NOGOMET - KUP NS Zagrebačke županije – 2. kolo Klokočevac – Samobor 0:6 (0:2)

Domaćinima ni počasni gol

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Brujić(7), 0:2 Bencalić(25), 0:3 Bencalić(50), 0:4 Brujić(58), 0:5 I. Štefković(70), 0:6 I. Štefković(88)

KLOKOČEVAC: Poljak, Salopek (od 51. Lehpamer), D. Celizić (od 77. Delivuk), Sokolović, Janžić, Janjić, Dan. Celizić, Kos, Kopitović, Šeperić (od 46. Remus), Bošpnjak (od 67. Ramić)

SAMOBOR: F. Štefković, Lisec (od 65. Ivanišević), Mišura (od 65. Makarun), Čakanić, Hržić (od 46. Horvat), Kovačić (od 55. Novak), Brujić, Ašanin, Bencalić (od 60. Bešlić), I. Štefković, Puškarić

Trener: Albert Pobor

Igrač utakmice: Miljenko Bencalić (Samobor)

Bez problema je Samobor prošao drugo kolo natjecanja u Kupu Zagrebačke županije, domaćini nisu imali nikakvih izgleda protiv kvalitetnijih gostiju. Za Samoborce su se u strijelce po dva puta upisali Bencalić, Brujić te Štefković dok su "bijeli golubovi" bili najbliže pogotku kod udarca Kopitovića, ali se počasnom golu ispriječio okvir vrata.

STOLNI TENIS - 12. kolo 3. hrvatske stolnoteniske lige - Regija srednja Hrvatska

3 u 5 gostima

U subotu, 19.04., odigrano je 12. kolo 3. hrvatske stolnoteniske lige - Regija srednja Hrvatska.

Ekipa STK Samobora, kao domaćin, protiv Remeta je izgubila odlučujući meč za 3. mjesto s 2:4. U vrlo neizvjesnom susretu, u kojem su tri meča igrana u 5 setova otišla na stranu gostiju, Samobor je igrao u sastavu: Matija Koščica, Matko Ladović i Daniel Terihaj, trener Marijan Šarić.

KARATE - 9. Udine Karate Trophy - Italija, 20. travnja

Samoborcima i Bregančanima po četiri medalje

Na velikom karate turniru u Udinama ove je godine sudjelovalo 600-tinjak natjecatelja iz čak 7 zemalja. Među njima su bili i natjecatelji iz samoborskih klubova Samobor-Anindol i Bregana.

Karateke Samobor-Anindola osvojili su ukupno 4 medalje, a najuspješniji su ovaj put bili Haris Kovačević u kategoriji kadeta do 60 kg i Filip Kolarec u kategoriji učenika do 55 kg. Obojica su osvojili zlatna odličja te nakon odličnih rezultata na nedavno održanom Italia Openu u Milanu pokazali da im italijanski turniri odlično leže.

Leon Kovačić se nakon izvrsnih borbi okitio srebrnom medaljom u kategoriji učenika do 50 kg, dok je broncu nakon četiri odlične borbe zaslužio Renato Brković u kategoriji kadeta do 70 kg.

Dlaku do medalje u Udinama su ostali brat i sestra, Križan i Zrinka Pezer, koji su ostavili odličan dojam te naznačili da se na nadolazećim turnirima na njihove medalje može ozbiljno računati.

Mlade Samoborce u Udinama odlično je vodio trener Vjekoslav Škreb.

Mladi karataši Bregane osvojili su na turniru jedno srebro i tri bronce.

Najuspješnija članica Bregane bila je Marina Tančak, koja je osvojila drugo mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja do 45 kg.

Brončane medalje osvojili su Stefani Filipić u kategoriji kadetkinja do 45 kg, Dominik Kovačić u kategoriji mlađih kadeta do 55 kg i Gabrijela Tušinec u kategoriji juniorki do 51 kg.

Na turniru su još nastupili Dijana Ćosić, Tomislav Macan i Karlo Pejić, a s mladim borcima je u Italiji bio trener Goran Romić.

