U Beču održan kyokushin karate turnir

Dvojica drugoplasiranih hrvatskih juniora

Međunarodno natjecanje u kyokushin karateu pod nazivom Otvoreno prvenstvo Austrije za juniore održano je u Beču 25. lipnja, a uz domaće natjecatelje na turiru su sudjelovali i predstavnici Hrvatske te Mađarske, Nizozemske, Poljske, Slovačke i Srbije. U više različitih starosnih i težinskih kategorija za juniore i juniorke borilo se više od 70 natjecatelja, a Hrvatski kyokushin karate savez predstavljalo je troje juniora – Ivan Alvir iz Samobora te Kristina Kojundžić i Leon Paljušić iz Kutine.

Samoborac Ivan Alvir iz Karate kluba Mladost pod vodstvom sempaia Tihomira Garašića borio se u teškoj kategoriji (70+) za juniore od 15 do 17 godina te je osvojio drugo mjesto, nakon što je u polufinalnoj borbi diskvalificiran njegov protivnik, borac iz Srbije koji ga je nedozvoljenim udarcem nogom u glavu onesposobio za finalnu borbu. Trinaestogodišnji Leon, kojega je predvodio sensei Vlado Šintić, također je osvojio drugo mjesto u svojoj kategoriji, a sedamnaestogodišnja Kristina, nakon uspješnog plasmana na nedavno održanom Europskom prvenstvu (3. mjesto), ovaj put se nije popela na postolje.

Bilo je to posljednje natjecanje prije ljetne škole koju organizira KK Mladost Samobor, a nakon toga počinju pripreme za najveće natjecanje u kyokushin karateu u Hrvatskoj – Memorijal Branka Bošnjaka, međunarodni turnir koji se već jedanaestu godinu za redom tradicionalno održava u Samoboru u spomen na poginulog pripadnika Alfi i nekadašnjeg člana KK Mladost, a ove godine održat će se 11. studenoga.

Svi zainteresirani za kyokushin karate treninge na otoku Rabu od 27. kolovoza do 2. rujna pod vodstvom shihana Furka Kalmana, predsjednika mađarskog kyokushin karate saveza i člana svjetske ispitne komisije, kao i za natjecanje na Memorijalu, mogu se javiti u KK Mladost Samobor, Trg kralja Tomislava 8a, tel./fax: 01/3363-280, e-mail: hkks@zg.t-com.hr.

Hrvatski kyokushin karate savez – Karate klub Mladost Samobor

Trg kralja Tomislava 8a, 10430 Samobor, tel./fax: 01/3363-280, e-mail: hkks@zg.t-com.hr, www.kyokushin.hr

Kadeti Zrinski Tehnoventa 3. na UNITED WORLD GAMES - 2006.

Veliki međunarodni uspjeh mladića Zrinskog

Mladi nogometaši NK Zrinski Tehnoventa od 16. do 19. lipnja boravili su u Austriji na međunarodnim igrama mladih iz cijelog svijeta pod nazivom UNITED WORLD GAMES - 2006 - KLAGENFURT.

Na igrama je nastupilo preko 2300 sportaša iz 17 zemalja Europe i Amerike, a natjecali su se u nogometu, košarci i odbojci. Nogometaši Zrinski Tehnoventa u svom su uzrastu U-17 osvojili odlično 3. mjesto, pobijedivši talijansku momčad Fiume Veneto nakon izvođenja kaznenih udaraca 6:5 (1:1). Vjerojatno bi ušli i u finale, da nakon napornog puta nisu morali bez odmora odmah igrati protiv kasnijih pobjednika, poljske Polonie i izgubili 1:0 (dan prije puta igrali su i prvenstvenu utakmicu s Concordiom!).

Na igrama je nastupilo još nekoliko ekipa iz Hrvatske i sve su redom bile na pobjedničkom postolju u svojim kategorijama: ZET Zagreb, Hajduk iz Splita, odbojkašice Šibenika i Rijeke.

Uz dobre rezultate cilj igara je bio upoznavanje i uspostava prijateljskih odnosa među klubovima, tako da su čelnici Zrinski Tehnoventa dogovorili gostovanje nekoliko ekipa na svojim tradicionalnim turnirima. A mladi su nogometaši uspostavili niz kontakata i spremili puno brojeva telefona u svoje mobitele!

Velik uspjeh kadeta NK Zrinski Tehnoventa

I u višem rangu - prvi!

