Pomoćnici: Zajec (oba iz Zaprešića) i Kakša (Bistra)

Strijelci: 1:0 Vlašić(28), 2:0 Župančić(32), 3:0 I. Andabak(67), 4:0 Vlašić(82)

BREGANA: Vitko, Dolić, A. Andabak, I. Andabak, Dumić (od 84. Milaković), Ivančić, Ovčarić (od 67. Grdanjski), Vlašić, Berisha (od 84. Jurković), Sokolović, Župančić (od 66. Šaldić)

Trener: Damir Kovačić

DINAMO OKIĆ: Novosel, J. Stanešić, Kelečić, Ž. Stanešić (od 75. Fumić), Rudar, Fulir, Smoljo, Nevrkla, Obradović, Kelečić, Tomašević

Trener: Siniša Rudar

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Lagana pobjeda igrača Bregane koji su ušli i formu i čija je mreža netaknuta već puna tri kola (zadnji gol su primili u 2. kolu). Vlašić je golovima u 28. i 82. minuti otvorio i zaključio utakmicu pogotcima, a između njega su još tresli mreže Župančić i Andabak za visokih 4:0.

Bestovje – Mladost (L) 4:0 (1:0)

Lučani nemoćni protiv Bestovjana

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Solinečki (Jaska) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 1:0 Bećirović(10), 2:0 Avsec(47), 3:0 Baksa(59), 4:0 I. Matijević(90)

BESTOVJE: Antolić, Sastić, Baksa (od 68. Đurkić), Pavlović, Lukač, Đaković, Mikek (od 46. I. Matijević), Selimović (od 46 Šarić), Borić (od 73. Makek), Bećirović (od 46. Avsec), Softić

Trener: Vlado Gržan

MLADOST LUKA: Katić (od 59. Stiperski), Z. Petek, karaula, Vitković, Kahlina, Pirički, Borošak, Tresk, Vuković (od 75. Harapin), G. Petek, Masnjak

Trener: Stjepan Horvat

Igrač utakmice: Mato Pavlović (Bestovje)

Uvjerljiva pobjeda Bestovljana za održavanje na diobi prvog mjesta ljestvice nakon 5 odigranih kola. Bećirović seriju domaćih pogodaka otvara već u desetoj minuti, a s tim stanjem na semaforu se odlazi na odmor. Avsec početkom nastavka pogađa za 2:0, a priču zaključuju Baksa i Matijević u posljednjim trenucima susreta.

Novaki – Galgovo 2:3 (1:1)

Đumlija u 90. minuti s 11 metara

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: M. Grdaković

Pomoćnici: Ž. Grdaković (oba iz Zdenčine) i Jurinić (Zdihovo)

Strijelci: 0:1 Sirovica(18), 1:1 Ilikić(20), 1:2 M. Šoić(69), 1:3 Sirovica(78), 2:3 Đumlija(90 – 11m)

NOVAKI: Đurin, M. Bungić, Živković, P. Bungić, A. Batarilo – Čerdić, Đumlija, Bajan, Osojnik (od 60. Tunjić), T. Bungić, Nemet, Ilikić

Trener: Kristijan Cesarec

GALGOVO: Peršin, Ig. Makarun (od 39. Balen), S. Šoić, M. Makarun, T. Razum, Lukić, M. Šoić (od 75. I. Razum), Držanić (od 38. Požgaj), M. Lisec, Carin, Z. Šoić

Trener: Zdravko Konosić

Igrač utakmice: Sirovica (Galgovo)

Neugodna momčad Galgova odnosi sve bodove iz Novaka. Gosti su u prednosti od 18. minute kada Sirovica šalje loptu iza Đurina za 0:1. Ilikić dvije minute kasnije izjednačava rezultat, a tek u 69. gosti ponovno dolaze do gola viška, strijelac je bio Šoić. Pobjeda Galgova svojim drugim golom potvrđuje Sirovica, a Đumlija u sudačkoj nakodnadi sa kreča pogađa za konačnih 2:3.

