KARATE - 4. Tatami Cup - Budimpešta, 21. veljače

Pet medalja Samoborcima

Mlade snage KK Samobor-Anindol, pod vodstvom trenera Davora Mrzaka, nastupile su u Budimpešti na jakom turniru za mlađe uzraste - Tatami Cupu. Na turniru je nastupilo više od 600 natjecatelja iz 7 zemalja (Mađarska, Slovenija, Austrija, Slovačka, Ukrajina, Poljska i Hrvatska).

Od sedam Samoboraca, njih 5 se u Samobor vratilo s medaljama. Najuspješniji je bio Renato Brković, koji je u kategoriji juniora +78 kg osvojio 2. mjesto. U kategoriji mlađih kadeta -50 kg, 3. mjesto je osvojio Leon Kovačić, isto kao i Sara Sirovica i Martina Matulić u konkurenciji kadetkinja. Petu samoborsku medalju je osvojio Antonio Tančak u kategoriji juniora -61 kg.

Ovoga su puta bez medalja ostali Zrin i Križan Pezer.

KOŠARKA - Sportske škole '97. – 1. HRL – 6. kolo Samobor – Pešća 29:35 (3:20)

Prekasno se probudili

SAMOBOR: Srabotnak, Belamarić 20, Barešić 2, Borić, Čižmešija, Tadić, Crnica, Janjić, Škalec, Zelić, Korade 2, Rendulić 5.

Trener: Robert Levanić

PEŠĆA: Kolarević, Mazić 8, Seidić 4, Jakovina 6, Kuzmanović, Prošić 1, Ležajić 10, Roksandić 4, Joka 2, Alfirević, Pavlić, Paleka.

Trener: Đ. Zatezalo

Najmlađi Samoborci pomalo su preplašeno i pospano ušli u utakmicu tako da Pešća ima do poluvremena visoku prednost od 17 koševa. Početkom treće četvrtine razigrao se bek Samoboraca Belamarić i s 15 uzastopnih koševa izjednačivši rezultat doveo utakmicu u neizvjesnost. Ipak, u zadnjoj dionici previše je bilo promašenih slobodnih bacanja Samoboraca, tako da pobjeda na kraju zasluženo odlazi ekipi Pešće iz Zagreba. Kod Samoboraca istakao se učinkovitošću Belamarić s 20 koševa. Kod Pešće istakao se Ležajić s 10 koševa.

KOŠARKA - Sportske škole '97. – 1. HRL – 7.kolo Samobor – Podsused 15:25 (11:13)

Nagli pad zbog umora

PODSUSED: Sokolek, Matić, Barun, Debeljak 4, Parić 5, Jasenko 8, Barun 3, Majić, Marasović 2, Pogačar 3.

Trener:

Najmlađi Samoborci u istom danu odigrali su još jednu utakmicu i to protiv ekipe Podsuseda. Dok je prvo poluvrijeme odigrano vrlo dobro i ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, drugo poluvrijeme dogodio se nagli pad u igri već pomalo umornih Samoboraca. Na kraju visoka i zaslužena pobjeda ekipe Podsuseda. Kod Samoboraca istakao se učinkovitošču Borić sa 6 koševa. Kod Podsuseda najučinkovitiji je bio Jasenko s 10 koševa.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 17. kolo Gorica – Samobor 67:78 (32:46)

Uzvratili za jesenski poraz

SAMOBOR: Samardžić 11, Močan 14, Šilobod, Hrvoj 13, Jurčević, Vlajčić 13, Nakić, Gašparac 18, Begić 4, Ćorić 5. Trener: Milan Ličina

GORICA: Katura 13, Jukić 2, Šuker, Prgomet 22, Lasić 2, Jurman, Kovačević 3, Koštić, Jularić 7, Puljak 9, Prce 9, Habljak. Trener: Dražen Orešković

Petorka domaćina Gorice startala je vidno pojačana u odnosu na jesenski dio, čak s pet prvoligaških igrača. Ipak, Samoborci su prvu četvrtinu odigrali fenomenalno u obrani, a u napadu strpljivo na zicere, tako da su u jednom trenutku imali visokih devetnaest koševa prednosti. Obrana Samoboraca u prvom poluvremenu je bila toliko dobra da domaćini postižu pogotke samo iz slobodnih bacanja i dalekometnih trica. Do pred kraj utakmice igraju se vrlo kvalitetne obrane na obje strane, tako da se koševi postižu sve teže. Tada su se razigrali kod domaćina Prgomet i Puljak i s par trica u nekoliko navrata smanjili vodstvo Samoboraca na svega 6 koševa, ali Samoborci odmah uzvraćaju preciznim izvođenjem slobodnih bacanja ne dozvolivši iznenađenje.

