Mali nogomet 1.HNL - 20.kolo Uspinjača – Sokoli 8:3 (1:2)

ZAGREB – Dvorana Sutinska vrela

Gledatelja 30

Suci: Strahonja i Mlinar (oba iz Zagreba)

Delegat: Antun Šumić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Grdović (2), 1:1 Dubić (13), 1:2 Dubić (13), 2:2 Miletić (26), 3:2 Drndić (27), 4:2 Bičak (28), 4:3 Kižlin (29), 5:3 Čivrag (31), 6:3 Čivrag (32), 7:3 Grdović (33), 8:3 Derviščaušević (36-10m)

Uspinjača: Ovčarić, Lončar, Bičak, Drndić, Vidiček, Čivrag, Derviščaušević, Grdović, Miletić, Knapić; Trener: Žarko Šetka

Sokoli: Pintar, Davidović, Matković, Kižli, Župetić, Kos, Goluska, Kauzlarić, Marković, Bukovac, Dubić, Žitković; Trener: Marijan Lenard

Žuti kartoni: Kauzlarić (22), Matković (39)

Igrač utakmice: Nenad Bičak (Uspinjača)

Sokoli su, nakon primljenoga gola na samom početku susreta, odigrali odlično do kraja poluvremena i bili u minimalnoj prednosti. Međutim, nisu uspjeli održati kontinuitet dobre igre u nastavku, pa su domaćini zabilježili uvjerljivu pobjedu. Sokoli nisu u drugome dijelu kvalitetno izvršavali obrambene zadaće, pa je Uspinjača u samo sedam minuta postigla čak šest pogodaka i time riješila pitanje pobjednika.

Na tablici vodi Split Gašperov sa 50 osvojenih bodova, dok se Sokoli nalaze na pretposljednjem mjestu sa 10 bodova.

Mladen Sirovica

3. HNL središte - 25.kolo: Ilovac – Samobor 1:5 (0:1)

Samoborski uragan u nastavku

KARLOVAC – Igralište u Ilovačkoj šumi

Sudac: Repić (Kutina) Pomoćnici: Krznarić (Kutina) i Gložinić (Sisak)

Strijelci: 0:1 S. Raić (28), 0:2 Kovačić (48), 0:3 Zeljković (65), 1:3 Livajić (74), 1:4 I. Raić (85), 1:5 I. Raić (87)

Ilovac: Sarapa, Cindrić, Čović, Pavlačić (od 60. Katušin), Škarjak, Tomović, Lončar, Grubešić, Livajić, Kosovac, Kukić (od 80. Zlatić); Trener: Ivan Žapčić

Samobor: Fabijan, Puškarić, Horvat, Štoos, Zeljković, Makarun (od 46. Čičko), S. Raić (od 86. Barbić), Goleš (od 67. Plepelić), I. Raić, Kovačić, Merkl; Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Igor Raić (Samobor)

Odlična igra Samoboraca protiv skromnih domaćina donijela je najuvjerljiviju pobjedu u gostima ove sezone. Momčad Ilovca je u prvome dijelu još pružala otpor, no ipak su Samoborci pogotkom Svena Raića imali minimalnu prednost. Brzi Kovačićev pogodak u trećoj minuti nastavka riješio je pitanje pobjednika. Sredinom drugoga dijela Samoborci postižu i treći pogodak, a nakon što su domaći ipak uspjeli jednom pogoditi, Igor Raić im je sa dva pogotka u dvije minute u samoj završnici nanio katastrofalan poraz.

Samoborci su nakon ove uvjerljive pobjede zasjeli samostalno na treću poziciju sa 42 boda. Ispred njih su vodeća Segesta sa 57 bodova i drugoplasirani Karlovac sa 49 bodova.