Mladost (KD) - Rakitje 3:0 (2:0)

Nisu imali šansi

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Držanović (Zaprešić)

Pomoćnici: Podolšak (Zdenci) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 Sutlar(3), 2:0 Sutlar(12), 3:0 Košutić(71 – 11m)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Dujmović, Juratović, Zerinić, Merkl, Cimprešak, Marković, Vulić, Košutić (od 88. T. Jakolić), M. Jakolić, Sutlar

Trener: Vlado Komar

RAKITJE: Duvnjak (od 21. Divković), Iviček, Miholić, Sinković (od 79. Josipović), Vrdoljak, Šimunović, Debeljak (od 46. Mikulin), Nuić, Biškupić, Hlevnjak, Balaško

Trener: Tomislav Kakuk

Igrač utakmice: Zdenko Sutlar (Mladost)

Oslabljeni igrači Rakitja nisu imali nikakve šanse na igralištu Bili brig. Već u 12. minuti domaćini imaju sigurnih 2:0, dva puta je mrežu Peršina uspješno naciljao Sutlar. Potvrdu domaće pobjede s bijele točke donosi Košutić 20 – tak minuta prije kraja susreta.

Nakon petog kola vodi Vatrogasac (Z) s 13 bodova koliko ima i treće Bestovje, četvrta je Bregana s 12 bodova, Novaki su sedmi s 9, dok je Rakitje na trinaestom mjestu s 3 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 5. kolo

TOP – Sava (D) 3:0 (1:0)

Opalili tri puta

KERESTINEC – Igralište TOP-a

Sudac: Fiskuš

Pomoćnici: Koprić (oba iz Potočca) i Drkulec (Lučenica)

Strijelci: 1:0 Žlender(40), 2:0 Žižić(77), 3:0 Žižić(85)

TOP: Husak, I. Meglajec (od 46. Skukan), Puntarec, G. Meglajec, Vranešić, Žižić, Hodak (od 46. Klingor), Vratarić (od 86. Rašić), Žlender, Dakić, Jordan

Trener: Milan Končarević

SAVA DRENJE: Tonković, Drenski, Preskar, Georgijev, Jakovina, Ivančić (od 63. Dugandžić), Žandar, Bukovac (od 46. Marinčević), Vrhovski, Jagustinović, Olovec (od 46. Graf)

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Do 40. minute gosti iz Drenja odolijevali na napadima domaćina da bi Žlender neobranjivo pogodio za 1:0. U zadnjih 15 minuta treću ligašku pobjedu momčadi iz Kerstinca je golovima u 77. i 85. minuti potvrdio Žižić.

Zrinski Tehnovent – BSK 2:0 (0:0)

Krenuli u nastavku

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Sudac: Šimunović (Gornja Lomnica)

Pomoćnici: Sekarina (Zagreb) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Radovanić(60 – 11m), 2:0 D. Jagodić(65)

ZRINSKI TEHNOVENT: Herceg, Lehpamer (od 57. Radek), Novoselec, Šicl, M. Jagodić, Blažević, Radovanić (od 75. Bekiri), Hržić, Draclin (od 60. Žganjer), D. Jagodić, Mataušić (od 85. Vrančić)

Trener: Damir Dragozet

BSK BRDOVEC: Galić, Pavić (od 50. Mikan), Regvart (od 50. Stipić), Pezić, Dujaković, Zubak, Kafka, Turković, Križić, Katušić (od 60. Stipković)

Trener: Marijan Prelec

Igrač utakmice: Igor Šicl (Zrinski Tehnovent)

Tek u nastavku su se tresle mreže u Farkaševcu. Prvo je iz najstrože kazne za 1:0 pogodio Radovanić da bi samo pet minuta kasnije Jagodić zapečatio pobjedu domaće momčadi.

Klokočevac – Naftaš Ivanić 1:1 (1:1)

Sve riješeno u prvom poluvremenu

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Škrlin (Bistra)

Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Župan (Jakovlje)

Strijelci: 1:0 Ćosić(5), 1:1 Radoš(28)

KLOKOČEVAC: Čalić, Petrić (od 62. Kušter), Dan. Celizić (od 77. Šeperić), Sokolović, Janžić, Janjić, Dam. Celizić, K. Bošnjak (od 46. Kos), Beloša (od 68. M. Bošnjak), Brajković (od 82. Kulašević), Ćosić

Trener: Franjo Šeperić

NAFTAŠ IVANIĆ: Ćorković, Eldić (od 82. Popović), nadarević, Samardžić, Stanić, Škulec (od 65. Šokec), Božić (od 72. Lukec), Bašić, Radoš, Duvnjak, Vidarić

Trener: Mijo Katić

Igrač utakmice: Marko Brajković (Klokočevac)

Sve bitno viđeno je u prvom dijelu. Ćosić već u 5. minuti na dodavanje Bošnjaka pogađa za 1:0, a nakon pola sata igre rezultat izjednačava Radoš. U nastavku jedina prava prilika za domaćine dolazi u 77. minuti kada je ponovno Ćosić u prilici za svoj drugi pogodak, ali je ovoga puta Ćorković bio uspješniji.