KARATE - Kup Jadrana - Split, 19. travnja

Lucija Razum i Zrin Pezer srebrni

19. travnja održan je u Splitu jedan od najstarijih karate turnira u Hrvatskoj pod nazivom Kup Jadrana. Natjecanje se odvijalo na splitskim Gripama, a sudjelovalo je gotovo 1000 natjecatelja iz 10 europskih zemalja.

Jaka konkurencija pokazala se odličnim motivom za mlade Samoborce, a podatak da je za medalju bilo potrebno proći i četiri do pet kola, dovoljno govori o kvaliteti splitskog turnira.

U konkurenciji kata za mlađe učenice srebrnu medalju osvojila je Lucija Razum, koja je nanizala četiri pobjede i tek je u finalu pokleknula od nešto iskusnije natjecateljice.

Zrin Pezer ponovio je isti rezultat osvajanjem srebra u kategoriji mlađih kadeta do 36 kg, dok je Filip Barlović ovoga puta osvojio brončanu medalju u istoj uzrasnoj kategoriji, ali do 52 kg. I Zrin i Filip pokazali su zavidnu razinu karate umijeća i srčanosti te su ih milimetri dijelili od najsjajnijih odličja.

Na korak do medalje ovoga je puta ostala Martina Matulić u konkurenciji mlađih kadetkinja do 50 kg i to ponajviše radi neiskusnih sudaca koji se nisu snašli u mnoštvu raskošnih Martininih tehnika.

Ovoga puta bez medalje su ostale Mirna Imprić i Iva Tomaško, koje su uz odlične prezentacije pokleknule u trećem kolu, te Borna Doračić koji zbog skraćenog repasaža nije dobio priliku za borbu za odličja.

S ekipom je u Splitu bio trener Saša Bjegović.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 25. kolo

Bregana – TOP 2:3 (2:2)

Opalio ih Dujmović

BREGANA – Igralište u Bregani

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Jurinčić (Lug) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Berisha(5), 1:1 Galić(15), 1:2 Dujmović(16), 2:2 Berisha(37), 2:3 Dujmović(87)

BREGANA: J. Otmačić, Komerički, Nider (od 28. Grdanjski), A. Andabak, Babojelić, Dumić, Mršić (od 53. Sokolović), M. Otmačić, Berisha, Grubač, Kulašević (od 57. Šaldić)

Trener: Dražen Vegel

TOP: Husak, Šimag (od 17. Stunja), Brico, Maceković, Jakopec, Skukan, Vukas, Galić, Iličić (od 89. Vranešić), Kasalo (od 85. Klingor), Dujmović

Trener: Josip Galić

Crveni karton: Berisha(40); Husak(40)

Igrač utakmice: Zvonimir Dujmović (TOP)

U vrlom dobrom dijelu gledatelji su vidjeli 4 gola. Berisha je domaćina doveo u prednost nakon 6 minuta igre, a isti igrač je morao vraćati Breganu u egal u 38. minuti nakon što su gosti u razmaku od dvije minute okrenuli rezultat (Galić i Dujmović). U drugom dijelu zatišje do par minuta prije kraja kada Dujmović svojim drugim golom donosi tri boda Kerestinčanima.

Zrinski Tehnovent – BSK 4:1 (2:1)

Pred kraj još pojačali

FARKAŠEVEC – Igralište Široki grm

Sudac: Ptičar (Kloštar Ivanić)

Pomoćnici: Bugarinović (Graberje) i Zelenković (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Celizić(15), 2:0 Radek(19), 2:1 Ambroš(43 – 11m), 3:1 Hainešek(65), 4:1 Župančić(75)

ZRINSKI TEHNOVENT: Kožarec, Hržić (od 84. Šebek), Novoselec (od 76. Binički), M. Jagodić (od 68. Bekiri), Murić, Celizić, Radek, Draclin (od 68. Župančić), Horvat, Hainešek, Šicl (od 84. Mihalinec)

BSK: Galić, Rasi, Ambroš, Dujaković (od 76. Sučec), Bršlec, Pezić, Štoos, Morović (od 84. Rautek), Regvart, Janeš, Križić

Trener: Ivan Gilja

Igrač utakmice: Mladen Celizić (Zrinski Tehnovent)

Domaćini zasluženo osvajaju puni plijen protiv Brdovčana. Nakon dvadeset minuta igre domaćini imaju već dva gola prednosti. Gosti se imaju priliku vratili u utakmicu Ambrošovim udarcima s bijele točke, ali od dva realizirali su samo jedan. U drugom dijelu igrači Zrinskog pojačavaju tempo te golom Hainešeka i zamjene Župančića uvjerljivo odnose pobjedu.

