Pomoćnici: Mandić (Zaprešić) i Jankavić (Jagnjić Dol)

Strijelci: 0:1 Vitković(12), 0:2 Katić(40), 1:2 Balaško(54)

RAKITJE: Divković, Golub (od 46. Miholić), Vrdoljak (od 46. Draclin), Ladan, Martinčević, Nujić, Biškupić, Horvat, Balaško, Katušić, Hlevnjak

Trener: Ivica Mihina

MLADOST LUKA: Masnjak, Petek, Vuković, Cvok, Vitković (od 24. Kreševac), Perički (od 16. Piškor), Horvat, Kahlina, Komprešak, Borošak, Katić

Trener: Stjepan Horvat

Igrač utakmice: Vitković (Mladost Luka)

Jedna jedna loša utakmica Rakitja koje na nakon novog poraza palo na četrnaesto mjesto s samo 10 bodova iz 12 kola. Gosti su, zahvaljujući preciznim udarcima Vitkovića i Katića, na poluvrijeme otišli s dva gola prednosti. Domaćini su u nastavku preko Balaška ubrzo stigli do minimalnog zaostatka, ali ne i do bodova.

Mladost (KD) – Bregana 2:0 (0:0)

Pali u drugom poluvremenu

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Borković (Domagović) i Grdaković (Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Jakolić(59), 2:0 Košutić(71)

MLADOST KRAJ DONJI: Bojanić, Dujmović, Juratovac, Jerinić, Merkl (od 63. Šakanović), Marović, Vulić, Frkanec, Košutić, Jakolić (od 84. Mežnarić), Sutlar

Trener: Vlado Komar

BREGANA: Vitko, Radovanić (od 72. Šaldić), A.Andabak, I. Andabak, Dumić, Ivančić, Jurković (od 80. Milaković), Vlašić, Berisha, Ovčariček, Župančić

Igrač utakmice: Matija Frkanec (Mladost KD)

Mreže su se u Kraju Donjem tresle u nastavku i to, na žalost gostiju, upravo u njihovoj. Prvo je Jakolić u 59. pogodio za 1:0 i to sa 40–ak metara (uz pomoć gostujućeg vratara Vitka), a potvrdu pobjede domaćina donio je Košutić dvadesetak minuta prije kraja susreta.

Novaki – Bestovje 1:1 (0:1)

Miroljubivi susjedi

NOVAKI – Igralište Novaka

Sutkinja: Gurdon

Pomoćnici: Budimir (oboje iz Zaprešića) i Jurinić (Jaska)

Strijelci: 0:1 Baksa(4), 1:1 Nemet(87 – 11m)

NOVAKI: Đurin, Genus, Vuković, Jurić, Petrović, Podnar, Bajan, Petković, Ilikić, Nemet, F. Popović (od 82. I. Popović)

Trener: Boško Resanović

BESTOVJE: Mesec, Lukač, Baksa, Pavlović (od 46. Fadljević), K. Barun, Avsec, Mikek (od 14. Borić), Šarić (od 82. Kurtušić), M. Barun, Selimović (od 87. K. Gržan), Softić

Igrač utakmice: Zolik Nemet (Novaki)

U susjedskom derbiju miroljubiva podjela bodova. Gosti šokiraju domaće navijače već u 4. minuti, kada Baksa koristi lošu reakciju Đurina. Domaćini su izjednačenje dočekali tek pred kraj susreta kada Mesec ruši domaćeg napadača u svom šesnaestercu, a Nemet pogađa za konačnih 1:1.

Nakon dvanaestog kola vodi Vatrogasac (Z) s 34 bodova, drugi je Dinamo (O) s 27, Bregana je treća s 23 bodova, peto je Bestovje s 20, sedmi su Novaki s 19, dok je Rakitje na četrnaestom mjestu s 10 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 12. kolo

Klokočevac – BSK 1:0 (0:0)

Ćosić ga ipak pospremio

Sudac: Đurašin (Vrbovec)

Pomoćnici: Mandir (Peskovec) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 1:0 Ćosić(82)

KLOKOČEVAC: Ćalić, Petrić (od 65. Beloša), Dam. Celizić, Dan. Celizić, Janjić, Sokolović, K. Bošnjak (od 59. Kulašević), Kos (od 87. Brajković), Matijaščić (od 72. Salopek), M. Bošnjak, Ćosić

BSK BRDOVEC: Galić, Pavić, Regvart (od 85. Mikulin), Bežić (od 75. Berač), Dujaković, Lučić, Šikač, Kafka, Tukonić, Katušić, Stipković

Igrač utakmice: Damir Ćosić (Klokočevac)

Minimalna pobjeda Klokočevca u direktnom obračunu pri samom dnu tablice. Domaćini su do tri boda došli tek u 82. minuti kada ubačaj Kulaševića glavom koristi Ćosić i posprema loptu iza Galića. Do tada su Klokočevčani promašili sijaset prigoda (Kos, Matijaščić, Kulašević...), ali im se to na kraju ipak nije osvetilo.