Nakon petog kola vodi Sloga (K) s 10 bodova koliko ima i drugi TOP. Zrinski Tehnovent je na petom mjestu s 9, dok je Klokočevac na devetom mjestu sa 7 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 7. kolo

Frankopan - Samobor 0:4 (0:2)

Četri laka komada

SISAK – Igralište Frankopana

Sudac: Petrac (Velika Buna)

Pomoćnici: Merkaš i Župan (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Grgečić(10), 0:2 Puškarić(39), 0:3 Puškarić(62), 0:4 Kumerički(78)

FRANKOPAN: Trepša, Somić, Dorosulić (od 46. Rebić), Peak, Sklezur, Bekavac (od 68. Brlić), Zupković, Malović, Pavković (od 46. Periček), Kireta, Radošević

Trener: Marijan Dužić

SAMOBOR: Štefković, Zeman, Hainešek, Novak, Raić, Kasalo (od 65. Frajt), Puškarić, Horvat (od 80. Kožul), Grgečić, Mišura (od 72. Kumerički), Pavlović

Trener: Zdenko Jedvaj

Igrač utakmice: Ivan Puškarić (Samobor)

Još jedna uvjerljiva pobjeda igrača Samobora koji su se očito pretplatili na pobjede od 4:0 jer im je ovo već treća (Mraclin, Strmec, Frankopan) u samo sedam odigranih kola. Grgečić je već u 10. minuti doveo goste u minimalno vodstvo, a kada je najbolji igrač utakmice Puškarić u 39. postigao svoj već osmi prvenstveni gol za goste nije bilo dobrih vijesti. U nastavku je Puškarić podebljao svoj konto s još jednim golom, a plejadu pogodaka u Sisku završio je rezervist Kumerički desetak minuta prije kraja susreta.

Mladost (P) - Sava 3:1 (0:1)

Dotukao ih Osmanagić

PETRINJA – Gradski stadion

Sudac: Bugarinović (Graberje Ivaničko)

Pomoćnici: Anić (Ivanić Grad) i Bontempo (Sisak)

Strijelci: 0:1 Šikić(12 – 11m), 1:1 Jandrić(56), 2:1 Osmanagić(73), 3:1 Osmanagić(90)

MLADOST PETRINJA: Tolušić, Marović, Medarić, Kunert, Kovačić, Jandrić, Marjanović (od 67. Jakovljević), Osmanagić, Turkman (od 46. Toljan), Kolić, Malbašić

Trener: Anđelko Kvesić

SAVA: Mohler, Golemović, Rogić, Blažević, Čakanić, Ovčariček, Pipić, Kočnar (od 46. Šimecki), Šikić, Stričević, Gavran

Trener: Siniša Krajač

Crveni karton: Rogić(56)

Igrač utakmice: Denis Osmanagić (Mladost)

Sve dobroga što su igrači Save radili na terenu Mladosti palo je vodu u 56. minuti kada su prvo ostali s igračem manje (Rogić), a onda i golom u mreži Mohlera. Sjajni nastup gostiju koje u prednost dovodi Šikić s bijele točke nakon što su domaćini Blaževićev prodor morali zaustaviti igrajući rukom u svojem 16 – tercu. Strmčani su tu prednost čuvali sve do kobne 56. minute kada su u razmaku od pola minute domaćini pogodili za 1:1 i dobili igrača više na terenu. Za iskusnu momčad domaćina do kraja susreta nije bilo problema te su lagana dva gola Osmanagića pobjedili 3:1 i zasjeli na prvo mjesto tablice.

Nakon sedmog kola vodi Mladost (P) s 18 bodova, drugo je Dugo Selo sa 16, Samobor je na četvrtom mjestu sa 14, dok je Sava na sedmom mjestu s 13 bodova.

