Europski juniorski kup u Sloveniji

Talia Valentak izvrsna četvrta

Na Europskom streličarskom juniorskom kupu, koji je 22. svibnja završio finalnim individualnim borbama, članica Streličarskog kluba Samobor Talia Valentak, osvojila je izvrsno 4. mjesto u konkurenciji kadetkinja.

Na kupu, koji se od 17. svibnja održavao u slovenskom Čatežu, u sklopu hrvatske streličarske reprezentacije nastupili su i Talia Valentak i Vigo Mikola iz samoborskog streličarskog kluba. Natjecali su se u klasi složenog luka, u kadetskoj konkurenciji.

Nakon uspješnih kvalifikacija Vigo je natjecanje završio 20. svibnja, kada je u meču za ulazak u četvrtinu finala izgubio od Slovenca Aljaža Matije Brenka. Brenk je na kraju pobijedio u borbi za zlatnu medalju i osvojio kup.

Talia je u borbi za brončanu medalju tijesnim rezultatom izgubila meč protiv Slovenke Katje Šarec i na kraju zauzela izvrsno 4. mjesto.

Na svom prvom turniru u sastavu reprezentacije ovo dvoje vrlo mladih streličara pokazali su da mogu polučiti vrlo dobre rezultate te da su dobro pripremljeni za sve uvjete, jer je cijeli tjedan bilo vrlo loše vrijeme, uz jak vjetar i kišu koji su otežali uvjete pucanja.

I Talia Valentak i Vigo Mikola su prije tri godine proglašeni mladim sportskim nadama Grada Samobora, a uspjehom na ovom velikom međunarodnom turniru pokazali su da su titulu ponijeli opravdano.

Snimku borbe za medalju između Talie Valentak i Katje Šarec možete pogledati na https://youtu.be/bnaoPLjMLKc?t=192.