Pomoćnici: Pajač (Donje Orešje) i Malkoč (Lukavec)

Strijelci: 0:1 Dam. Celizić(37), 1:1 Palešić(84)

RUGVICA: Ivančan, Trubić, Šimunec, Palešić (od 86. Hrka), Fišter, Smolko (od 56. Marić), Điđa, Dadonić, Marelja, Kramarić, Bencek

Trener: Ante Vucić

KLOKOČEVEC: Čalić, Petrić, Dam. Celizić, Ramić, Janžić, Ivančić, Dan. Celizić, Kos, Brajković, Šeperić (od 77. Bošnjak), Beloša

Igrač utakmice: Damir Celizić (Klokočevac)

Gosti su tek u četvrtom nastupu u proljeće izgubili 100%-tni učinak. Nakon prvih 45 minuta semafor je svijetlio 0:1 ("slobodnjak" Celizića) te se činilo da Bijeli golubovi mogu do pobjede u Rugvici. I bili su blizu sva tri boda sve do 84. minute, kada Palešić pogađa za krajnjih 1:1 i podjelu bodova.

Zrinski Tehnovent - TOP 2:1 (1:0)

Susjedi zapaprili vodećem

FARKAŠEVEC – Igralište Široki grm

Sudac: D. Rožić

Pomoćnici: M. Rožić (oba iz Buševca) i Marčetić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Celizić(27), 1:1 Vukas(72), 2:1 Hainešek(78)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Lehpamer, Novoselec, Šicl, M. Jagodić, Mataušić, Celizić (od 85. Vrančić), Žganjer, R. Blažević (od 61. D. Jagodić), Hainešek (od 90. Draclin), Horvat (od 79. M. Blažević)

TOP: Pedić, Hodak, Puntarec (od 46. Vratarić), Vukas, Vranešić, Salopek (od 60. Žižić), Klingor, Ilikić (od 46. Biškupić), Jakopec, Rašić (od 60. Meglajec), Jordan

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Mario Hainešek (Zrinski)

U susjedskom sudaru u Farkaševcu domaći su bili uspješniji i osvojili sva tri boda. Prvu veliku priliku imali su gosti, ali njihov udarac je zaustavila stativa. Domaćini su zato precizniji te golom Celizića iz 27. minute odlaze s prednošću na odmor. U nastavku vodeća momčad lige dolazi do izjednačenja nakon što je Vukas bio najviši u skoku nakon kornera, ali radost domaćim kibicima donosi Hainešek odmjerenim udarcem s 15 metara za konačnih 2:1.

Nakon devetnaestoga kola vodi TOP sa 43 boda, drugi je Jelačić sa 42, Zrinski je na osmom mjestu s 27, dok je Klokočevac na jedanaestom mjestu s 23 boda.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 19. kolo

Bregana – Zaprešić 1:1 (1:1)

Po gol i po bod

Gledatelja 30

Sudac: Krasnić (Strmec)

Pomoćnici: Polunić (Kerestinec) i Jankavić (Jagnjić Dol)

Strijelci: 0:1 Ivanic(2), 1:1 Jurković(41 – 11m)

BREGANA: Otmačić, Grdanjski, Radovanić (od 58. Ovčarić), A. Andabak, Dumić, I. Andabak, Jurković, Dolić, Vlašić, Župančić, Tančak (od 73. Kupres)

Trener: Marko Vlašić

ZAPREŠIĆ: Blažić, Ištuk, Franjković, Kartelo, Habijan, Petričević, Il. Ištuk (od 88. Brešić), Brekalo, Martinko, Omanović, Ivanic

Trener: Davor Turković

Igrač utakmice: Saša Blažić (Zaprešić)

Po teškom terenu momčadi Bregane i Zaprešića su podjelile bodove. Gosti su već u drugoj minuti iskoristili pospanost domaće obrane za 0:1, strijelac Ivanic. Domaćini su do odmora uspjeli izjednačiti preko Jurkovića koji je sigurno realizirao „čisti“ jedanaesterac. Drugih 45 minuta proteklo je u napadima Bregane, ali je vratar Blažić uspio sačuvati netaknutu mrežu te jedan bod odlazi u Zaprešić.

Rakitje - Novaki 1:0 (0:0)

Ipak je na kraju ušla!