MOTOCROSS - Na stazi Sveta Helena održan još jedan Memorijal Kreše Purića

Domaćini slavili na četiri, a Zabočani na dva kotača

Dvodnevna poslastica za ljubitelje quadova i supercrossa bio je ovogodišnji Memorijal Kreše Purića. Na stazi Sveta Helena MK Samobor je u subotu i nedjelju, 19. i 20. rujna, bio organizator natjecanja koje je atraktivnim utrkama nagradilo brojne poklonike ovog sporta koji su u dane vikenda navratili u Samobor.

Prvi dan Memorijala bio je namijenjen odmjeravanju vozačkih vještina na četiri kotača. Utrke quadova bodovale su se za Prvenstvo Hrvatske, a klupski poredak na kraju dana, nakon odvoženih svih quad utrka, pokazao je kako su najviše razloga za slavlje imali domaći vozači MK Samobora (ukupno 255 bodova) ispred X-tream kluba Zabok (240 bodova) i MQK Zeline (175 bodova). U poretku od 4. do 11. mjesta redom su se smjestili MK Jakovlje, MCK 97, QCK Oriovac, Orange fighters KTM Factory, MQK Krašić, MK Motosport, MCK Trp Marović, MK Karas te Quad klub Barban.

U poretku teamova najbolji je bio Goldspeed (121 bod), ispred SP Moto Teama 1 (92 boda) i Kuko Racing Teama (83 boda). Od 4. do 8. mjesta rasporedili su se Orange fighters KTM Factory, Janbo, Kemoton Racing Team, Purga Racing Team i SP Moto Team 2.

Rezultati po klasama izgledali su ovako: u klasi Q1 maksimalan je u dvije vožnje bio Ramon Wilemschen (MQK Krašić), ispred dvostruko drugog Luke Buzo (QCK Oriovac) i Tina Nožinića (X-Tream klub Brod). U klasi Q2 vožena je samo jedna vožnja i ona je pripala mladoj Martini Brdarić (MK Samobor) iza koje su ostali Vladimir Fašaić (MK Karas) i Alen Grgić (QCK Karlovac). Klasu Q3 uvjerljivo je osvojio Bernard Žagar (MK Samobor) s maksimalnim bodovnim ulovom, dok je dvojcu iz MK Jakovlja Mihaelu Dukariću i Dariju Suhini preostalo podijeliti preostala dva mjesta na postolju sa 40 bodova. Dvije vožnje klase Q4 također su prošle u dominaciji domaćih vozača s prva dva mjesta na postolju. Vedran Gorišek (MK Samobor) bio je najbrži u obje utrke, Igor Fabiani (MK Samobor) dva puta drugi, a Tomaž Jernejšek (X-Tream klub Brod) dvostruki treći.

Drugog dana natjecanja stazu na Svetoj Heleni i njenih 1,2 kilometra prašine i blata testirali su supercross vozači juniorske i seniorske kategorije.

U klasi MX Open najbrži je bio Jurica Marović (MCK Trp Marović) ispred Tihomira Kotarskog (1.HMK Zagreb) i Dragutina Marovića (MCK Trp Marović). MX2 klasa pripala je Ivanu Mikanu (MCK Jaska), koji je završio ispred Ivana Kundida (MCK Cetina Grab) i Mislava Severina (SMK Jakovlje).

Klasa MX50 uvjerljivo je pripala Maxu Herendiću (MCK Trp Marović), koji je pobjede odnio u obje vožnje ispred Nikole Hranića (MK Bedekovčina) i Antonija Ivšica (MK Karas).

U klasi MX60 dominantan je bio Marija Kelava (MCK 97) koji je slavio u obje vožnje, ispred Edina Halilovića (MCK Trp Marović) i Matije Boltužica (MCK 97).

Klasa MX85 pripala je Mihaelu Kelnariću (MŠD Zabok) s maksimalnim brojem bodova, ispred Enija Petkovića (MCK 97) i Petra Kundida (MCK Cetina Grab) koji su međusobno podijelili drugo i treće mjesto.

Juniorski poredak u istoj klasi predvodio je Matija Kelava (MCK 97) ispred Martina Kaića (MCK Trp Marović) i Dine Sklizevića (MCK Kuna).

U Kup 250 natjecanju Karlo Vrbanec (MŠD Zabok) i Kristijan Blažević (MCK 97) vodili su borbu za 1. mjesto. U prvoj utrci slavio je Blažević, da bi u drugoj uspješniji bio Vrbanec, koji je i odnio pobjedu. Treće mjesto pripalo je Mariju Glajhu (MCK Petrinja).

