt, Hainešek, Raić, Vulić, Puškarić (od 83. Leuštek), Horvat, Brujić, Grgečić (od 59. Bencalić), Novak (od 59. Vincelj)

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Miljenko Bencalić (Samobor)

Nogometaši Samobora minimalnom su pobjedom otvorili proljetni dio natjecanja u 4. ligi. Domaćini nisu imali puno prilika za gol, ali su disciplinirano branili mrežu od napada lidera prvenstva. Ključni trenutak dogodio se u 59. minuti kada Jedvaj umjesto Grgečića "u vatru" stavlja Bencalića, a on 20-ak minuta kasnije lako prolazi kroz domaću obranu i nesebično poslužuje Brujića, kojem nije bilo teško pogoditi za 0:1 i tako osigurati 13. pobjedu u prvenstvu.

Nakon 16. kola vodi Samobor sa 40 bodova, druga je Mladost (P) s 39, dok je Sava na devetom mjestu s 20 bodova.