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Čunović (zdenčina) i Gregurić (Donji Desinec)

Strijelci: 1:0 I. Nuić(90)

RAKITJE: Divković, Matić (od 88. Čejvan), Keleković (od 78. Iviček), Boras, I. Nuić, Horvat, I. Pavić, Jozić (od 72. Mikulin), A. Pavić, Dorotić, Hlevnjak

Trener: Tomislav Kakuk

NOVAKI: Jelić, Genus, Vuković (od 70. M. Vrkić), P. Bungić, Petravić, Jakešević, M. Bungić, Petković, Bagarić, Nemet, A. Batarilo – Čerdić

Trener: Kristijan Cesarec

Igrač utakmice: Aleksandar Divković (Rakitje)

U susjedskom derbiju pobjednik je odlučen u 90. minuti kada je Nuić pospremio loptu iza nemoćnog Jelića. U prvom dijelu igra na sredini terena, bez velikih prilika. U nastavku bliže pobjedi su gosti, ali Divković na vratima Rakitja je sa svojim obranama uz Nuića najzaslužniji za pobjedu domaćina.

Dinamo (J) - Bestovje 3:1 (1:1)

A tak je lepo počelo...

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Rašić

Pomoćnici: Zajec i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Softić(15), 1:1 Papa(39), 2:1 Tomić(85), 3:1 Hanzec(90)

DINAMO JAKOVLJE: Peremin, Kakša, Papa, Marić (od 35. Tomić), Krsnik, Puco, Solenički, M. Grgec, Hanzec, Pučić, D. Grgec

Trener: Marijan Martinko

BESTOVJE: Antolić, Srebačić, Šarić (od 83. Karažinec), Pavlović (od 89. Francetić), K. Barun, M. Barun, Mikek, Gašpert, Avsec, Borić (od 79. Gržan), Softić (od 34. Matijević)

Crveni karton: K. Barun(55)

Igrač utakmice: Nenad Peremin (Dinamo Jakovlje)

Utakmica u kojoj su gosti zaslužili barem bod. Utakmica je za Bestovje sjajno krenula – brza kontra i Softić u 15. pogađa za 0:1. Domaćini se od šoka oporavljaju tek pred kraj prvog dijela kada Papa natrčava na odbijenu loptu i poravnava na 1:1. U 55. minuti gosti su brojčano slabiji jer je Barun neoprezno startao (s dvije noge) i dobio izravni crveni karton. No unatoč igraču manje gosti su bolji i da nije bilo nekoliko sjajnih obrana domaćeg vratara Peremina tri boda bi otišla iz Jakovlja. Ovako se u zadnjih 5 minuta ušlo remijem pa domaćini 2 puta kažnjavaju gostujuće promašaje za sigurnih 3:1.

Nakon devetnaestoga kola vodi Vrh sa 44 boda, drugi je Dinamo (J) sa 40, Bregana je na četvrtom mjestu s 33, Novaki su sedmi s 28, dok su Rakitje i Bestovje na jedanaestom i dvanaestom mjestu sa po 22 boda.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 17. kolo Rudar Labin – Samobor Triglav os. 18:26 (7:15)

Nova gostujuća pobjeda

Rukometašice Samobora odigrale su još jednu odličnu utakmicu u gostima i pobijedile 26:18. Od početka su nametnule svoj ritam i povele 7:1, da bi na poluvrijeme otišle s vodstvom 15:7. U nastavku su i povećale prednost i održavale razliku, ne dopustivši domaćim igračicama ni najmanju šansu za preokret. U obrani je sve štimalo, Maja Gorenc je bila odlična na golu, kontre, organizirani napadi i cepelini kao atrakcija, sve je to razbijalo nadu domaćih igračica, kojima nije pomogao ni povratak tri iskusne igračice s kojima su se nadali doći do pobjede i osiguranja ostanka u ligi. Lijepu prezentaciju rukometne igre samoborskih igračica na kraju je pljeskom nagradila i objektivna labinska publika. Sve igračice zaslužuju pohvale za prikazanu igru, a trenerica za odličnu pripremu i vođenje utakmice. Sljedeću utakmicu rukometašice Samobora TO igraju u subotu, 4. travnja, od 17 i 30 u dvorani škole B. Tonija protiv Karlovca.

ŽRK Samobor Triglav os.: A. Skendrović, A. Fofonjka 8, L. Kovačić, M. Balaško 4, M. Tomašković, I. Štrkalj 2, M. Plazina 5, J. Mandić, M. Šilobod 5, M. Gorenc, M. Kuzmić 2, M. Kozlovec , N. Uzelac , M. Dumić. Trenerica: D. Tunjić

RUKOMET - 2. HRL zapad, 17. kolo ZG Dubrava – Rudar 26:29 (15:17)