Već u prvoj godini natjecanja u III. HNL za kadete NK Zrinski Tehnovent postao je uvjerljivi prvak svoje lige sa 14 bodova prednosti. Da to nije slučajnost, mora se naglasiti da je ta generacija već petu godinu zaredom osvajač prvih mjesta u svojim kategorijama i rangovima te da u budućnosti klub puno od njih očekuje.

Najveće zasluge za njihove uspjehe ima trener Damir Dragozet, a valja spomenuti i veliku pomoć uprave na čelu s Božom Jurkovićem.

Na terenima NK Zrinski Tehnovent održan nogometni turnir za mlađe uzrasne kategorije

Talenata ipak ima!

Novoizabrana uprava NK Zrinski Tehnoventa agilno je krenula u ostvarenje zacrtanih planova i programa.

Jedan od najvažnijih je rad s mladeži i u tu svrhu su 22. i 24. lipnja na terenima u Farkaševcu organizirani turniri u 3 dobne kategorije, za limaće, prstiće i kadete, pod nazivom Kup Zagrebačke županije.

U konkurenciji kadeta (1991. godište i mlađi) pobijedili su nogometaši Lokomotive. Druge su bile Brežice, treći Naftaš, a četvrti HAŠK. Najbolji je strijelac bio Marko Mišić iz Naftaša, s 5 golova, za najboljeg je igrača proglašen Luka Gorše iz Lokomotive, a najboljim golmanom turnira proglašen je Filip Peričić iz Lokomotive.

Među limačima najbolja je bila Kustošija, koja je u finalu na penale pobijedila Lokomotivu.

U konkurenciji prstića igrači Kustošije bili su u finalu bolji od ekipe Zrinski Tehnoventa i pobijedili 4:0.

Za najboljeg je igrača proglašen igrač Kustošije Ivan Kamnički, dok je najbolji golman Jurica Korade iz Zrinski Tehnoventa.

Samoborski brdski biciklistički maraton

Šišmiši pobjeđuju i danju

U nedjelju, 25. lipnja, s glavnog samoborskog trga startalo je stotinjak biciklista na svojim brdskim MTB ljubimcima. Svi oni krenuli su put Žumberka kao sudionici već tradicionalnog brdskog MTB Maratona koji svake godine organizira Brdsko biciklistički klub Šišmiš iz Samobora.

Put ih je vodio preko Grdanjaca, do kuda ih je pratila policijska pratnja, pa potom preko Eko-sela, Jelenića, Budinjaka, Mrzlog Polja, Medven Drage, Svete Jane, Japetića, Dragonošca, Planinarskog doma svetog Bernarda i Slanog Dola natrag u Samobor, odakle su i krenuli.

Natjecatelji koji su imali crvene startne brojeve radili su veliki krug od 84 kilometra, dok su oni koji su nosili plave startne brojeve radili manji krug od "samo" 52 kilometra.

Naravno, kao i uvijek, natjecalo se i u više kategorija. U kategoriji Elite (muški) pobijedio je Davor Svećnjak (03:37:33) iz BBK Šišmiš, u kategoriji Elite (žene) pobijedila je Daria Erić (02:44:54) također iz Šišmiša, u kategoriji do 23 godine pobijedio je Đani Simčić (03:27:39) iz BGK Tuškanac, a u kategoriji juniora najbolji je bio Marko Kamber (02:18:45) iz BGK Tuškanac. U kategoriji Master 1 prvi je bio Uroš Breški (03:30:18) iz KK Djak, u kategoriji Master 2 zlato je odnio Matija Gršo (02:25:24) iz BK Crikvenice, u kategoriji Sport 2 pobijedio je Hrvoj Vrančić (02:17:33) iz BBK Šišmiš, a u kategoriji Sport 2 prvi je bio Zoran Pohrebny (04:01:15) iz BGK Tuškanac.

N.K.

Roditelji i mali nogometaši na neobičan način zahvalili treneru

Danijelu Erbežniku lopta sa slikama limača

Na kraju vrlo uspješne sezone mali limači i njihovi roditelji nagradili su svog trenera Danijela Erbežnika - Erbu originalnim poklonom - pravom nogometnom loptom oblijepljenom slikama svih limača koji su u prošloj sezoni osvojili sjajno 2. mjesto u Prvoj županijskoj ligi!

Erbežnik je vidno dirnut zahvalio na poklonu i obećao još bolje rezultate svojih limača.