Dvije vožnje Kupa 600 najviše uspjeha donijele su Tomislavu Kovačićeku (SMK Jakovlje) koji je osvojio maksimalnih 40 bodova. Iza njega ostali su Renato Kajić (MK Bedekovčina) i Nikola Jadan (MŠD Zabok).

Na kraju, tradicionalno superfinale ponudilo je 12 i pol minuta uzbudljive vožnje u kojoj je, nakon 12 odvoženih krugova, slavio Ivan Mikan iz MCK Jaske. Iza njega je s 2,9 sekundi zaostatka u cilj ušao Jurica Marović (MCK Trp Marović) te Ivan Kundid (MCK Cetina Grab) s 5,6 sekundi zaostatka.

U poretku klubova – juniori 1. mjesto sa 156 bodova pripalo je MCK Trp Marović, ispred MCK 97 (136 bodova) i MK Bedekovčine (34 boda) te MK Karasa i MCK Kuna. U poretku juniorskih timova najviše bodova sakupio je Panoline Rens#1 (114 bodova), ispred Autoservisa Marović (108 bodova) i Motul Racing Teama (48 bodova).

U Kup poretku klubova ukupno najuspjeliji je bio MŠD Zabok sa 76 bodova, ispred MCK 97 (61 bod) i MK Bedekovčine (59 bodova), te SMK Jakovlja, MCK Petrinje, MCK Trp Marović i MK Racer. U poretku timova u Kupu pobjedu je odnio Panoline Rens#1 (37 bodova).

Na kraju samo spomenimo da su pokrovitelji ovogodišnjeg Memorijala Kreše Purića bili Grad Samobor i Zagrebačka županija.

K.S.

RUKOMET - 2. HRL – zapad, 1. kolo Dugo Selo – Samobor 28:28 (13:15)

Važan bod na startu

Odličnom igrom i borbenošću rukometašice Samobora osvojile su bod na gostovanju protiv Dugog Sela. Uspjeh je tim veći kada se zna da je ekipa Dugog Sela najavila ove sezone borbu za sam vrh, a da su Samoborke ovu utakmicu igrale bez dvije standardne članice startne sedmorke - Marije Plazine i Monike Šilobod. No, mlade su igračice opravdale povjerenje i dokazale da se dugogodišnji rad u mlađim kategorijama i strpljenje u potpunosti isplatio. I u ovoj utakmici Samoborke su iskazale borbenost i zalaganje, osobito u obrani. Ono što nije uspjela zaustaviti obrana, zaustavljala je na vratima vrlo raspoložena Maja Gorenc, koja je skinula četiri sedmerca i zabilježila važne obrane u ključnim trenucima.

Treba istaknuti ni da suci Matić i Zečević nisu imali isti kriterij te su išli na ruku domaćinima pa su tako igračicama Samobora udijelili i dva crvena kartona (Kovačić i Kuzmić). Iako su na poluvrijeme otišle s dva zgoditka prednosti, početkom drugog dijela naše rukometašice igraju bez dvije isključene igračice pa Dugo Selo preokreće rezultat. Pet minuta prije kraja domaća ekipa ima tri gola prednosti, ali se borbene Samoborke ne predaju i na kraju poravnavaju rezultat i dolaze do zasluženog boda. U sljedećem kolu Samobor igra protiv ekipe Sloge iz Svete Nedelje.

RK Samobor: A. Skendrović, A. Fofonjka 10, L. Kovačić 3, M. Balaško 3, I. Štrkalj 8, J. Mandić 1, M. Lustek, M. Gorenc, M. Kuzmić 1, M. Kozlovec, N. Uzelac 2, M. Dumić. Trenerica: Dubravka Tunjić.

Niz breg i uz breg po Manjoj Vasi

Orijentacijski klub Japetić ponovno će biti domaćin najboljim orijentacijskim trkačima iz Hrvatske i inozemstva na osmom po redu Otvorenom prvenstvu Samobora u ovoj disciplini, koje će se ujedno bodovati za Kup Hrvatske za srednje staze.

Natjecanje se održava 3. listopada na području Manje Vasi, svi zainteresirani mogu se prijaviti do 28. rujna, a naknadne prijave su moguće uz dodatnih 50% uplate za startninu, ukoliko bude slobodnih mjesta. Startnina za otvorenu kategoriju je 25 kuna, a iznajmljivanje SI čipa 10 kuna. Start je u 11, a proglašenje pobjednika u 14 sati.