Natjecanje Županijskog školskog sportskog saveza Zagrebačke županije u šahu

Najbolja Srednja strukovna škola Samobor

Najbolja Srednja strukovna škola Samobor-1

OŠ Milana Langa iz Bregane bila je domaćin najboljim školskim sportskim društvima u šahu. Natjecanje Županijskog školskog sportskog saveza Zagrebačke županije održano je 26. listopada u "staroj" školskoj dvorani, a sudjelovali su učenici i učenice osnovnih i srednjih škola.

Sudionici su se okupili u holu škole, a u dvorani je ravnatelj Igor Matijašić uputio riječi dobrodošlice i zaželio uspjeh učenicima i njihovim mentorima. Prijave i velik dio organizacije obavile su učiteljica Sandra Jurković i knjižničarka Ivančica Otmačić, a voditelj je bio učitelj Igor Kupres.

Dvoranom su ubrzo zavladala šahovska nadmudrivanja na 40 ploča za igru, uz koje su stajali samo rezervni igrači i suci predvođeni Igorom Ševom, predsjednikom Šahovskog saveza Zagrebačke županije. Sudjelovalo je 20 ekipa, koje čine minimalno 4 igrača i jedna rezerva, ukupno 97 natjecatelja u 4 kategorije. Pripremi su se uz vrijedne kuharice i tehničko osoblje pridružili učenici 7. b koji su namjestili dvoranu.

Za školu u Bregani su u kategoriji učenica sudjelovale: Josipa Križak, Tena Kruljac, Mirta Rizović i Matea Križak zauzevši 4. mjesto uz dva osvojena boda. Filip Budiselić, Andrej Matijaščić, Antun Glasnović, Tin Horvat i Leon Smolej su među učenicima zauzeli 7. mjesto od 8 ekipa osvojivši četiri boda.

Među mladićima najbolja je bila Srednja strukovna škola Samobor koju su činili i bivši učenici škole iz Bregane: Lovro Novosel, Bruno Hledik i Igor Sokolović.