Spretni Đumlija za pobjedu

NOVAKI – Igralište Novaka

Sudac: Matoc

Pomoćnici: Knez (oba iz Zaprešića) i Škrlin (Bistra)

Strijelci: 0:1 Novosel(22 -11m), 1:1 Gašpert(26), 2:1 Pokrajčić(38), 2:2 Vrbetić(45), 3:2 Đumlija(66)

NOVAKI: Jelić, I. Marković, Genus, Đumlija, Čuljak, M. Marković, Batarilo – Čerdić, Gašpert, Nemet (od 38. Knežević, od 68. Podnar), Pokrajčić, Malkoč

Trener: Ivica Kuzmić

KRAŠIĆ: Šimatić, Vrbetić, Pužin, Ferenčić, I. Penić, Rajković, Novosel (od 80. M. Penić), Prštac, Tuček (od 46. K. Penić), Petković, Golub

Trener: Matija Ilijanić

Igrač utakmice: Miroslav Đumlija (Novaki)

U prvih 45 minuta obje momčadi su bile u prednosti no na odmor se otišlo neodlučenim rezultatom. Prvo su gosti pogotkom Novosela s bijele točke došli u prednost no domaćini golovima Gašperta i Pokrajčića okreću na 2:1, ali u zadnjim trenucima prvog dijela Vrbetić izjednačava na 2:2.

U drugih 45 minuta strijelci nisu bili tako raspoloženi – samo jednom (i to dobro za domaće) je bio spretan Đumlija za konačnih 3:2.

Dinamo (J) – Rakitje 1:0 (0:0)

Iznenadio ih drugi Grgec

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Kelečić (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Krcivoj (Ivanov Dol)

Strijelci: 1:0 M. Grgec(62)

DINAMO JAKOVLJE: D. Grgec, Bužinec, Kukec, Pucko, Krsnik, Gulić, Solenički, M. Grgec, Knjaz (od 58. Hribar), Hanzec (od 18. Pušić), Granatir

Trener: Davor Turković

RAKITJE: Mihina, Hlevnjak (od 73. Vidović), Čakanić (od 73. Novačić), Brujić, Vrčković, Martinović, Dorotić (od 58. Horvat), Petković, Martinčević, Jozić (od 58. Balaško), Nuić

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Marko Grgec (Dinamo)

Gosti su bili bolja momčad u prvom dijelu no nisu to znali naplatiti ponajviše zbog sjajnih obrana Grgeca.

U drugom dijelu drugoplasirani domaćini preuzimaju inicijativu te u 62. minuti drugi Grgec u momčadi Dinama, Marko, glavom pogađa za minimalnih 1:0.

Nakom šesnaestog kola vodi Sava (D) s 38 bodova, drugi je Dinamo (J) s 34, Novaki su na četvrtom mjestu s 26 bodova, dok je Rakitje na desetom mjestu s 20 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 21. kolo

Bregana - Rugvica 3:2 (0:0)

Dva gola u tri minute

Sudac: Kušer (Zaprešić)

Pomoćnici: Ešegovbić (Šenkovec) i Borković (Domagović)

Strijelci: 1:0 Berisha(60), 1:1 Brtan(70), 2:1 Sokolović(81), 3:1 Grubač(83), 3:2 Fišter(90)

BREGANA: Herceg, Komerički, Grubač, A. Andabak, Nider, I. Andabak, Ivančić (od 82. Otmačić), Dumić (od 73. Horvatić), Berisha, Sokolović (od 85. Babojelić), Šaldić

Trener: Dražen Vegel

RUGVICA: Ivančan, Trudić (od 62. Palešić), Lovrić, Fišter, Tokić, Ivanković, Petrović (od 62. Brtan), Marelja, Rodić, Opačak, Bencek (od 88. Maić)

Trener: Miro Škrlec

Igrač utakmice: Hrvoje Grubač (Bregana)

Po teškom terenu domaćini su stigli do druge proljetne pobjede koju mogu ponajviše zahvaliti razigranom Grubaču koji je dva puta bio asistent i jednom strijelac. Do 60. minute rezultat je bio onaj početni da bi Berisha doveo Breganu u prednost koju je deset minuta kasnije Brtan poništio. Ipak, u razmaku od tri minute (od 80. do 83.) domaćini postižu dva gola te odlaze u nedostižno vodstvo od 3:1 koji je samo smanjio u zadnjim minutama Fišter.