Važna pobjeda u gostima

Na gostovanju kod vrlo dobre ekipe ZG Dubrave rukometaši Rudara ostvarili su pobjedu protiv direktnog konkurenta za visoki plasman. Od samog početka utakmice Rudari su pokazali više želje za pobjedom, što se je odražavalo i na rezultatu, koji je u jednom trenutku glasio 13:8 za Rudar. Nekoliko tehničkih grešaka i sumnjive odluke slabog sudačkog para omogućuju domaćinima da stignu na 13:13. Do kraja poluvremena Rudari nalaze snage za novo vodstvo. U drugom dijelu gledali smo izjednačenu utakmicu. Dobrim obranama istakao se mladi Antonio Guliš, a u finišu odlično je branio i Ante Tutavac pa Rudari ostvaruju značajnu pobjedu za konačni poredak na prvenstvenoj ljestvici, učvrstivši se na petom mjestu. Već u subotu, 4. travnja, protiv ekipe Kozale Rudari imaju priliku da se vrate na 4. mjesto, koje im po kvaliteti objektivno i pripada. Utakmicu protiv Kozale Rudari igraju u dvorani škole Bogumila Tonija s početkom u 19 sati i 30 minuta.

RK Rudar: D. Jagodić , V. Skendrović, V. Kušička 7, D. Trčak, S. Šujster 2 , J. Cvetković 2, P. Fresl 2, H. Štibohar 9, Z. Fabeković 6, A. Tutavac, J. Kerepčić , J. Štajnkler 1, A. Guliš. Trener: K. Hofer.

RUKOMET - KADETI - 9. i 10. krug

1. HKRL, 10. krug

Rudar – Medveščak KM 29:25 (12:10)

U zaostaloj utakmici 10. kruga natjecanja 1. Hrvatske kadetske lige mladi Rudara ostvarili su značajnu pobjedu protiv ekipe Medveščaka. S nova dva boda Rudari i dalje drže priključak u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice, a obzirom na lakši raspored za očekivati je i daljnji napredak. U 13. krugu 1. HKRL, koji je na rasporedu 5. travnja, ekipa Rudara gostuje kod Solina i Hrvatskog dragovoljca.

RK Rudar: A. Guliš, A. Petrić, M. Vitko 1, A. Trčak 1, J. Lehpamer 1, E. Fresl 10, M. Vraneković, D. Jagodić 7, D Trčak 3, M. Štajnkler 7, F. Petrić, M. Petrić, L. Majerić, M. Ašanin.

1. HMKRL, 9. krug

Sesvete - Rudar 12:22 (5:10)

Pavleki - Rudar 14:20 (6:10)

U 9. krugu natjecanja 1. Hrvatske mlađe kadetske rukometne lige ekipa Rudara ugostila je Sesvete i Pavleke te ostvarila dvije sigurne pobjede. I prije utakmica Rudari su slovili za favorite, što su svojim igrama i dokazali. Na utakmici protiv ekipe Sesveta, Rudari su nastupili bez Andreja Trčka i Filipa Skendrovića, koji zbog bolesti protekli tjedan nisu trenirali, pa ih je trener čuvao za utakmicu protiv ekipe Pavleka. Na obje utakmice odlično je branio Filip Cvetković, a raduje i povratak Ivana Ledinskog na čijoj igri pauza nije ostavila traga. S nova 4 boda Rudari nastavljaju borbu za plasman koji osigurava nastup u 1. HKRL. U sljedećem krugu Rudari gostuju kod ekipa Zagreba CO i Maksimira Pastele.

Ekipa Rudara nastupila je u sastavu: D. Tušinec, D. Erbežnik 2, R. Kišiček, I. Ledinski 1, A. Skendrović 1, V. Kelečić 9, T. Štajnkler 5, M. Koščica 5, T. Fabeković 6, F. Cvetković, A. Skendrović 2, P. Černauš 1, D. Tušinec, A. Trčak 9, F. Skendrović 1.

KARATE - 10. Memorijal poginulim bojovnicima Domovinskog rata Grada Zagreba, 29.ožujka 2009.

Karataši Bregane osvojili devet medalja na Memorijalu

U OŠ Petar Zrinski u Zagrebu održan je 10. Memorijal poginulim bojovnicima Domovinskog rata Grada Zagreba, na kojem je nastupilo preko 500 natjecatelja iz Makedonije i Hrvatske. Članovi Karate kluba Bregana osvojili su čak 9 odličja (po 3 zlata, 3 srebra i 3 bronce) i u ukupnom poretku zauzeli treće mjesto u konkurenciji boraca iz 52 kluba.