Savski Marof – Klokočevec 1:2 (0:0)

S puta drugi puta pjevajući

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Boban

Pomoćnici: Žuoan i Bilić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Salopek(68 – 11m), 1:1 Rašić(72), 1:2 Salopek(77)

SAVSKI MAROF: Čović, Majdandžić, Ćuzić, Brkljača (od 65. Barišić), Štrbac (od 46. Rašić), Vučetić, Večerić, Jozić, Postružin, Debogović, Lepesić

Trener: Predrag Tepšić

KLOKOČEVAC: Poljak, Remus, Petrić (od 84. Runac), Sokolović, Janžić, Janjić, Celizić, Kos, Matijaščić, Šeperić (od 90. Delivuk), Salopek

Igrač utakmice: Tomislav Salopek (Klokočevac)

Drugu utakmicu zaredom igrači Klokočevca se iz gostovanja vraćaju s punim plijenom. Nakon Zaprešića u prošlom, u ovom kolu je kapitulaciju morao potpisati Savski Marof. Salopek u 68. koristi prigodu za vodstvo s kreča nakon što je u 16 – tercu domaćih srušen Matijaščić. Domaćini se nakon četiri minute vraćaju na 1:1, ali je Salopek svojim drugim golom u 78. minuti pobjedu gostiju učinio neupitnom.

Nakon dvadeset i petog kola vodi Sloga (B) sa 61. bodom, drugi je Jelačić sa 45, TOP je na petom mjestu sa 42 boda, Klokočevac je na osmom mjestu s 38 bodova, koliko ima i deseti Zrinski Tehnovent, dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 15 bodova.

KENDO - Kendo klub Samobor po treći put organizira jedino hrvatsko natjecanje u japanskom mačevanju

Moderni samuraji opet u Samoboru

Kendo borba traje pet minuta bez pauza, a cilj je bambusovim mačem pogoditi glavu, šake, prsa ili grlo protivnika uz odgovarajući uzvik - kiai. Kendo kup Samobora jedino je natjecanje ove vještine u Hrvatskoj. Zamišljeno je da mladim kendokama pruži šansu da osjete kako teče natjecanje i slobodna borba kada njihove borbe boduju suci.

Četrdesetak natjecatelja iz Hrvatske te dvadesetak iz Slovenije, Mađarske i Srbije nastupit će na trećem Kendo kupu Samobora 10. svibnja u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija. Organizator natjecanja je Kendo klub Samobor uz pomoć Hrvatskog kendo saveza. Međutim, najveći teret u organizaciji nosi Vjekoslav Mataušić, osnivač kluba Samobor i najbolji domaći kendoka.

- Organizacija teče prema planu i upravo radimo na završnim sitnicama. Ove godine imamo nekoliko donatora, poput tiskarskog poduzeća Tipgraf koji nam tiskaju plakate, zatim Cafe bar Rovi, koji će osigurati osvježavajuće napitke za natjecatelje, potom korejski proizvođač kendo opreme e-kendo.com koji nas prati sve ove godine, a kao medijski pokrovitelj tu je Glasnik Samobora i Sv. Nedelje - kaže Vjekoslav.

Natjecanje započinje 10. svibnja, u 13.15 sati, u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija, s kvalifikacijskim borbama. Ovaj dio turnira traje do 16.15 sati. Od 16.45 sati kreću finalne borbe. Kendo borba traje pet minuta bez pauza, a cilj je bambusovim mačem pogoditi glavu, šake, prsa ili grlo protivnika uz odgovarajući uzvik - kiai. Da bi bod bio vrednovan od strane trojice sudaca koji se nalaze u prostoru za borbu veličine 9x9 ili 11x11 metara, kendoka mora u istom trenutku postići sklad udarca u određenu točku, uzvika te pravilnog držanja tijela i kretanja.