Ovom pobjedom Samoborci su uzvratili za jesenski poraz od Gorice u Samoboru te su se učvrstili u sredini tablice, dok predzadnjoj Gorici sada predstoji teška borba za ostanak u ligi. Kod Samoboraca kapetan Močan odigrao je briljantno u obrani ukravši 10 lopti i uštopao njihovog najboljeg strijelca Kovačevića na samo 3 koša, a uz to istakao se i učinkovitošču sa 14 koševa. Uz njega vrlo kvalitetno je razigravao ekipu Gašparac sa 6 asistencija, a ujedno je bio i najbolji strijelac s 18 koševa. Kod domaćina istakao se Prgomet s 22 koša.

KOŠARKA - Seniori – C1 liga – 15.kolo Samobor II – Novska 68:120 (34:58)

Ni mrve šanse

SAMOBOR II: Hetler 21, Gionechetti 20, Kudrna 5, Nosetić, Kleščić I. 6, Geiger, Levanić 8, Kocijan, Kleščić V. 8, Marković. Trener: Josip Vlah

NOVSKA:. Lončar 30, Piškor 5, Vujić, Paklec 3, Piacun 10, Blažević, Brkić 27, Popović, Šimunović 5, Štimac 13, Tomorad 27, Herceg. Trener: Josip Šimunović

Protiv iskusne i vodeće ekipe lige koja bez poraza drži prvo mjesto i glavni je pretendent za ulazak u B-1 ligu, samo je bilo pitanje s kolikom će razlikom izgubiti mlađi seniori Samobora. Jedino zadnju četvrtinu, i to protiv druge postave Novske, Samoborci su odigrali rezultatski u egalu. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Gionechetti s 21 i Hetler s 20 koševa. Kod Novske istakli su se Lončar s 30 te Brkić i Tomorad svaki s 27 koševa.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 4. kolo Samobor – Medveščak 81:78 (34:39, 74:74)

Produžetkom na prvo mjesto

SAMOBOR: Koščak, Gionechetti 26, Stupar, Kocijan 10, Tokić, Geiger 1, Levanić 22, Kučko, Kleščić 22, Nađ. Trener: Josip Vlah

MEDVEŠČAK: Labaš 16, Radović, Čačić 16, Alilović 22, Anić 11, Koprivnjak 3, Lacić, Kos, Borovac 2, Krolo 8, Blokar. Trener: Marko Plavec

S trećom pobjedom zaredom, u uzbudljivoj završnici nakon produžetaka, juniori Samobora protiv direktnog konkurenta Medveščaka izbili su na prvo mjesto 2. HRL za juniore. Cijelu utakmicu gosti su u prednosti koja je polovicom treće četvrtine iznosila petnaest razlike. Ipak, uporni Samoborci se ne predaju i u zadnjoj minuti iz slobodnih bacanja prvi puta poravnavaju rezultat. Gosti odmah uzvraćaju dvicom, a svega nekoliko sekundi prije kraja utakmice Samoborac Kleščić precizno pogađa oba bacanja za novo izjednačenje i produžetak. U produžetku Samoborci imaju bolje živce te igraju u napadu pod preko iskusnog Levanića, koji s 5 uzastopnih koševa donosi zasluženu pobjedu svojoj ekipi. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gionechetti s 26, te Levanić i Kleščić, oba s po 22 koša. Kod Medveščaka najbolji je bio Alilović s 22 koša.

KYOKUSHINKAI KARATE - U Budimpešti održan otvoreni kyokushinkai karate turnir

Naši odlični i u ringu

21. veljače održan je u Budimpešti otvoreni kyokushinkai karate turnir za djecu do 12 i 16 godina te starije početnike (seniore). Sensei Henrik Pap organizirao je taj turnir i to se pokazalo kao dobro, a činjenica da su se borbe odvijale u ringu za naše je borce bilo jedno novo iskustvo. Može se reći da je sve teklo u najboljem redu. Nije bilo nikakvih prigovora na suce, koji su bili "mješoviti" i iz svih organizacija.

Za Hrvatsku su nastupili i osvojili odličja Luka Pekez - 1. mjesto, Ivan Žuti - 2. mjesto, Lobel Rapp - 3. mjesto, Tomislav Novoselec - 3. mjesto i Bruno Pekez - 3. mjesto.

Ova su odličja dokaz da je hrvatski kyokushinkai u stalnom usponu. Mlade su u Budimpeštu vodili Dai Shihan Mladen Šančić i Shihan Zvonko Samaržija. Poslije turnira održan je sayonara party za sve sudionike, a hrvatski predstavnici zahvaljuju Senseiu Henriku Papu na gostoprimstvu.