Najuspješnija u redovima Bregane bila je Gabrijela Tušinec, koja je osim zlata u kategoriji juniorki do 53 kg osvojila i broncu u otvorenoj kategoriji juniorki gdje se dijelio nagradni fond od 200 eura. Zlatne medalje osvojile su Paula Andričević u kategoriji učenica preko 40 kg i Tarja Horvat u kategoriji mlađih kadetkinja do 40 kg.

Drugo mjesto i srebrne medalje osvojili su Dijana Ćosić u kategoriji kadetkinja do 47 kg, Ivan Bilić kod juniora do 55 kg i Karlo Pejić u kategoriji juniora do 61 kg. Zbog vlastitih propusta najviše mogu žaliti Dijana i Karlo, koji su u zadnjim sekundama finalnih mečeva ispustili bodovnu prednost i tako ostali bez zlatne medalje.

Treća mjesta i brončane medalje osvojili su Ana Marija Despot u kategoriji učenica preko 40 kg i Tomislav Macan u kategoriji juniora do 55 kg.

Solidne nastupe imali su Filip Mršić, Mihael Matijaščić i Ana Matijaščić, koji su na kraju poraženi u mečevima za treće mjesto.

Bez medalje su ostali Dario i Vedran Horvat, Stefani Filipić i Patrick Fotak. Ovaj turnir je Goranu Romiću, treneru Karate kluba Bregana, poslužio kao zadnja provjera prije prvenstva Hrvatske za mlađe kadete koje se održava za tjedan dana u Rijeci.

STOLNI TENIS - 3. stolnoteniska liga Srednja Hrvatska – 10. kolo Samobor – Maksimir 4:0 Samobor – Remete 2:4 Samobor – Zabok 4:1

Solidno domaćinstvo

U subotu, 28. ožujka, odigrano je 10. kolo 3. stolnoteniske lige Srednja Hrvatska. Samobor kao domaćin u prvoj utakmici je igrao protiv Maksimira i glatko dobio sa 4:0. U drugom susretu s Remetama, nakon rezultata 2:2, Librić nesretno gubi u petom setu od Magdalenića i meč odlazi Remetama 2:4.

U zadnjem susretu protiv Zaboka domaćini ništa ne prepuštaju slučaju i igrački puno teže nego rezultatski dobivaju sa 4:1. Igralo se u sastavu Matija Koščica, Matko Ladović i Dražen Librić.

NOGOMET - 3. HNL zapad – 22. kolo

Loše, loše...

Samobor - Medulin 0:0

Sudac: Barun (Zagreb)

Pomoćnici: Bikić i Radošević (oba iz Ogulina)

SAMOBOR: F. Štefković, Luketić (od 70. I. Štefković), Čakanić, Hasnek, Brujić, Karić, Ašanin, Žlender, Krpan (od 78. Grgečić), Miljković, Kovačić

Trener: Dražen Ivančević

MEDULIN: Petrušić, Valčić, Mavrić, Ugričić, Osmanović, Kalčić (od 58. Fedotov), Oliverić (od 79. Cukon), šimičević, Buzurović, Gnip, Konović (od 87. Šistov)

Trener: Vladimir Brmbolić

Igrač utakmice: Ognjen Ugričić (Medulin)

U utakmici koja je obilježila loša igra i malo prilika svakoj momčadi pripao je po bod. Pred oba vratara izbrojali smo po jednu priliku: gosti u samom početku susreta koju je Štefković obranio, a domaćinima je lopta nakon prekida i udarca glavom Grgečića izbijena s linije gola. Slijedeće kolo Samoboru donosi važno gostovanje protiv izravnog protivnika Maksimira i tu utakmicu izabranici Dražena Ivančevića ne smiju izgubiti.

Nakon dvadesetdrugog kola vodi Rudeš s 52 boda, drugo je Lučko s 51., dok je Samobor na osamnaestom mjestu sa 17 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 22. kolo

Opet bez pobjede!

Sava – Sokol 0:0

Sudac: Župan (Velika Gorica)

Pomoćnici: Planinić (Nova Kapela) i Bergovac (Dugo Selo)

SAVA: Duspara, Gavran (od 46. Kočnar), Drenški, Golemović, Delić, Matošević (od 64. Rasi), Ovčariček, Dodig, Rodić, Kovačević, Petravić (od 70. Ročić)

SOKOL: Vein, Marđetko, Oštrec, Vulinec, K. Faltis, Trutić, Blažević, Gligić (od 6. J. Faltis), Šenija, Zorko, Budić

Trener: Ivica Palaić

Igrač utakmice: Dario Oštrec (Sokol)

Već četiri kola momčad Save ne zna za pobjedu. Činilo se da će sudar protiv momčadi iz Velike Ludine donjeti drugu proljetnu pobjedu, ali su mreže mirovale svih 90 minuta. Najbolju priliku za trobod domaćina imao je Drenški u 32. minuti, ali jedanaesterac za Savu nije pretvorio u vodstvo. Kod Sokola najbolju je priliku „zapucao“ Blažević za krajnjih i početnih 0:0.