Nakon nepotpunog dvadeset i prvog kola vodi Sloga s 53 boda (-1 utakmica), drugi je Jelačić s 39, Zrinski je na petom mjestu s 33 boda (-1), koliko ima i šesti TOP (-1), Klokočevac je na desetom mjestu s 30 bodova (-1), dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 15 bodova.

NOGOMET - 4. HNL središte B – 21. kolo

Samobor – Graničar 4:2 (2:1)

Zasjeli na treće mjesto

Sudac: Božiček (G. Gračenica)

Pomoćnici: Kos (Mraclin) i Piličić (V. Mlaka)

Strijelci: 1:0 Novak(2), 1:1 Kralj(14), 2:1 Brujić(20), 3:1 Bencalić(60), 3:2 Kralj(84), 4:2 Bešlić(90)

SAMOBOR: F. Štefković, Pavlović, Čakanić, Raić, Jordan, Kovačić, Horvat (od 81. Bešlić), Brujić, Bencalić (od 84. I. Štefković), Grgečić (od 73. Kovačević), Novak

Trener: Albert Pobor

GRANIČAR: Beko, Leboš, Meštrović, Galić, Komar, Šimunović, Čerkez, Arifović (od 80. Hunjed), Burić (od 73. Papa), Skoko, Kralj

Trener: Tomica Pisačić

Igrač utakmice: Miljenko Bencalić (Samobor)

Dvoboj treće i četvrte momčadi lige u potpunosti je zadovoljio stotinjak gledatelje u Hebrangovoj. Čak šest postignutih golova (nasreću, nejednako raspodjeljenih) od kojih su neki bili posebno lijepi (Bencalićev za 3:1 kada umjesto nabacivanja lopta prelijeće golmana te od stative završava u mreži) bilo je dostatno za pobjedu domaćina koji su ovom pobjedom zasjeli na treće mjesto te mirni čekaju slijedeće kolo i suret sa Savom.

Dugo Selo – Sava 1:0 (0:0)

Autogolom u poraz

SESVETSKI KRALJEVEC – Igralište u Sesvetskom Kraljevcu

Sudac: Iličić (Jazvica)

Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Drenški – ag (90)

DUGO SELO: Ćurić, Burić, Maros, Falčević, Lesković, Mamuza, Majić, Kosak, Bošnjak (od 77. Dorotić), Cvijanović (od 64. Dujilović), Ivančević (od 26. Slišković)

Trener: Branko Mlinar

SAVA: Pintar, Drenški, Boras, Čakanić, Franjković (od 70. Bajan), Milečki, Karamarko, Golemović, Jolić, Pečarić (od 14. Gavran), Dodig

Trener: Zoran Smiljanec

Igrač utakmice: Stipe Mamuza (Dugo Selo)

Utakmica koj je odigrana na umjetnom terenu u Sesvetskom Kraljevcu umjesto u Dugom Selu (zbog kišom natopljenog terena) otišla je na stranu „domaćina“ nakon što je u zadnjoj minuti nakon gužve u gostujućem šesnaestercu lopta pogodila Drenškog u leđa te se otkotrljala iza nemoćnog Pintara.

Ipak, najrealniji rezultat ove utakmice trebao je biti remi, a Strmčani su mogli i sa sva tri boda otići iz Kraljevca da je Karamarko u drugom dijelu iskoristio "jedan na jedan" priliku. Ovako, pobjedu će trebati potražiti u slijedećem kolu i lokalnom derbiju sa Samoborom.

Nakon dvadeset i prvog kola vodi Metalac s 51. bodom, druga je Zelina s 43, treći je Samobor s 41. bodom, dok je Sava na desetom mjestu s 27 bodova.