TOP – Jaska 3:0 (1:0)

Prema očekivanju - lako

KERESTINEC – Igralište TOP - a

Gledatelja 40

Sutkinja: Fiskuš

Pomoćnici: Koprić (oba iz Potočca) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Vidmar(39), 2:0 Skukan(84), 3:0 Dakić(86)

TOP: Bugarin, Maceković (od 30. Skukan), Puntarec, Vranešić, G. Meglajec (od 46. Žižić), Krnjić (od 30. Jakopec), Klingor, Vukas (od 70. Hodak), Žlender, Vidmar (od 63. Dakić), Jordan

JASKA: Erdelja, K. Ladika (od 68. J. Hasanović), Grbinić (od 87. Bistrica), Aščić, M. Ladika, Jukić, Všetečka, L. Hasanović, Novosel, Pinturić, Šoić

Trener: Marko Ivančić

Igrač utakmice: Marijan Jordan (TOP)

Očekivana pobjeda igrača TOP – a koji nisu ni smjeli imati problema s posljednjom momčadi na tablici. Strijelci za domaćine bili su Vidmar te Skukan i Dakić pred kraj utakmice. Prava provjera za Kerestinčane dolazi u sljedećem kolu kada je na rasporedu derbi protiv prvoplasiranog Savskog Marofa.

Dinamo Hidrel - Zrinski Tehnovent 7:1 (3:0)

Herceg se našetao

NOVO ČIĆE – Igralište Dinamo Hidrela

Sudac: Škrlin (Bistra)

Pomoćnici: Lešković (Zaprešić) i Župan (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Kraljević(29), 2:0 Kraljević(31), 3:0 Komljenović(37), 4:0 Šagud(61), 5:0 Kraljević(68), 6:0 Jovanovski(71), 6:1 Jagodić(87), 7:0 Komljenović(88),

DINAMO HIDREL: Škrablin, Šagud (od 64. Kafka), Milanščak, Klasnić (od 65. Nivak), Lovrić, Matković, Varivoda, Jovanovski, Kraljević, Plepelić, Komljenović

Trener: Jakov Marković

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Lehpamer, Novoselec, Šicl, Ištuk, Radek, Mihalčić, Hržić, Mataušić, Jagodić, Blažević

Igrač utakmice: Damir Kraljević (Dinamo Hidrel)

Još jedna loša partija igrača Zrinskog u Novom Čiću. Nakon prošlog kola u kojem su igrači trenera Dragozeta primili 5 golova, ovoga puta je krajnji rezultat bio još gori – Hercega su napadači Dinama Hidrela 7 puta poslali po loptu u mrežu. Kod domaćina se najviše istaknuo Kraljević s 3, odnosno Komljenović s 2 gola. Jedini pogodak za goste djelo je Jagodića u 87. minuti.

Nakon 12. kola vodi Savski Marof s 28 bodova, drugi je TOP s 26, Klokočevac je dvanaesti sa 14, dok je Zrinski Tehnovent na petnaestom mjestu s 11 bodova.

KARATE - Pripreme za Svjetsko prvenstvo karataša Bregane

Dijana i Karlo - spremni!

Nakon nastupa u Mostaru, na četveromeču reprezentacija Hrvatske, BiH, Srbije i Crne Gore, mladi karate reprezentativci Bregane otišli su na završne pripreme u Tuheljske Toplice, gdje su boravili do petka 30. listopada.

Pripreme su uspješno odradili Dijana Ćosić i Karlo Pejić, koji za tjedan dana putuju u Maroko, na Svjetsko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore.

Pripreme su bile vrlo naporne, jer se treniralo tri puta dnevno, ali svi su reprezentativci dobro izdržali taj ritam i željno očekuju svoje nastupe na najvećoj ovogodišnjoj svjetskoj smotri mladih karataša (Rabat, Maroko, 12. - 15. studeni).

KOŠARKA - SENIORI – A2 liga – 4. kolo Šanac Karlovac - Samobor 63:59 (32:26)

Zadnja ipak nije ušla

SAMOBOR: Pižeta 5, Močan 10, Gionechetti, Perović 5, Hrvoj 12, Mofardin 2, Vlajčić 8, Nakić 6, Gašparac 6, Jurčević, Begić, Ćorić 5. Trener: Milan Ličina

ŠANAC KARLOVAC: Lipojac, Spudić 12, Peris 9, Conjar 6, Razumić 22, Szilvasy 4, Lipak, Petrović, starčević 2, Đukić 4, Vukašin 4. Trener: B. Bašović

Na početku utakmice Samoborce nikako nije služio šut i na kraju prve četvrtine imali su minus 11. Ipak, prvenstveno upornošću u obrani do poluvremena smanjuju na 6, a u trećoj četvrtini na tri koša zaostatka.