Nakon dvadesetdrugog kola vodi Mladost s 55 bodova, druga je Zelina s 54, dok je Sava na desetom mjestu s 28 bodova.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 22. kolo Šanac – Samobor 68:60 (33:32)

Šesto mjesto – i više nego dobro

SAMOBOR: Samardžić 9, Močan 2, Gionechetti, Šilobod 10, Jurčević 2, Vlajčić 7, Nakić 12, Gašparac 16, Begić, Levanić 2, Ćorić. Trener: Milan Ličina

ŠANAC: Lipovac 6, Spudić 9, Peris 8, Oroši 2, Razumić 8, Szilvasy 8, Marjanović 1, Kruljac 19, Starčević, Đukić 7. Trener: D. Peris

U utakmici s vrlo čvrstim obranama Samoborci ulaze u zadnju četvrtinu s 3 koša prednosti. Međutim, tada Samoborci promašuju nekoliko zicera ili previše kombiniraju u napadu, tako da se puca iz nepovoljnih pozicija s istekom napada. To vrlo uspješno kažnjavaju domaćini serijom od 11 uzastopnih koševa te odlaze na visokih 8 koševa prednosti, koje vrlo uspješno čuvaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Ovom pobjedom u zadnjem kolu Šanac je samo potvrdio već osvojeno prvo mjesto kolo prije kraja, dok je Samobor prepustio peto mjesto ekipi Rudeša. Ipak, u prvoj godini igranja u A-2 ligi Samoborci su s osvojenim šestim mjestom i više nego zadovoljni.

Kod Samoboraca ponovno je najučinkovitiji bio bek Gašparac sa 16 koševa, od čega 4 trice, a uz njega vrlo dobro su odigrali Nakić s 12 i Šilobod s 10 koševa. Kod Šanca odlično je gađao iz svih pozicija bez promašaja Kruljac, s učinkom od 19 koševa.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 9. kolo Petrinja – Samobor 82:78 (43:33)

Napucavali trice, propustili bodove

SAMOBOR: Kučko, Gionechetti 29, Jelić, Kocijan 2, Tadić, Geiger 4, Levanić 24, Stupar, Kleščić 18, Vlašić, Bencek, Tokić. Trener: Josip Vlah

PETRINJA: Grabovac 16, Kukolić 12, Augustin, Vuić 5, Tomušić, Ćelap 16, Vrga 23, Drašković 8, Usov 2, Mazalin. Trener: M. Tomušić

U prvom poluvremenu Samoborci se presporo vraćaju u obranu, tako da domaćini postižu prelagane koševe iz polukontri za vodstvo od 10 koševa. Početkom drugog poluvremena Samoborci malo boljom obranom i učinkovitim napadom prelaze u vodstvo. Međutim, tada juniori Samobora ponovo, kao i u prvom poluvremenu, nastavljaju s napucavanjem trica, dok domaćini igraju pametnije na zicere te na kraju u uzbudljivoj završnici zasluženo osvajaju bodove. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gionechetti s 29, Levanić s 24 i Kleščić s 18 koševa. Kod Petrinje najučinkovitiji je bio Vrga s 23 koša.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – I. HRL – 10. kolo Samobor – Šanac 97:60 (58:28)

U laganom ritmu

SAMOBOR: Belamarić 5, Crnica 2, Rendulić 10, Mandalinić 12, Dragozet 21, Levanić 6, Vrdoljak 1, Džimbeg 5, Vranić 15, Šuvaković I. 16, Šuvaković K. 4. Trener: Robert Levanić

ŠANAC: Lukačić K. 2, Đurčević 11, Lipak 9, Malešević 2, Lukačić S. 5, Kasunić 6, Stipanović 5, Katić 20. Trener: V. Đukić

Mlađi kadeti Samobora zonskim presingom po cijelom terenu već do poluvremena ostvaruju visoku prednost od 30 koševa. U drugom poluvremenu u nešto lakšem ritmu rezerve Samoboraca vrlo dobrom igrom potvrđuju svoju zasluženu pobjedu s visokom razlikom. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Dragozet s 21, Vranić s 15, te Ivan Šuvaković sa 16 koševa, ali uz to i triple-double učinkom s 13 skokova i 15 ukradenih lopti. Kod Šanca iz Karlovca najbolji pojedinac bio je Katić s 20 koševa, od čega 3 trice.