Kendo kup Samobora jedino je natjecanje ove vještine u Hrvatskoj. Zamišljeno je da mladim kendokama pruži šansu da osjete kako teče natjecanje i slobodna borba kada njihove borbe boduju suci. Naravno, Samoborcima i Hrvatskom kendo savezu cilj je također popularizacija kendo vještine među zainteresiranima koji još nisu čuli ili imali prilike vidjeti uživo kendo natjecanje. Glavni organizator, Vjekoslav Mataušić, najbolji je domaći kendoka, čemu u prilog govori osvajanje prestižne nagrade za Borbeni duh (Fighting Spirith), koju je osvojio na Donau kupu u Beču 23. veljače ove godine. O tome kakav duh očekuje od svojih članova Vjekoslav kaže:

- Očekujem da daju sve od sebe i da se nađu u borbama za medalje. Želimo se pokazati u najboljem svjetlu na domaćem terenu. Našim sugrađanima ćemo demonstrirati potpuno drugačiju borilačku vještinu od onog što se pod tim nazivom pokazuje na televiziji. U klubu smo spremni primiti nove članove, iako zbog završetka školske godine i zatvaranja dvorane gubimo prostor za vježbanje pa ćemo s pravim radom započeti tek u jesen. Nadam se velikom odazivu i interesu Samoboraca, kojih svake godine na ovom natjecanju ima sve više i znaju bodriti natjecatelje - rekao je Vjekoslav Mataušić.

Napisao i snimio:

Denis Stošić

FOTO: Da bi bod bio vrednovan od strane trojice sudaca koji se nalaze u prostoru za borbu veličine 9x9 ili 11x11 metara, kendoka mora u istom trenutku postići sklad udarca u određenu točku, uzvika te pravilnog držanja tijela i kretanja.

KOŠARKA - Seniori – B1 liga – 21. kolo Samobor – Zapruđe 83:76 (27:30, 69:69)

Serijom trica do produžetaka

SAMOBOR: Samardžić 19, Močan 6, Levanić, Peris 2, Fatorini 5, Marinić 4, Vlajčić 10, Špiček 2, Mofardin 7, Šilobod 2, Ćorić 26. Trener: Milan Ličina

ZAPRUĐE: Lončar M. 6, Tolić 13, Šegvić, Lukša 8, Meglaj 15, Kljujev, Galić, Libert, Lončar T. 14, Mijić 8, Šulje 12. Trener Marko Slavica

Dobar početak Samoboraca i vodstvo krajem prve četvrtine od desetak razlike pokvareno je u dosad najlošije odigranoj drugoj četvrtini - postigli su svega 6 koševa. Gosti uzimaju ponuđeno i u drugom poluvremenu igraju sve bolje pa početkom zadnje četvrtine vode s desetak razlike. Samoborci se ipak ne predaju i sa 7 uzastopnih trica, 4 Samardžića i 3 Ćorića, od kojih zadnja 5 sekundi prije kraja, izjednačuju rezultat u regularnom djelu. Gosti u zadnjem napadu nespretno gube loptu, a u produžeku od 5 minuta Samoborci odličnom igrom vrlo brzo imaju desetak razlike prednosti i ne dopuštaju nikakvo iznenađenje.

U pobjedi Samoboraca istakli su se Ćorić s 26 i Samardžić s 19 koševa. Kod gostiju iz Zagreba istakao se igrom Meglaj s 15 koševa, a priliku za ostanak u ligi Zapruđe će morati potražiti tek idući vikend u zadnjem kolu na domaćem terenu.

KOŠARKA - Juniori – II. HRL – 10. kolo Samobor – Maksimir 72:69 (29:27)

Gionechetti sa zvukom sirene!