RUKOMET - 2. HRL - zapad, 12. kolo Senj – Rudar 24:23 (15:9)

Minimalan poraz od vodećeg

U nastavku natjecanja 2. HRL - zapad, Rudari su gostovali kod vodeće ekipe Senja. Iako oslabljeni neigranjem bolesnog Sandra Šujstera i teže ozlijeđenog Vladimira Skendrovića, pružili su dobar otpor i bili na pragu osvajanja bodova. Rudari su dobro počeli i poveli rezultatom 4:1, što domaćini ubrzo dostižu i preuzimaju vodstvo, koje se kreće od 1 do 2 gola razlike. U završnici prvog poluvremena Rudari rade nekoliko grešaka u nizu, što Senjani pretvaraju u visoko vodstvo 15:9, rezultat kojim završava prvo poluvrijeme. U nastavku domaćini u 35. minuti imaju vodstvo 19:12, ali tada Rudari počinju igrati mnogo bolje u obrani i efikasno u napadu, što u 53. minuti dovodi do izjednačenja 21:21. Pri tom rezultatu igrači iz Ruda ne koriste čisti zicer i domaćini uspijevaju povesti s 3 gola razlike (24:21), što Rudari uspijevaju smanjiti, ali za poravnanje rezultata više nije bilo vremena. U redovima Rudara efikasnošću su se istaknuli Štibohar s 8 i Kušička sa 6 postignutih golova.

U 13. kolu Druge rukometne lige - zapad RK Rudar je domaćin ekipi Petrinje, a utakmica se igra u subotu, 28. veljače, s početkom u 19 sati i 30 minuta u dvorani škole Bogumila Tonija.

RUKOMET - 1. HKRL, 8. krug Ogulin - Rudar 23:27 Karlovac - Rudar 31:33

Kadeti se probili na peto mjesto

U zaostalim utakmicama 8. kruga natjecanja 1. hrvatske kadetske rukometne lige kadeti Rudara gostovali su kod ekipa Ogulina i Karlovca. Iako oslabljeni ozljedama ključnih igrača, Rudari su skupili snage i odigrali dvije vrlo dobre utakmice te zabilježili nove pobjede. Dobrim pristupom i zalaganjem na obje utakmice ostvarene su pobjede protiv uvijek neugodnih protivnika, čime su Rudari izbili na visoko peto mjesto 1. HKRL. U 9. krugu natjecanja ekipa Rudara bila je slobodna, a u 10. krugu 1. HKRL, koji je na rasporedu 1. ožujka, ekipa Rudara gostuje kod ekipa Gorice i Ivančice iz Ivanca.

Mlađi kadeti RK Rudara igrali su 7. krug natjecanja 1. HMKRL – zapad u kojem su izgubili od Gorice 25:20, nakon brojnih odluka sutkinja u korist Gorice, a nakon toga pobijedili su Ivanić 25:22. U međužupanijskoj ligi za mlađe kadete, u 14. kolu, mladi su Rudari uvjerljivo svladali vršnjake iz Jaske 42:26, a efikasnošću su se istaknuli Andrej Trčak s 9 i Tin Fabeković s 8 postignutih pogodaka.

TENIS - Antonio Šančić izgubio u finalu Futuresa u Zagrebu

Slovak je ipak bio prejak

Samoborsaki tenisač Antonio Šančić nije uspio pobjedom završiti svoj veliki tjedan na 15.000 dolara vrijednom Futuresu u Zagrebu.

U finalu je, u uzbudljivom meču, slavio 5. nositelj iz Slovačke Lukaš Lacko. To je prvi Šančićev poraz u finalima nakon trijumfa u Čakovcu i Zagrebu prošlog ljeta.

Naš dvadesetgodišnji tenisač kao da je prespavao prvi set, (6:2) prije nego je Lukaša Lacka jednom "breaknuo" u drugom i izjednačio na 1:1 u setovima.

Peti nositelj iz Slovačke (336. na ranking listi), koji je darovitost potvrdio izvukavši maksimum od Marija Ančića u 1. kolu ATP-a u Zagrebu (7:5 u trećem setu), u trećem je setu Šančiću (480.) servis uzeo u 12. gemu i nakon više od dva sata borbe zaslužio proslaviti svoj drugi naslov u 2009., nakon Futuresa u Sheffieldu u siječnju.

KARATE - 21. Kup Mladosti - Ivanić Grad, 21. veljače

Tri medalje za karatašice Bregane

KARATE - 21. Kup Mladosti - Ivanić Grad,  21. veljače

U odličnoj organizaciji Karate kluba Mladost iz Ivanića, održan je 21. Kup Mladosti koji je okupio oko 330 natjecatelja iz Slovačke i Hrvatske.

Na turniru je nastupilo 7 članova karate kluba Bregana koji su ovom prilikom osvojili jednu zlatnu i dvije brončane medalje u borbama.

Najuspješnija je bila Paula Andričević, koja je osvojila zlatno odličje u kategoriji učenica iznad 40 kilograma. U istoj kategoriji broncu je osvojila Ana Marija Despot.

Treće mjesto pripalo je i Dijani Ćosić u kategoriji kadetkinja do 47 kilograma.

Bez medalje su ovom prilikom ostali Vedran Horvat, Filip Mršić, Patrick Fotak i Stefani Filipić.

Ovaj turnir je treneru Goranu Romiću poslužio kao zadnji test prije Prvenstva Hrvatske za učenike (uzrast 10 i 11 godina), koje se održava za tjedan dana u Nedelišću.