Početkom zadnje četvrtine Samoborci igraju još bolje u obrani, ne primivši gotovo ni jedan koš i do pete minute preokreću rezultat na svoje najveće vodstvo od 4 koša prednosti. Međutim, tada dva - tri igrača iz te postave odlaze na minutu - dvije odmora, a rezerve se ne snalaze najbolje ni u obrani ni u napadu i domaćini sa serijom od 7:0 odlaze u vodstvo od tri razlike. Povratkom najbolje petorke na parket igra se vrlo čvrsta i zanimljiva košarka koš na koš. U zadnjem napadu Samoboraca deset sekundi prije kraja utakmice i dva koša prednosti za Karlovčane, bek Gašparac ima čisti šut za tricu i pobjedu. Međutim, na sreću domaćina, lopta se vrti nekoliko puta po obruču i na kraju izlazi van. Samoborci rade forsirani prekršaj za dva slobodna bacanja, koje domaćini pogađaju za konačnih 4 razlike i sretnu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Hrvoj s 12 i Močan s 10 koševa.

Kod domaćina istakao se učinkovitošću Razumić s 22 koša.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 14. kolo

Sava – Udarnik 3:1 (2:1)

Moglo je i više

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Iličić (Brckovljani)

Pomoćnici: Anić (Ivanić Grad) i Bergovac (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Rogić(11), 2:0 Šikić(34), 2:1 Sokol(36), 3:1 Šimecki(52)

SAVA: Duspara, Drenški, Golemović, Rogić, Čakanić, Ovčariček, J. Matošević, Kočnar, Šimecki (od 89. Kukolja), Šikić (od 73. Gavran), Stričević (od 69. Blažević)

Trener: Siniša Krajač

UDARNIK: Kranjčec, Novosel, Domitrović, Pešić, Trđak, Sabljo (od 83. Srbljić), Šunić (od 67. Huzjak), Kašković, Mukulin (od 46. Mršić), Fridrih, Sokol

Trener: Josip Mučnjak

Crveni karton: Košković(52), Golemović(85)

Igrač utakmice: Goran Ovčariček (Sava)

Sigurna pobjeda Save koja je mogla biti i uvjerljivija da gosti na vratima nisu imali raspoloženog Kranjčeca. Domaćini dobrim otvaranjem susreta već nakon pola sata igre imaju dva gola prednosti da bi Sokol u 36. smanjio na 2:1. Odmah početkom nastavka Kranjčec brani Šikićev jedanaesterac, ali je golom Šimeckog (52. minuta) domaćinima osigurana pobjeda. Obje momčadi kraj susreta dočekali su s 10 igrača.

Stupnik - Samobor 2:1 (1:1)

Poveli, pa izgubili

STUPNIK – Igralište u Stupniku

Sudac: Petir (Kašina)

Pomoćnici: Đuranac (vrbovec) i Planinić (Nova Kapela)

Strijelci: 0:1 Puškarić(7), 1:1 Delač(25), 2:1 Levanić(64)

STUPNIK: Sakač, Fabek, Švigir (od 60. Furić), Šaronić, Nimac, Gotal, Levanić, Đurđević, Delač, Šporčić, Relota

Trener: Žarko Šetka

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Novak (od 81. Hržić), Raić, Pavlović, Puškarić, Horvat, Mišura, Grgečić (od 59. Frajt), Kasalo

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Marko Delač (Stupnik)

Samoborci upisuju i treći prvenstveni poraz iako su golom Puškarića iz sedme minuti poveli protiv Stupnika. Nakon kornera lopta se odbila do napadača Samobora koji plasiranim udarcem posprema loptu u mrežu domaćina. Glavni razlog ostanka svih bodova u Stupniku je igra Delača koji je prvo u 25. dalekometnim projektilom izjednačio na 1:1, a zatim je (u nastavku) i asistirao Levaniću za konačnu minimalnu pobjedu Stupnika.

Nakon 14. kola vodi Libertas s 31 bodom, drugo je Dugo Selo s 28, Samobor je sedmi s 23, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 19 bodova.

STOLNI TENIS - 2. kolo 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska

Uspješni i u Sloveniji

U petak, 30. listopada, odigrana je utakmica 2. kola 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor je kao gost igrao protiv Frima 2 iz Zagreba i glatko izgubio 4:0. Samobor je igrao u sastavu Hrvoje Mihalić, Hrvoje Nesanović i Krunoslav Znika.

Dan kasnije igrači Samobora nastupili su u Dobovi, na Turnir v počastitev občinskega praznika Brežice.

Nastupili su još igrači iz Zaprešića, Sevnice, Krškog i Dobove. U pojedinačnoj konkurenciju Hrvoje Mihalić osvajio je srebro, u igri parova Marijan Lehpamer također je bio 2., a Božidar Petrić 3.