SAMOBOR: Agić, Gionechetti 19, Pintar, Poljak, Geiger 2, Levanić 28, Koščak, Kleščić 2, Marković 8, Hrkalović 13. Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Martinović 5, Glavordić 7, Leko 18, Horvat 2, Malić 4, Jelić 9, Bilandžija 6, Vranešić, Franjul 7, Erceg 2, Jotić 9, Naglić. Trener: M. Gojčeta

U prvoj četvrtini odlična igra Samoborca Levanića, koji je postigao čak 17 od 18 koševa Samoboraca za vodstvo protiv još neporažene ekipe Maksimira. U nastavku su se razigrali i drugi juniori Samobora tako da je nekoliko minuta prije kraja utakmice vodstvo Samoboraca naraslo na desetak razlike. Tada najbolji pojedinac gostiju Leko pogađa vrlo precizno 4 trice, a 6 sekundi prije kraja Bilandžija izjednačuje rezultat i ima dodatno bacanje tako da ima priliku u zadnjim minutama donijeti prvo vodstvo i pobjedu svojoj ekipi. Na sreću Samoboraca promašuje slobodno bacanje, a najviše skače centar Samoboraca Marković koji u kontri proigrava Gionechettija. Gionechetti sa zvukom sirene iz teške pozicije blizu kornera pogađa precizno tricu za veliku i zasluženu pobjedu juniora Samobora. Kod Samoboraca učinkovito su odigrali Levanić s 28 i Gionechetti s 19 koševa. Kod Maksimira najbolje je odigrao Leko s 18 koševa.

KOŠARKA - Prvenstvo sportskih škola – II. HRL – 10. kolo Samobor – Pešča 67:34 (35:16)

Obranom i kontranapadima do pobjede

SAMOBOR: Srabotnjak, Belamarić 6, Rendulić 2, Mandalinić 11, Dragozet 23, Imbert 6, Levanić 11, Šuvaković I., Džimbeg 5, Šuvaković K. 3. Trener: Robert Levanić

PEŠČA: Kasoli 8, Mazić 8, Filipaj 6, Jurin 4, Šimunac 8. Trener: Zatezalo

Odlična igra najmlađih Samoboraca, naročito u obrani s brzim kontranapadima preko razigranog Dragozeta bila je dovoljna za visoku pobjedu kojom su ponovo zasjeli na prvo mjesto lige. Valja spomenuti prvu četvrtinu kada su Samoborci gađali iz svih pozicija gotovo sa stopostotnom preciznoću, tako da su već tada imali veliku prednost. Kod Samoboraca uz učinkovite Dragozeta s 23 te Mandalinića i Levanića s po 11 koševa treba pohvaliti i odlične obrambene igrače Šuvakovića i Imberta, koji su nakon uspješnih skokova vrlo učinkovito razigravali svoje suigrače. Kod Pešče najučinkovitiji su bili Kasoli, Mazić i Šimunac, sva tri s po 8 koševa.

Najveći poraz do sada

Domaćini su samo prvih petnaestak minuta dobro igrali i vodili nakon pogotka Golemovića. Sve drugo je otišlo na stranu gostiju koji već do poluvremena okreću rezultat na 1:2, a u drugom dijelu nakon pogreške Dodiga povećavaju na razliku od dva gola. U zadnjim minutama „Frankopani“ koriste dosuđeni jedanaesterac za visokih 1:4, što je ujedno i najveći poraz Save u dosadašnjih 26. kola.

Mladost (P) – Samobor 0:1 (0:0)

Kovačić za tri boda

PETRINJA – Gradski stadion

Sudac: Bizjak (Sisak)

Pomoćnici: Budić (Zelina) i Gašpar (Peskovec)

Strijelci: 0:1 Kovačić(78)

MLADOST: Kovačević, Vrhovac, Polovina (od 46. Jandrić), Komić (od 81. Zubović), Pavun, medović, Miško, Topalović, Čehok, Gajdek (od 66. Lovrić), Dorosulić

Trener: Josip Šeperac

SAMOBOR: F. Štefković, Lisec, Hržić, Čakanić, Mišura, Puškarić (od 82. Bešlić), Horvat (od 77. Novak), Brujić, Kovačić, I. Štefković (od 66. Bencalić), Grgečić

Igrač utakmice: Damir Kovačić (Samobor)

Pogodak kapetana Samobora iz 78. minute bio je dovoljan da se gosti iz Petrinje vrate s punim plijenom. Iako su bili bolja momčad kroz cijelu utakmicu, stvarali prilike, ali i promašivali, tek je Kovačić pred kraj susreta doveo Samobor u vodstvo koje su očuvali do kraja utakmice. Nažalost po Samoborce, i Metalac i Zelina su u ovom kolu ostvarili pobjede tako da nema promjena na čelu ljestvice.

Nakon dvadeset i šestog kola vodi Metalac sa 60 bodova, druga je Zelina s 53, Samobor je na trećem mjestu s 51 bodom, dok je Sava trinaesta s 32 boda.

RUKOMET - 3.HRL središte, 23. kolo Gorica II – Rudar 19:27 (7:10)

Još samo jedna pobjeda do naslova

Momčad Rudara ostvarila je važnu pobjedu u 23. kolu 3. HRL središte na gostovanju u Velikoj Gorici. Iako je pogled na tablicu sugerirao da će to vjerojatno bilo lako gostovanje (Rudar prvi Gorica II posljednja), na terenu nije izgledalo tako. Budući da je prva ekipa Gorice svoje obaveze u prvoligaškom društvu odradila dan ranije, zaigrali su Goričani tako ojačani protiv Rudara i pružili snažan otpor većim djelom susreta. Prvo poluvrijeme je proteklo u rezultatskoj neizvjesnosti do pred sam kraj, da bi ipak završilo prednošću Rudara. Nastavak je donio ipak kvalitetniju igru gostiju i na kraju zasluženu pobjedu Rudara. Kod momčadi iz Ruda igrom i golovima istaknuli su se Goran Višić i Josip Štajnkler sa 6 te Zoran Fabeković s 5 golova.

Rudari su tako nakon 23. odigrana kola zadržali vodeću poziciju i tri boda prednosti ispred drugoplasirane ZG Dubrave. Kako su im se dobro posložili rezultati s ostalih utakmica, Rudare samo još jedna pobjeda dijeli i od sigurnog osvajanja prvog mjesta i odlaska u viši rang natjecanja. Derbi protiv drugoplasirane ZG Dubrave igra se 26. travnja (subota) s početkom u 19 i 30 u dvorani škole Bogumila Tonija u Samoboru. Mora se istaknuti da je rudarska rukometna tvrđa neosvojiva za sve goste ove sezone, jer su Rudari zabilježili 11 sigurnih pobjeda. Dakle, dovoljna je još samo jedna da počne proslava naslova prvaka.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 19. kolo Umag – Samobor 37:22

Gotovo bez cijele prve postave

Već i prije polaska na put u Umag pretpostavka je bila da će se rezultatski teško moći nešto više postići protiv vodeće ekipe druge lige zapad. Ta pretpostavka je pojačala odluku da se ovaj put odmore i saniraju ozljede Fofonjka, Gorenc, Balaško, Plazina i Šoić, standardne igračice prve postave, a da se prilika pruži igračicama koje dosad nisu imale veliku minutažu u utakmicama.

Djevojke su se borile protiv raspoloženog lidera pa je na kraju rezultat i previsok s obzirom na sve što se događalo na terenu. Treba još uzeti u obzir i ozljedu Ivone Štrkalj u 25. minuti (udarac u glavu), zbog čega je trenerica Tunjić do kraja utakmice više nije uvodila u igru. Najbolje su svoju priliku iskoristile i na terenu pokazale vratarka Skendrović te Šilobod, Kozlovec, Lustek i Dumić. Šilobod je postigla 6 golova, Kozlovec i Uzelac po 4, a mlade Lustek i Dumić po 3 gola.

Samoborke sljedeće kolo igraju protiv Lokomotive II, u subotu 26. travnja od 17 i 30 u dvorani škole Bogumila Tonija. U kompletnom sastavu rukometašice Samobora ići će na pobjedu protiv trećeplasirane ekipe lige.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 21. kolo – zaostale utakmice

Zrinski Tehnovent - TOP 2:1 (0:0)

Zrinski prekinuo niz poraza

Sudac: Jurinčić (LUG)

Pomoćnici: Župan i Bratković (oba iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Krstanović('55), 2:0 Krstanović('57), 2:1 Galić('65)

ZRINSKI: Kožarec, Radek, Novoselec (od 77. Župančić), M. Jagodić, Murić, Celizić, Krstanović, Šicl, Horvat, Hainešek (od 46. Bekiri), D. Jagodić

TOP: Husak, Šimag, Skukan, Maceković, Jakopec, Puntarec, Vukas (od 67. Ilikić), Galić, Klingor (od 50. Bencetić), Kasalo, Dujmović

Igrač utakmice: Krstanović (Zrinski Tehnovent)

U lokalnom derbiju igrači Zrinskog došli su do pobjede te tako prekinuli niz od tri utakmice bez boda. Nakon prvog dijela u kojem se rezultat nije mijenjao, domaćini ulaze u drugih 45 minuta puno angažiranije te dodavanja, prvo Radeka u 55., a zatim Horvata dvije minute kasnije koristi Krstanović za 2:0. Gosti su ubrzo stigli do minusa od jednog gola, strijelac je bio Galić koji je udarcem s 18 metara skinuo paučinu na spojnici stative i prečke. No, više od toga Kerestinčani nisu mogli.

Zaprešić - Klokočevac 2:3 (1:0)

Šokirali domaćina u završnici

KUPLJENOVO – Gradski stadion

Sudac: Dolibašić (Novo Čiće)

Pomoćnici: Kos (Mraclin) i Dragila (Buševec)

Strijelci: 1:0 Karaula('10), 1:1 Janjić('57), 2:0 Percela('63 - 11m), 2:2 Janžić('88), 2:3 Janjić('90)

ZAPREŠIĆ: Svalina, Gorjan, Karaula, Jukić, Habijan, Brekalo, žižić, Percela, Zelić, Komesnjak (od 80. Jakin), Galganić

Trener: Nikola Špoljar

KLOKOČEVAC: Poljak, Petrić, Dam. Celizić, Salopek, Janžić, Janjić, Da. Celizić, Kos, Matijaščić (od 75. Sokolović), Bošnjak (od 75. Šeperić), Kopitović

Igrač utakmice: Hrvoje Janjić (Klokočevac)

Gosti iz Klokočevca su u zadnje dvije minute uspjeli dva puta poentirati te su šokirane domaćine, koji su dva puta bili u vodstvu ostavili bez bodova. Najzaslužniji za trobod „Bijelih golubova“ bio je Janjić s dva gola, a s još jednim mu se pridružio Janžić.

Nakon dvadeset i petog kola vodi Sloga s 60 bodova, drugi je Dinamo Hidrel s 43, TOP je na šestom mjestu s 39 bodova, Klokočevac je na devetom mjestu s 36 bodova, koliko ima i deseti Zrinski Tehnovent, dok je Bregana na sedamnaestom mjestu s 15 bodova.

NOGOMET - 2. županijska liga zapad – 15. kolo

2. županijska liga zapad – 15. kolo

Kupinec – Sloga Orešje 1:1 (1:0)

Strijelci: 0:1 Seljan('13), 1:1 Mravak('52)

Donja Kupčina – Bestovje 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Makek('45), 0:2 Borić('88)

Sloga Brezje – Sloga (B) 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Borak('15), 2:0 Borak('35), 3:0 Jurić('82)

Galgovo – Mladost (KS) 2:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Hodak('30), 1:1 L. Razum('36 – 11m), 1:2 Jamić ('56 – 11m), 2:2 Sirovica('87)

Rakov Potok – Zdenčina 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kulušić('8), 1:1 Matko('54), 2:1 Marović('88)

Nakon petnaestoga kola vodi Sloga Brezje s 37 bodova, drugo je Bestovje s 33, Rakov Potok je na četvrtom mjestu s 29 bodova, Sloga Orešje je na petom s 24, dok je Galgovo na devetom mjestu s 15 bodova.